سلبریتی هایی که یک بار از دست مرگ فرار کردند!! + عکس
در این مقاله به ماجرای چند چهره ی مشهوری می پردازیم که زمانی در زندگی خود تا دم مرگ پیش رفتند اما بخت با آن ها یار بود و توانستند جان سالم به در برند

از شارون استون تا ساندرا بولاک: تجربه های نزدیک به مرگ سلبریتی ها

حضور ویژه و همیشگی سلبریتی ها در زندگی ما باعث شده آنقدر به بودن آن ها عادت کنیم که گاهی مرگ سلبریتی ها و تصور دنیایی بدون آن ها برایمان عجیب است. از طرفی چهره های همیشه خندان و زندگی پر زرق و برق آن ها این تصور را به وجود آورده که هیچ مشکلی در زندگی سلبریتی ها به وجود نمی آید، در حالی که آن ها هم مثل هر انسان دیگری در برابر حوادث، بیماری و مرگ آسیب پذیر هستند. در ادامه به ماجرای چند چهره ی مشهوری می پردازیم که زمانی در زندگی خود تا دم مرگ پیش رفتند اما بخت با آن ها یار بود و توانستند از دست ملک الموت قسر در بروند.

بیشتر بدانید : ستاره‌هایی که از بیماری‌های کشنده نجات یافتند/ از آنجلینا جولی تا سلنا گومز

 شارون استون– بازیگر سینما

در سال ۲۰۰۳، سردرد شدیدی شارون استون بازیگر مشهور هالیوودی را در بیمارستان بستری کرد. علت سردرد، نوعی آسیب مغزی به نام خونریزی ساب آراکنوئید بود که بر اثر آن، پارگی یکی از سرخرگ های مغز باعث خونریزی بین مغز و غشاء میانی آن می شود. استون تحت عمل جراحی قرار گرفت و بعد از آن به طور کامل بهبود یافت.

 شارون استون 
شارون استون


پزشکان به خبرگزاری ها اعلام کردند: «شارون استون از نظر عصب شناختی کاملا سالم است و هیچ محدودیت پزشکی ای در فعالیت های شخصی و حرفه ای اش نخواهد داشت.«

هریسون فورد– بازیگر سینما

کاراکتر ایندیانا جونز احتمالاً مشهورترین نقشی است که هریسون فورد، بازیگر امریکایی بازی کرده است و البته خود فورد هم مانند این کاراکتر علاقه ی زیادی به ماجراجویی دارد. فورد یک هواپیمای قدیمی، متعلق به دوران جنگ جهانی دوم داشت و در سال ۲۰۱۵، وقتی تصمیم گرفت با این هواپیما چرخی بزند، متأسفانه علاقه ی اش به هواپیما برایش خطرساز شد. حدود بیست دقیقه از شروع پرواز گذشته بود که فورد -که تنها کسی بود که در هواپیما حضور داشت- متوجه شد موتور هواپیما از کار افتاده.

هریسون فورد
هریسون فورد


فورد از ارتفاع حدوداً ۹۱۴ متری در یک زمین گلف سقوط کرد و کمی بعد به بیمارستان منتقل شد.  به طرز معجزه آسایی، بدترین صدمه ای که فورد دیده بود شکستگی های استخوانی و پارگی بسیار وسیع پوست سر بود.

ساندرا بولاک– بازیگر سینما

کمی پیش از اکران فیلم «دختر شایسته ی اخلاق» (Miss Congeniality) با بازی ساندرا بولاک در سال ۲۰۰۰، این بازیگر هالیوودی در یکی از ایالت های امریکا دچار سانحه ی هوایی ای شد که او را تا دم مرگ پیش برد. جتی که بولاک سوار بر آن بود، روی باند فرودگاه دچار لغزش شد که احتمالا دلیل آن آب و هوای زمستانی آن زمان بود. با وجود آسیبی که به هواپیما وارد شد، هیچ یکی از مسافران صدمه ای ندیدند.

ساندرا بولاک
ساندرا بولاک


جالب آنکه، درست یک سال قبل از این اتفاق، بولاک به همراه بن افلک در یک فیلم کمدی رمانتیک به نام «نیروهای طبیعت» (Forces of Nature) بازی کرده بود که درباره ی دو غریبه ای بود که در جریان حادثه ای که برای هواپیمای آن ها رخ می دهد با یکدیگر آشنا می شوند.

