رویا تیموریان و مسعود رایگان، از بازیگران پیشکسوت تئاتر و سینما، از مردم خواستند به پایگاه‌های انتقال خون بروند. آنها با حضور در یک پایگاه انتقال خون، به بیماران نیازمند خون اهدا کردند.

رویا تیموریان و مسعود رایگان در پایگاه انتقال خون

رویا تیموریان و مسعود رایگان، برای اهدای خون به بیماران راهی پایگاه انتقال خون خیابان وصال شدند.این زوج هنرمند از مردم خواستند تا برای اهدای خون به بیماران، به مراکز انتقال خون بروند.

در سال‌های اخیر، اهدای خون در روزهای عزاداری، به یک آیین دینی و انسانی تبدیل شده است.

هر واحد خون معادل ۵۰۰ سی سی خون است که تبدیل به پلاکت، پلاسما و گلبول قرمز متراکم (خون) می‌شود و می‌تواند برای نجات جان ۳ بیمار استفاده شود.

از جمله بیمارانی که از فرآورده‌های خونی استفاده می‌کنند، بیماران تالاسمی و بیماران سرطانی هستند که به صورت منظم به فاکتورهای خونی نیازمندند.

در اعمال جراحی به خصوص جراحی قلب بازو زایمان هم به بیماران باید خون تزریق شود. سالانه در جهان حدود ۵۲۰ هزار نفر از مادران به دلیل کمبود خون در هنگام زایمان جان خود را از دست می‌دهند.

بعضی بیماری‌های دیالیزی، سوختگی‌هایی که نیاز به پلاسما و آلبومین دارند، تصادفات و حوادث، پیوندهای کلیه وکبد هم به تزریق فراورده‌های خونی نیازمندند.گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : khabaronline.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
ریحانه پارسا، مژگان صابری، فرشته حسینی در اکران «پر پرواز» ریحانه پارسا، مژگان صابری، فرشته حسینی در اکران «پر پرواز»

روز گذشته فیلم سینمایی «پر پرواز» در پردیس سینمایی چهارسو اکران شد. از چهره هایی که در این مراسم شرکت کرد ریحانه پارسا، مژگان صابری، ندا جبرائیلی و... بودند. عکس های اختصاصی سیمرغ از این مراسم را در ادامه ببنید

 
X