چرا امیلیا کلارک دو بار تا آستانه مرگ پیش رفت؟! + عکس در بیمارستان
امیلیا کلارک دنریس تارگاریانِ سریال بازی تاج و تخت اعلام کرد که در سال‌های گذشته دو جراحی خطرناک را از سرگذرانده و تا دم مرگ رفته است. او حتی پس از جراحی قدرت تکلمش را هم از دست داده بود

امیلیا کلارک: آنچه من گذراندم وحشتناک تر از شرایط دنریس تارگاریان بود!

وقتی هنرپیشه‌ها را در قالب نقش‌های شخصیت‌های قوی و تاثیرگذار دنیا‌های تخیلی مرتب می‌بینیم، خیلی وقت‌ها، هاله‌ای از فناناپذیری و سرسختی در پیرامون آن‌ها احساس می‌کنیم و باورمان نمی‌شود که آن‌ها هم انسان‌های معمولی هستند و ممکن است علیرغم طراوات و شادابی نقش‌هایشان در برهه‌هایی از زندگی با بیماری دست و پنجه نرم کرده باشند.

امیلیا کلارک بازیگر نقش دنریس تارگرین یا کالیسی در سریال گیم آو ترونز
امیلیا کلارک بازیگر نقش دنریس تارگرین یا کالیسی در سریال گیم آو ترونز

به تازگی امیلیا کلارک که او را در نقش دنریس تارگرین یا کالیسی سریال گیم آو ترونز دیده بودیم و منتظریم تا در فصل پایانی سریال، باز هم ملاقات کنیم، خبر از ابتلای خود به یک بیماری بسیار خطرناک داده است.

بیشتر بدانید : بازیگر نقش کالیسی «بازی تاج و تخت»‌ دو جراحی خطرناک را از سرگذراند!

نقش امیلیا کلارک فوق‌العاده دشوار بود. بعد از تمام شدن فصل اول سریال، او در حال آماده‌سازی خود برای بازی در ادامه سریال بود و با یک مربی تمرین می‌کرد. اما در صبح روز ۱۱ فوریه سال ۲۰۱۱، او دچار سردرد بسیار شدیدی شد. علیرغم درد او مشغول انجام حرکات ورزشی شد و سعی کرد سردرد را نادیده بگیرد. اما سردرد او کیفیتی فشارنده یا شبیه به درد تیز خنجر داشت، امان از او بریده بود.

دنریس تارگرین یا کالیسی در سریال گیم آو ترونز امیلیا کلارک
دنریس تارگرین یا کالیسی در سریال گیم آو ترونز : امیلیا کلارک

چند دقیقه بعد او دچار تهوع شد و حس کرد که در حال از دست دادن حافظه‌اش است، طوری که خودش را وادار کرد تا با به خاطر آوردن دیالوگ‌هایی از سریال، صحت حافظه خود را بیازماید.

بیماری امیلیا کلارک چه بود؟

اندکی بعد امیلیا کلارک را که ناهشیار شده بود، به بیمارستان بردند. از او MRI به عمل آمد و تشخیص مشخص بود: خونریزی زیر سخت شامه یا ساب آراکنوئید که به اختصار SAH نامیده می‌شود. معلوم شد که SAH او به خاطر پاره شدن یکی از شریان‌های مغزی‌اش ایجاد شده. دیواره این شریان ضعیف شده بود و شریان به تدریج متسع شده بود، چیزی که اصطلاحا به آن آنوریسم می‌گویند.

بیشتر بدانید : بازیگر نقش کالیسی «بازی تاج و تخت»‌ دو جراحی خطرناک را از سرگذراند!

بیماری امیلیا کلارک آنوریسم مغزی
بیماری امیلیا کلارک ( آنوریسم مغزی)

در بیمارستانی در لندن، امیلیا به سرعت جراحی شد. جراحی سه ساعت طول کشید و معلوم نبود که این هنرپیشه آینده‌دار که آن زمان ۲۴ سال بیشتر نبود، زنده خواهد ماند یا نه. جراحی او به شیوه endovascular coiling انجام شد. در این نوع جراحی آنوریسم مغزی، جمجمه باز نمی‌شود، بلکه جراحی با فرستادن یک لوله از طریق شریان رانی انجام می‌شود.

امیلیا کلارک Emilia Clarke در بیمارستان
امیلیا کلارک Emilia Clarke در بیمارستان

امیلیا چند روزی را در I.C.U گذارند. در این زمان حافظه او مختل شده بود و او حتی نامش را به صورت کامل به خاطر نمی‌آورد. (نام کامل امیلیا Emilia Isobel Euphemia Rose Clarke است.)

او در این زمان از مشکل آفازی رنج می‌برد. اما خوشبختانه بعد از یک هفته این مشکل برطرف شد.

سرانجام او از بیمارستان مرخص شد، اما گاه دچار درد‌های شدیدی می‌شد و نیاز به تزریق مورفین پیدا می‌کرد.

به خاطر اینکه دوست نداشت قضیه رسانه‌ای شود و سر و صدا به پا شود و تمرکزش به هم بریزد، این داستان هیچگاه افشا نشد.

در سال ۲۰۱۳ بعد از اتمام فصل سوم سریال گیم آو ترونز، نتایج اسکن‌های مغزی نشان دادند که آنوریسمی در سمت دیگر مغز هم دارد که اندازه‌اش در حال بزرگ شدن است. این مطلب به این معنی بود که هر آن امکان داشت که شریان مغزی سمت دیگر مغز او هم پاره شود. این بار او در بیمارستانی در منهتن مورد عمل جراحی قرار گرفت.

ستاره بازی تاج و تخت امیلیا کلارک Emilia Clarke در بیمارستان
ستاره بازی تاج و تخت ( امیلیا کلارک Emilia Clarke ) در بیمارستان

عمل جراحی اولیه ناموفق بود و پزشکان مجبور شدند که عمل دومی را این بار با باز کردن جمجمه امیلیا کلارک انجام بدهند. حتی لازم شد که بخش‌هایی از جمجمه کلارک با تیتانیوم ترمیم شود. جای زخم جراحی یا اصطلاحا اِسکار عمل را این روز‌ها اصلا در سر کلارک نمی‌توانید تشخیص بدهید، اما نگرانی امیلیا این بود که آیا می‌تواند تمرکزش را برای ادامه سریال حفظ کند یا نه.

او به صورت متناوب دچار اضطراب و حملات پانیک می‌شد. اما چند هفته بعد او در مراسم کامیک کان، شرکت کرد. در حالی که طرفداران سرسخت او اصلا نمی‌دانستند او دو بار تقریبا تا آستانه مرگ پیش رفته است.

آنوریسم مغزی
آنوریسم مغزی

بعد از جان به در بردن از این دو عمل جراحی سخت، امیلیا تصمیم گرفت که در یک برنامه خیریه شرکت کند. این برنامه SameYou نام دارد و هدف از آن فراهم آوردن امکانات درمانی برای افرادی است که دچار سکته یا آسیب‌های مغزی شده‌اند.

 

بیشتر بدانید : زندگی شخصی کالیسی بازیگر سریال بازی تاج و تخت! + عکس بدون گریم وی

بیشتر بدانید : بیوگرافی امیلیا کلارک + عکس های متنوع از امیلیا کلارک

بیشتر بدانید : خالکوبی امیلیا کلارک بازیگر سریال بازی تاج و تخت به یاد اژدهایش! عکس

بیشتر بدانید : بازیگر نقش کالیسی «بازی تاج و تخت»‌ دو جراحی خطرناک را از سرگذراند!گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: 1pezeshk.com