کانیه وست- رپر و تهیه کننده ی موسیقی

کانیه وست، رپر مشهور و همسر کیم کارداشیان، در سال ۲۰۰۲ دچار تصادف رانندگی چنان شدیدی شد که او را تا دم مرگ پیش برد. در آن زمان، وست بیشتر به عنوان تهیه کننده شناخته می شد. او ساعت ها تحت عمل جراحی بازسازی صورت قرار گرفت و در نهایت فک او با سیم بسته شد. وست در حالی که فک او هنوز با سیم بسته بود، اولین تک آهنگ خود را که «از میان سیم ها» (Through the Wire) نام داشت ساخت و منتشر کرد. با انتشار این آهنگ بود که وست کار خوانندگی رپ را به طور رسمی آغاز کرد.

کانیه وست
کانیه وست


وست در یکی از مصاحبه هایش در اینباره گفته است: «اگه همون شب می مردم، اون آهنگ آخرین چیزی بود که ازم باقی می موند. حالا هر وقت وارد استودیو میشم، طوری کار می کنم که شاید آخرین روز زندگیم باشه.»

امی شومر– بازیگر و کمدین

امی شومر در دوران نوجوانی در یکی از روزهای زمستان به تنهایی به موج سواری رفته بود که در آنجا دچار سانحه شد. یک غریبه شومر را که دچار خونریزی شده بود در ساحل پیدا کرد و تا وقتی که آمبولانس برسد برای نجات جان او، جای زخمش را با فشار نگه داشت.

امی شومر
امی شومر


شومر در یکی از مصاحبه هایش در اینباره گفته است: «جای زخم خیلی بدی روی پام دارم که مال موج سواریه. چهل و یکی بخیه تو سه لایه. کل تیغه ی تخته ی موج سواریم رفته بود تو پام و مجبور شدم سریع بکشمش بیرون. اونجا تنها بودم.«

 استفن کینگ– نویسنده

در یکی از روزهای سال ۱۹۹۹، کینگ در حال قدم زدن در کنار یک جاده بود که راننده ی حواس پرت یک ماشین ون از پشت به او زد. شدت شکستگی های استخوانی کینگ به حدی بود که چیزی نمانده بود پزشکان یک پای او را قطع کنند.

 استفن کینگ 
استفن کینگ


درد مداومی که کینگ بعد از این تصادف، هنگام نشستن احساس می کرد به قدری برایش غیر قابل تحمل بود که چیزی نمانده بود کینگ کار نویسندگی را برای همیشه کنار بگذارد. در سال ۲۰۰۷، این نویسنده ی مشهور اذعان کرد که او کار نویسندگی را رها نکرده اما با سرعت خیلی کمتری نسبت به گذشته می نویسد.

 فیفتی سنت– رپر

در سال ۲۰۰۰، فیفتی سنت در نزدیکی محل زندگی اش در نیویورک، از فاصله ی بسیار نزدیک مورد اصابت گلوله قرار گرفت. ضارب نُه گلوله به سمت او شلیک کرد.

 فیفتی سنت 
فیفتی سنت


به دنبال این اتفاق، فیفتی سنت سیزده هفته در بیمارستان بستری شد. او اولین آلبوم خود به نام «پولدار شو یا در راهش بمیر» (Get Rich or Die Tryin) را حدود سه سال بعد از این حادثه منتشر کرد.

 

بیشتر بدانید : 10 ستاره که بیماری سخت و لاعلاج داشتند، اما مشهور شدند + عکس

بیشتر بدانید : 10 چهره مشهوری که دست به خودکشی زدند اما موفق نشدند!!

بیشتر بدانید : تام کروز، هالی بری و... ستاره هایی که توسط خانواده شان شکنجه شدند!!

بیشتر بدانید : جکی چان: کودک یتیمی که تا پای مرگ رفت!! + عکس کودکی

بیشتر بدانید : ستاره های مشهوری که در دوران اوج خودکشی کردند + عکسگردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: rooziato.com