جنبش تغییر تاکید کرد که از تظاهرکنندگان بی‌دفاع که خواهان آزادی، نان، خدمات و عدالت اجتماعی و نیز اجرای قانون هستند، حمایت می‌کند

تظاهرکنندگان خواهان آزادی، نان، خدمات و عدالت اجتماعی و اجرای قانون هستند

به گزارش سایت شبکه سومریه نیوز، فراکسیون جنبش تغییر در شورای استانداری سلیمانیه دولت اربیل را مسؤول حفظ جان تظاهرکنندگان دانست و از نیروهای امنیتی خواست از شهرها بیرون بروند چراکه موجب خشم شهروندان می‌شوند.

این جنبش در بیانیه‌ای اعلام کرد: بحران کنونی اقلیم کردستان نتیجه اشتباهات دولت اربیل، کم‌تجربگی آن‌ها و نبود قانون و همچنین انحصار درآمدها به حاکمان سیاسی اقلیم است.

جنبش تغییر تاکید کرد که از تظاهرکنندگان بی‌دفاع که خواهان آزادی، نان، خدمات و عدالت اجتماعی و نیز اجرای قانون هستند، حمایت می‌کند.

اکثر شهرهای اقلیم کردستان عراق از هفته گذشته شاهد تظاهرات گسترده‌ای بودند که در آن خواستار بهبود شرایط زندگی‌ و پرداخت حقوق معوقه‌شان شدند؛ این در حالی است که تظاهرات به شهرهای دیگر نیز سرایت کرد و مقرهای احزاب کرد در این مناطق به آتش کشیده و نیروهای امنیتی علیه تظاهرکنندگان دست به سرکوب زدند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
نامه ای با امضاء 40 نماینده برای ریاست جمهوری و قوه قضاییه!
نماینده اصلاح‌طلب مردم دماوند در مجلس از جمع‌آوری امضاء برای نامه‌ای خطاب به روسای جمهور و قوه قضاییه به‌منظور آزادی هرچه سریع‌تر بازداشت‌شدگان در جریان اعتراض‌های اخیر خبر داد.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X