مهدی رحمتی در لیگ شانزدهم تا به حال 2 پنالتی به حریفان داده است.

رحمتی دیگر پنالتی گیر نیست

پنالتی‌گیرترین دروازه‌بان لیگ برتر، حالا به جای پنالتی گرفتن به حریفان تیمش پنالتی می‌دهد. پنالتی گرفتن رحمتی، یکی از مهمترین نقاط قوت کاپیتان استقلال محسوب می‌شد. هر تیمی که مقابل استقلال صاحب پنالتی می‌شد، نگران این بود که کدام بازیکنش روبروی بهترین پنالتی‌گیر ایران قرار بگیرد. نقطه قوتی که به نظر می‌رسد، کمرنگ‌تر از همیشه شده است.

آخرین باری که مهدی رحمتی در جریان بازی پنالتی گرفت، دربی برگشت لیگ پانزدهم بود که مهدی طارمی ضربه پنالتی را زد و رحمتی موفق به مهار کامل آن شد. پس از آن، هر تیمی در جریان بازی به استقلال پنالتی زده دروازه رحمتی باز شده است. رحمتی در ضربات پنالتی هم آمار زیاد خوبی ندارد.

مقابل ذوب آهن در فینال جام حذفی سال ۹۵، او همه پنالتی‌ها را گل خورد و فصل پیش مقابل صبای قم و السد، فقط یکی از ۵ پنالتی حریف را گرفت. فصل پیش صنعت نفت آبادان و پیکان در لیگ برتر و نفت تهران در جام حذفی مقابل استقلال صاحب پنالتی شدند که همه آن‌ها، از پنالتی‌هایشان به گل رسیدند. این فصل هم صنعت نفت و سایپا در لیگ و گل‌گهر در جام حذفی به استقلال گل زده‌اند که تمام‌شان تبدیل به گل شد. رحمتی هر ۶ پنالتی آخری که حریف در جریان بازی زده را گل خورده و نتوانسته کمکی به تیمش بکند.

رحمتی از لیگ دهم تا شانزدهم، در هیچکدام از بازی‌های تیمش در لیگ برتر پنالتی هم نداده بود اما در این فصل، یک پنالتی در لیگ برتر به سایپا داد و در جام حذفی هم روی حسن‌زاده خطا کرد. دو پنالتی در ۶ بازی، برای دروازه‌بانی که سال‌ها روی بازیکنان حریف در محوطه جریمه خطا نکرده بود. فعلا رحمتی، از روزهایی که منجی استقلال بود فاصله گرفته و نمی‌تواند در لحظات سخت، قهرمان تیمش باشد. دروازه‌بانی که تفاوت روزهای خوب و بدش، نتیجه روی اسکوربورد را برای استقلال تغییر می‌دهد.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: khabaronline.ir


 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار ورزشی
چهره خندان زنان و دختران پس از ورود به ورزشگاه آزادی بخاطر بازی ایران! عکس
سرانجام اجازه حضور زنان به همراه خانواده خود در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی ایران و اسپانیا صادر شد.
loading...

 

آخرین اخبار استقلال

X