در پی شکایت یک زن مسلمان سیاه‌پوست از ماموران پلیس شهر "لانگ بیچ" ایالت کالیفرنیای آمریکا به خاطر "کشف حجاب اجباری" وی، پلیس محکوم به پرداخت ۸۵ هزار دلار غرامت به این زن شد.

 محکومیت پلیس آمریکا به پرداخت غرامت به یک زن مسلمان به خاطر کشف حجاب اجباری

به نقل از خبرگزاری فرانسه، به دنبال این اتفاق که در مه ۲۰۱۵ رخ داد، شورای روابط اسلامی – آمریکایی در آمریکا از مقامات شهر لانگ بیچ به نمایندگی از این زن مسلمان سیاه‌پوست به نام کریستی پاول شکایت کرد.

این شورا اعلام کرد: پاول که به دلیل اعتقادات مذهبی خود حجاب داشته از سوی ماموران پلیس در شهر لانگ بیچ مجبور به برداشتن حجاب خود در مقابل ماموران مرد و همچنین ده‌ها زندانی مرد شده است و یک شب را بدون حجاب در بازداشت بوده و این تجربه را "وحشتناک" توصیف کرده است.

به دنبال این شکایت همچنین مقام‌های شهر لانگ بیچ دست به اصلاح سیاست‌های امنیتی زده و اجازه به حفظ حجاب در بازداشت برای بازداشتی‌ها دادند.

آنها اعلام کردند که اکنون برای بازرسی از بازداشتی‌های زن و برداشتن حجاب آنها باید افسران زن استفاده شود و این کار دور از چشم افسران و بازداشتی‌های مرد صورت گیرد.

پاول گفته بود که به هنگام بازداشت شدن مقامات درخواست او را برای تفتیش شدن از سوی یک مامور زن رد کرده و اجازه به حجاب داشتنش در بازداشتگاه ندادند.

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
رییس پلیس تهران: برخورد مدبرانه نباید عنوان مماشات بگیرد
رییس پلیس تهران بزرگ تاکید کرد از مقامات قضایی درخواست بررسی و صدور حکم اعدام برای راننده سابقه‌دار و معاند را داریم.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X