کارلوس کی روش در تمرینات تیم ملی, سردار آزمون را تهدید کرده است که دیگر در ترکیب ثابت تیم ملی قرار نمی دهد!

روحیه دادن متفاوت کارلوس کی روش به سردار آزمون

کارلوس کی روش را بسیاری استاد مسلم کارهای روحی و روانی می‌دانند. مردی که خوب می‌داند چگونه باید شاگردانش را برای هر مسابقه و میدانی از لحاظ روحی و روانی آماده کند. هنوز فراموش نکرده‌ایم زمانی که 4 سال قبل سرمربی کره‌ای گفت: «دوست دارم ایران جام جهانی را از تلویزیون تماشا کند!»

کارلوس کی‌روش اما بیکار ننشست. او عکس سرمربی کره‌جنوبی را در اتاق بازیکنان نصب کرد تا به ملی‌پوشان شوک بدهد. مرد پرتغالی در زمره مربیانی قرار می‌گیرد که به مسائل روحی و روانی شاگردان خود بسیار اهمیت می‌دهد. او گاهی چنان تند و خشمگین می‌شود که 7 پرسپولیسی را از اردو اخراج می‌کند و همه تیم آرزوی دیدن لبخندش را دارند و گاهی دیگر می‌گوید، می‌خندد و سر به سر بچه‌هایش می‌گذارد.

از آن مهم‌تر حواس کارلوس کی‌روش به تک‌تک شاگردانش هست. در همین راستا شنیدیم به تازگی کارلوس کی‌روش تصمیم گرفته سردار آزمون مهاجم نزول کرده روبین‌کازان را به خود بیاورد. مرد پرتغالی که خوب می‌داند 16 هفته گل نزدن در روسیه می‌تواند چقدر برای مهاجم اول تیم ملی بد باشد، حسابی به آزمون توپ و تشر زده و در اردوی اخیر به او گفته است: «خیال نکن مهاجم فیکس تیم ملی هستی! یک مقدار دیر بجنبی و حواست نباشد، مهاجمان دیگر جای تو را خواهند گرفت و...»

همان‌طور که در بازی دوستانه با پاناما مشاهده کردید، کارلوس کی‌روش از کریم انصاری‌فرد مهاجم المپیاکوس در ترکیب اصلی خود استفاده کرد و از قضا جانشین سردار آزمون هم موفق شد گل اول تیم ملی را به ثمر برساند. مشابه چنین رفتاری را چندی پیش کی‌روش با علیرضا بیرانوند انجام داده بود.

گلر شماره یک تیم ملی و پرسپولیس مدتی می‌شد افت کرده بود و گل‌های بدی می‌خورد. کسی باور نمی‌کرد این همه  نزول ناشی از چه چیزی باشد و مرد پرتغالی متوجه این موضوع شد.
کارلوس کی‌روش در اردوی تیم ملی علیرضا بیرانوند را نزد خود فراخواند و او را حسابی ترساند. از جایگاهش در تیم ملی گفت که ممکن است به دیگری تعارف زده شود و اینکه رقیبان بیرانوند بیکار نیستند! البته در کنار این شوک روحی و روانی مرد پرتغالی از گلر اول پرسپولیس حمایت هم کرد تا علیرضا بیرانوند به خود بیاید و دوباره اوج بگیرد.

این گزارش را نوشتیم که یادآوری کنیم؛ حال تیم ملی ایران با کی‌روش خوب است. تیمی که همه امید و آرزوهای 80 میلیون ایرانی است و در حال حاضر به دست یک مربی کاردان، باتجربه و کارنامه‌دار افتاده است. به قول علی دایی آقای گل جهان، تیم ملی ایران با کارلوس کی‌روش شخصیت پیدا کرده است. مردی که حواسش به همه چیز هست.گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: خبرورزشی


 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار ورزشی
سلفی مهدی طارمی با هواداران تراکتورسازی پس از زدن 2 گل! عکس
مهدی طارمی مهاجم ایرانی تیم الغرافه پس از پیروزی آسیایی تیمش برابر تراکتورسازی با هواداران ایرانی سلفی گرفت.
 

X