کارلوس کی روش مذاکرات مثبتی برای تمدید قرارداد خود انجام داده است اما دوری از خانواده مهمترین مشکل این مربی محبوب است.

کی روش در ایران می ماند؟

ایران خرداد سال آینده به جام جهانی‌ روسیه می‌رود. این رقابت‌ها از 24 خرداد تا 24 تیر برگزار می‌شود. با تعطیلی جام جهانی، تب فوتبال ملی در بیشتر قاره‌ها می‌خوابد ولی در آسیا، این تب دوباره بالا می‌گیرد. تنها 7 ماه بعد از رقابت‌های جام جهانی، آسیا شاهد برگزاری رقابت‌های جام ملت‌های آسیا خواهد بود. این رقابت‌ها حساسیت بالایی دارد.

غول‌های آسیا از 12 بهمن سال آینده در امارات، برای قهرمانی در آسیا مقابل هم می‌ایستند. ایران هم با تیمی كه ساخته، قصد دارد بعد از 4 دهه قهرمان این رقابت‌ها شود. خیلی‌ها اعتقاد دارند اگر كارلوس كی‌روش باشد، تیم ملی شانس زیادی برای قهرمانی در آسیا خواهد داشت‌، به همین دلیل فدراسیون فوتبال باید این مربی را حفظ كند.

با توجه به عملكرد موفقی كه كی‌روش در تیم ملی ایران داشته، از همین حالا با پیشنهاداتی روبه‌رو است. فدراسیون فوتبال استرالیا پیشنهاد جدی به این مربی داده ولی كارلوس تأكید كرده با ایران قرارداد دارد و فعلاً تمركزش را روی جام جهانی‌ گذاشته است. این یعنی فدراسیون فوتبال برای حفظ كی‌روش بعد از تورنمنت روسیه، رقیب جدی دارد.

فدراسیون چندی قبل مذاكرات اولیه را با كی‌روش برای تمدید قرارداد آغاز كرد. با توجه به فاصله كم بین رقابت‌های جام جهانی‌ و جام ملت‌ها فدراسیون می‌خواهد خیلی زود تكلیف نیمكت ایران را مشخص كند. از سویی انگیزه‌هایی كه كی‌روش همراه با تیم ملی دارد، می‌تواند نقش مهمی در تمدید قرارداد او ایفا كند.

كارلوس از حضور در ایران راضی است. او هر چند برای گرفتن امكانات مدام با فدراسیون در مبارزه است اما دوست دارد در تیم ملی بماند‌؛ این خواسته بازیكنان ایران هم هست. بزرگترین مشكل كی‌روش برای تمدید قرارداد همان حضور خانواده‌‌اش در ایران است. كی‌روش حتی به مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال گفته: «شما می‌توانی من را درك كنی. در این سن و سال، دوری از خانواده و نوه‌ها برایم سخت است. دوست دارم نزدیك من باشند و این دوری برایم خیلی سخت است.»

تاج هم این را تأیید كرده و گفته كارلوس دوست دارد اعضای خانواده‌‌اش كنارش باشند. فعلاً مذاكرات اولیه مثبت بوده ولی باید دید در ادامه چه اتفاقی رخ می‌دهد. اگر كی‌روش بتواند با تیم ملی در جام جهانی‌ موفق باشد، طبیعتاً پیشنهادهای بیشتری به دستش می‌رسد اما ظاهراً دل او با ایران است.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی


 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار ورزشی
پیشنهاد کثیف به امیر عابدزاده در پرتغال!!
گفته می شود باشگاه پورتو به امیر عابدزاده پیشنهاد رشوه 200 هزار یورویی داده است!
loading...

 

X