تیم‌های ملی ایران و ترکیه سال‌هاست که با یکدیگر بازی نکرده‌اند برای همین نگاهی میکنیم به نتایج بازی های گذشته ایران و ترکیه.

نتایج بازی های ایران و ترکیه در گذشته

تیم ملی ایران قرار است در ادامه مسیر خود و در یکی از اردو های آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی به مصاف تیم ملی ترکیه برود. قرار است تیم ملی ایران پس از سال ها به مصاف ترکیه ای برود که نتوانسته است به جام جهانی روسیه صعود کند.

تاریخچه بازی های تیم ملی ایران و تیم ملی ترکیه به این شکل است که این دو تیم 11 بار با یکدیگر بازی کردند که ایران اکثر بازی های خود به ترکیه را باخته است.

اولین بازی ایران و ترکیه سال 1947 و در تهران برگزار شد که تیم ملی ایران آن بازی را 3-1 واگذار کرد. دومین بازی به سال 1948 بر می گردد که این بازی هم در تهران برگزار شد و با تساوی 1-1 با پایان رسید. سومین بازی این دو تیم سال 1950 برگزار شد، مسابقه ای که ایران در شهر استانبول بازی خود را با نتیجه 6-1 به ترک ها باخت.

چهارمین بازی در همان سال 1950 برگزار شد و این بازی با نتیجه 2-2 مساوی در شهر آنکارا پایتخت ترکیه به پایان رسید. پنجمین بازی سال 1965 و در تهران برگزار شد که ایران این بازی را هم با نتیجه 2-1 به ترکیه واگذار کرد. ششمین بازی در سال1965 بود که ایران موفق شد اولین برد خود را مقابل ترکیه به دست بیاورد و این بازی با نتیجه 2-1 به سود ایران به پایان رسید.

همه بازی هایی که نام برده شد به شکل دوستانه بوده است ولی ایران و ترکیه بازی رسمی هم با یکدیگر داشته اند که اولین دیدار رسمی دو تیم به سال 1965 و در جام اکو باز می گردد؛ جایی که ایران و ترکیه به تساوی 0-0 دست پیدا کردند. اما هشتمین بازی دو تیم سال 1967 و در کشور پاکستان و چاچوب جام اکو برگزار شد که ایران بازی را 1-0 به ترکیه ای ها واگذار کرد.

نهمین بازی ترکیه و ایران سال 1969 در آنکارا ترکیه انجام شد که ایران باز هم در جام اکو 4-0 بازی را باخت. دهمین بازی ایران و ترکیه در جام اکو بود که تیم ملی ایران و در تهران به تساوی 1-1 با ترکیه رسید. اما آخرین بازی که حدودا 44 سال پیش بود سال 1974 برگزار شد که باز هم ایران بازی خود را با نتیجه 1-0 واگذار کرد.

ایران و ترکیه پس از 44 سال قرار است دوباره به مصاف هم بروند و این در حالی است که این دو کشور همسایه هستند. آخرین باری که ترکیه و ایران با یکدیگر بازی کردند به سال 1974 بر می گردد و قطعا دیدن بازی این دو تیم پس از 44 سال جذاب و دیدنی خواهد بود.

دوازدهمین بازی دو تیم قرار است دوستانه باشد که تیم ملی کشورمان برابر تیم ملی ترکیه اواخر ماه می سال ۲۰۱۸ میلادی (هفتم خرداد ماه ۱۳۹۷) به میدان می رود.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار ورزشی
الناز رکابی دختر صخره نورد ایرانی که به شهرت جهانی رسید! عکس
الناز رکابی دختر صخره نورد ایرانی است که در چند سال اخیر به شهرت زیادی در این رشته دست یافته است.
 

X