عربستان از یک قاضی آمریکایی خواسته تا شکایت علیه ریاض به اتهام مسئولیت داشتن در حملات تروریستی 11 سپتامبر که در دادگاهی در شهر نیویورک در جریان است را با استناد به یک قانون تصویب شده در 2016 در کنگره آمریکا، رد کند

مقام‌های دولت عربستان با هواپیماربایان بعد از ورود آنها به خاک آمریکا ارتباط داشته‌اند

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، استدلال عربستان این بوده که قانون سال 2016 به این معنی نیست که عدم وجود شواهد و مدارک در این پرونده تاثیر خود را از دست می‌دهد.
وکلای حکومت عربستان در اسنادی که در دادگاه فدرال منهتن نیویورک ثبت کرده‌اند گفتند که اگرچه کنگره آمریکا در قانون سال 2016 برخی موانع حقوقی به منظور شکایت از عربستان به اتهام دست داشتن در حملات 11 سپتامبر را برداشته اما به شاکیان اجازه نداده که بدون ادعاهای واقعی و شواهد مستدل از عربستان شکایت کنند.
این در حالیست که از 19 عامل حملات 11 سپتامبر 2001، 15 نفر شهروندان عربستان بوده‌اند و یک سری اسناد خارج شده از حالت محرمانه نشان می‌دهد که پیشتر بازرسان آمریکایی درباره برخی دیپلمات‌های عربستانی و دیگر مقام‌های مرتبط با دولت عربستان که با هواپیماربایان بعد از ورود آنها به خاک آمریکا ارتباط داشته‌اند، تحقیق کردند.

وکلای عربستان گفتند احکام دادگاهی اخیر صراحتا نشان می‌دهد که دادگاه‌ها باید پیش از هرگونه حکم برخورد با یک مقام خارجی، تحقیقات دقیق در مورد ادعاها و مدارک انجام دهند و یک سری ادعاهای اخیر شاکیان در آمریکا علیه عربستان در صورت بررسی‌های بیشتر مردود خواهند بود و می‌بایست کنار گذاشته شود. با این حال یک گروه مستقر در آمریکا که وکیل خانواده‌ها و بازماندگان حملات 11 سپتامبر است، گفته بر خلاف ادعای عربستان انبوهی از مدارک وجود دارد که قضات باید مد نظر قرار دهند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
روحانی ترامپ را متلک باران کرد
می‌گویید قرار داد بسیار بدی امضاء شده است، چرا قبلی‌هایتان این را نفهمیدند؟ شما که سیاست و حقوق نمی دانید؛ یک کاسب، یک تاجر، و یک برج ساز در مورد این قرارداد حرف می‌زند.

loading...

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X