جنبش تغییر تاکید کرد که از تظاهرکنندگان بی‌دفاع که خواهان آزادی، نان، خدمات و عدالت اجتماعی و نیز اجرای قانون هستند، حمایت می‌کند

تظاهرکنندگان خواهان آزادی، نان، خدمات و عدالت اجتماعی و اجرای قانون هستند

به گزارش سایت شبکه سومریه نیوز، فراکسیون جنبش تغییر در شورای استانداری سلیمانیه دولت اربیل را مسؤول حفظ جان تظاهرکنندگان دانست و از نیروهای امنیتی خواست از شهرها بیرون بروند چراکه موجب خشم شهروندان می‌شوند.

این جنبش در بیانیه‌ای اعلام کرد: بحران کنونی اقلیم کردستان نتیجه اشتباهات دولت اربیل، کم‌تجربگی آن‌ها و نبود قانون و همچنین انحصار درآمدها به حاکمان سیاسی اقلیم است.

جنبش تغییر تاکید کرد که از تظاهرکنندگان بی‌دفاع که خواهان آزادی، نان، خدمات و عدالت اجتماعی و نیز اجرای قانون هستند، حمایت می‌کند.

اکثر شهرهای اقلیم کردستان عراق از هفته گذشته شاهد تظاهرات گسترده‌ای بودند که در آن خواستار بهبود شرایط زندگی‌ و پرداخت حقوق معوقه‌شان شدند؛ این در حالی است که تظاهرات به شهرهای دیگر نیز سرایت کرد و مقرهای احزاب کرد در این مناطق به آتش کشیده و نیروهای امنیتی علیه تظاهرکنندگان دست به سرکوب زدند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
آتش‌سوزی مهیب در بزرگراه آزادگان تهران
یک دستگاه خودرو پژوه ۲۰۶ نیز در یکی از سوله ها قرار داشت، که آتش به آن سوله نیز سرایت کرده و خودرو مذکور را شعله ور کرد.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X