باتوجه به محرومیت و مصدومیت بازیکنان اصلی پرسپولیس در مقابل تیم الهلال عربستان, ترکیب پرسپولیس دست خوش تغییراتی خواهد شد.

ترکیب پرسپولیس در مقابل الهلال عربستان

برانکو ایوانکوویچ با اعلام اهمیت جنگ با الهلال عربستان اکنون شرایط ویژه‌ای را برابر این حریف پیش‌رو خواهد داشت. تیمی در غیاب سه مهره سرنوشت‌ساز و تاثیرگذار و البته نیمکتی که ایمان به آن نیاز به اعتقاد ویژه دارد.

سیدجلال حسینی، سروش رفیعی و محمد انصاری در این جدال غایب سرخپوشان خواهند بود و نیمکت خالی پرسپولیس باعث خواهد شد تا اولین گزینه مربوط به جابجایی بازیکنان برای برطرف کردن این خلا باشند. در این بین با توجه به حضور بازیکنان غیرمتخصص خصوصا در پست دفاعی به نظر می‌رسد برانکو ایوانکوویچ در تفکر ایجاد تغییر تاکتیکی و سیستم برای قدرتمندتر کردن خط دفاعی‌اش باشد. او در تمام فصل با سیستم 2-4-4 (دایاموند) لوزی بازی کرده است و در غیاب دژ دفاعی شاید 2-4-4 الماس را به هم بریزد.

برانکو ایوانکوویچ در این دیدار با توجه به پتانسیلی که در اختیار دارد به نظر می‌رسد محسن ربیع خواه و حسین ماهینی به عنوان مدافع میانی در ترکیب این تیم به میدان بروند و صادق محرمی در سمت راست و فرشاد احمدزاده در سمت چپ دفاعی قرار گیرند. حضور یک هافبک دفاعی (محسن ربیع‌خواه) و مدافع راست (حسین ماهینی) در قلب دفاعی، یک وینگر راست(صادق محرمی) در مدافع راست و فرشاد احمدزاده با خصوصیات باکیفیت در وینگر راست در سمت چپ دفاعی اکنون ناهمگون‌ترین خط دفاعی ممکن را در سخت‌ترین جدال هفته آسیا شکل داده است.

با این شرایط کمال کامیابی‌نیا مهمترین نقش را در ترکیب پرسپولیس برعهده خواهد داشت و وظایف دفاعی او برای استحکام بخشیدن به مدافعان ناهماهنگ تیمش افزایش خواهد یافت. هافبک دفاعی ملی‌پوش پرسپولیس که در بازی رفت جدال سخت و فیزیکی فوق العاده‌ای با هافبک‌های الهلال پشت سر گذاشت با شرایط موجود به مرد شماره یک جنگ‌های میانه میدان تبدیل خواهد شد و عاقلانه‌ترین اتفاق این است تا برانکو ایوانکوویچ در این جدال برای حفظ شانس صعود تیمش، یک هافبک دیگر به او اضافه کند تا تقسیم بندی نبردها مانع از شکست آنها شود.


شهاب – کمال؛ زوجی برای جنگ

با حضور شهاب کرمی به کمال کامیابی نیا می‌توان با امیدواری بیشتری به کسب امتیاز از سوی پرسپولیس که در زمین و روی نیمکت با شرایط سختی مواجه است بازی را دنبال کرد. دو تخریب‌چی پرسپولیس در این شرایط می‌توانند با هماهنگی و همکاری بیشتر در دفاع به این تیم کمک کرده و فشار را از روی چهار بازیکنی که به صورت ناهمگون کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند خارج کنند.

این اتفاق البته با توجه به ناهماهنگی بین بازیکنان می‌تواند از سوی دیگر با خطاهایی نیز همراه شود و مشکل این تیم را بیشتر کند. با این حال برانکو ایوانکوویچ همانطور که اعلام کرد احتمالا با توجه به موجودی تیمش به تمام شرایطی که او را از این بحران خارج کند فکر خواهد کرد.


نیمکت قابل اعتمادتر پرسپولیس

حضور شهاب کرمی در ترکیب پرسپولیس، ضمن اینکه به افزایش قدرت دفاعی این تیم کمک خواهد کرد با خروج یکی از مهره‌های تهاجمی باعث خواهد شد تا آنها برای تغییر در جریان بازی یک مهره قابل اتکا در اختیار داشته باشند. این ترکیب دفاعی احتمالا علی علیپور را از ترکیب اصلی خارج خواهد کرد. بازیکنی که به موتور گلزنی این روزهای پرسپولیس تبدیل شده است و در صورت قرار گرفتن روی نیمکت ضمن ذخیره انرژی این تیم، همانطور که گفته شد باعث خواهد شد تا آنها یک مهره ارزشمند برای تغییر جریان بازی و شعبده برانکو ایوانکوویچ در اختیار داشته باشند.

بزرگترین اتفاق تلخ در غیاب مدافعان اصلی پرسپولیس برای سرخپوشان در جدال برابر قشقایی شیراز رقم خورد. پرسپولیس در آن بازی هم به دلیل حضور ملی‌پوشانش در اردوی تیم ملی سیدجلال حسینی، محمد انصاری و رامین رضاییان را در اختیار نداشت. جایی که آنها در اولین گام در جام حذفی به دنبال صعودی آسان مقابل حریف نه چندان مطرح بودند اما غیبت‌های تاثیرگذار باعث شد تا حریف غیرحرفه‌ای – حداقل در سطح الهلال – بارها فرصت ایجاد خطر روی دروازه سرخپوشان را در شیراز کسب کنند. پاس‌های بلند و پیدا کردن نقطه کور و ضعف پرسپولیس در عمق دفاع باعث شده بود تا بوژیدار رادوشوویچ به مرد پرکار آن جدال تبدیل شود و تراژدی تلخی برای این تیم در پایان بازی رقم بخورد.

برانکو ایوانکوویچ امیدوار است دومین جام را با سناریوی مشابه جام اول (حذفی) از دست ندهد و شاید تغییر سیستم در این بازی خاص به کار سرمربی پرسپولیس بیاید. اتفاقی که هرگز در این فصل رخ نداده اما مورد بحث کادرفنی سرخپوشان بوده است.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: varzesh3.com


 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار ورزشی
جرارد پیکه درباره بازی با ایران و انجام 100 بازی ملی برای اسپانیا گفت.
جرارد پیکه درباره بازی با ایران و انجام 100 بازی ملی برای اسپانیا گفت.
loading...

 

آخرین اخبار پرسپولیس

X