تازه‌ترین شنیده‌ها حكایت از آن دارد كه هاشم‌پور چندی قبل به دلیل عوارض برآمده از یك بیماری قلبی، دچار ناراحتی شدید شده و همین باعث می‌شود به یكی از بیمارستان‌های فوق تخصصی قلب منتقل و به تشخیص پزشكان در بیمارستان بستری شود.

آنها كه جمشید هاشم پور را از نزدیك دیده‌اند می‌دانند چه آدم تودار و با اعتماد به نفسی است. همین توداری و به نوعی مأخوذ به حیا بودن باعث شده كمتر او را در برنامه‌های سینمایی كه با هدف تجلیل از پیشكسوتان برگزار می‌شود، ببینیم.

با این حال سال گذشته عوامل فیلمی حادثه‌ای با نام «هاری» برای او مراسم بزرگداشتی برپا كردند؛ بزرگداشتی كه مدیران سینمایی در آن حضور نداشتند.

 نارسایی قلبی + شكستگی بینی

تازه‌ترین شنیده‌ها حكایت از آن دارد كه هاشم‌پور چندی قبل به دلیل عوارض برآمده از یك بیماری قلبی، دچار ناراحتی شدید شده و همین باعث می‌شود به یكی از بیمارستان‌های فوق تخصصی قلب منتقل و به تشخیص پزشكان در بیمارستان بستری شود. هاشم‌پور كه زمانی به «جمشید آریا» معروف بود، یك هفته‌ای را هم در بیمارستان بستری بوده است و در بازگشت از بیمارستان نیز به دلیل زمین‌خوردگی، بینی‌اش می‌شكند و همین شكستگی بینی مزید دردش می‌شود. هاشم‌پور كه آخرین فیلم‌های اكران شده‌اش «كلاشینكف» و «روزگاری عشق و خیانت» بوده است، این روزها در خانه و تحت مراقبت همسرش به سر می‌برد. وضعیت جسمی هاشم‌پور به مراتب بهتر از زمان بستری بودن در بیمارستان است اما گویا به لحاظ روحی، اوضاع خوبی را سپری نمی‌كند به خصوص كه در سال‌های اخیر نیز كم‌كارتر از همیشه شده است.

  عدم رضایت از یك كمدی عجیب و غریب

هاشم‌پور سال قبل یك كمدی عجیب و غریب هم در جشنواره سی و سوم داشت كه گویا خودش هم از برخوردهای نه‌چندان محترمانه‌ای كه در پشت صحنه این فیلم با او شده بود، گلایه داشت!هاشم پور در این كمدی در نقش پیرمردی آلزایمری بازی می‌كرد كه با صدایی گرفته مرتب در حال خوردن پاپ كورن است! این روزهای هاشم‌پور در كنار همسر و دخترش مریم كه مانند پدر فعالیت هنری دارد، در حالی می‌گذرد كه او بیش از هر زمان دیگری نیاز به آن دارد كه به واسطه سوابق سینمایی پر و پیمانی كه دارد، مورد توجه دست‌اندركاران امور قرار گیرد. هاشم‌پور زمانی به تنهایی سبب فروش هنگفت آثاری می‌شد كه در كوران جنگ تحمیلی برای مخاطبان، سرگرمی‌ساز بودند. او هیچ‌گاه ادعای این را نداشت كه خود را «آقای بازیگر» یا «پدر بازیگری» قلمداد كند و همواره بی‌حاشیه مسیرش را پیمود.

امید است برای یك بار هم كه شده آدم‌های بی‌حاشیه‌ای چون هاشم‌پور نیز مورد توجه مسئولان سینمایی قرار گیرند.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : روزنامه جوان


 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  
01394-02-21 13:55
سرمایه های سینمای ایران را دریابیم قبل از اینکه خیلی دیر شود!!!!
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
01394-02-28 19:11
بله درسته ستا ره سینمای فاخر از انقلاب تا فاصله 20 سال بعد از اون بود ولی چه فایده.
ما ایرانیها مرده پرستیم.حتما باید یه نفر بمیره تا یه مستندی چیزی براش درست کنن... هه
ستاره فاخر سینمای ایران استاد گرانقدر جمشید هاشم پور که روزهای پر کاری رو در کنار ابولفضل پور عرب وفرامرز قریبیان .جمشید مشایخی.محمد علی کشاورز. دور ونزدیک با هم بودن حالا توی خونه نشسته وهیچکس نیست به این جوونای تیپ جدید سینما بگه که یک جمشید آریا میگفتی سینما گاز تا گاز پر میشد..همیشه گرون ترین گیشه ها روفیلمهای این عزیز زحمت کش وپرتلاش در بازیهای اکشن داشت. اکثر بازیگرای نسل جوون این روزا ازدختر وپسر اکثرا برای شهرت وسبک بازی وکارهایی که هیچ پیام فرهنگی از اول تا آخر اون نداره میان بازیگر میشن...به بازگرهای جوان امروزی توصیه میکنم حد اقل چند تا فیلم نظیر گروگان. کانی مانگا.یورش(نقش سردار کاوه)عقرب.گروگان.جوانمرد..قتل آنلاین رو ببینن ویه گروه چند نفری راه بیاندازن برن عیادتش.یه مستند عالی میشه..
یا حق.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
01394-03-10 09:11
با آرزوی سلامتی و کامیابی برای این ستاره سینما.انشاالله هر چه سریعتر خوب شود.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
01394-03-20 21:42
ای کاش در ایران عزیزمان همانطور که در کشور هندوستان آمیتاباچان را عزیز می شمارند هنرمندان باارزش بخصوص جمشید هاشم پور عزیز را گرامی می داشتند
از خداوند برای این عزیز سلامتی و توفیقات مسئلت دارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
01394-04-11 16:27
جمشید هاشمیپور بی شک یکی از رهبران سینمای ایرانه.قدرشو دونستن لیاقت میخواد.خواهشا بیشتر توجه کنید.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
بازیگران و خواننده های هالیوود که حتی دیپلم هم ندارند!! + عکس
در این مقاله سلبریتی هایی را به شما معرفی می نماییم که دبیرستان خود را به هدف دنبال کردن آرزوهایشان، رها کردند


 

X