بازیگری که پایش به خاطر کرونا قطع شد!
هنرپیشه سرشناس تئاتر برادوِی به خاطر مشکلات ناشی از بیماری کووید ۱۹ مجبور به قطع عضو شد

نیک کوردرو، هنرپیشه سرشناس تئاتر پای خود را از دست داد

نیک کوردرو، هنرپیشه آمریکایی پس از تحمل ۱۸ روز بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه، به خاطر التهابات ناشی از ویروس کرونا، پای راست خود را از دست داد.

آماندا کلوتز، همسر این هنرپیشه در صفحه اینستاگرام خود این خبر را اعلام کرد.

 پزشکان برای جلوگیری از لخته شدن خون در پای این هنرپیشه، خون او را رقیق‌سازی کردند. همین تجویز اشتباه منجر به خونریزی در روده‌های او شد و به ناچار پای بیمار را "آمپوته" (قطع) کردند.

همسرش در ادامه نوشت: "متاسفانه پزشکان برای جلوگیری از لخته شدن خون از رقیق‌کننده خون استفاده کردند که باعث فشار خون و خونریزی داخلی در روده‌هایش شد. بعد که رقیق‌سازی متوقف شد، مجدد پای راست شروع به لخته شدن خون کرد و پزشکان مجبور به قطع کردن پایش شدند."

کوردرو در تاریخ ۳۱ مارس (۱۹ فروردین) با مشکل تنفسی و تشخیص اولیه سینه پهلو، وارد بخش مراقبت‌های ویژه شد. پس از دو آزمایش برای کووید ۱۹ که نتیجه منفی اعلام شد، آزمایش سوم مثبت شد. کمتر از دو هفته بعد، حال وی وخیم و مجبور شد تحت عمل جراحی اضطراری قرار بگیرد.

کوردرو برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ در نمایش "گلوله‌هایی بر فراز برادوی" در تئاتر برادوی ظاهر شد. او نامزدی "تونی" (اسکار تئاتر) را به عنوان بهترین هنرپیشه نقش اصلی در یک موزیکال برای بازی در نقش "چیچ" به دست آورد. او همچنین در "پیشخدمت"،  "داستان برانکس" و در تلویزیون نیز در مجموعه "خون‌های آبی" محصول شبکه CBS ایفای نقش کرده است.

بیشتر بدانید : درگذشت هنرمند جوان بر اثر "کرونا" + عکس و توضیحات بیشتر

بیشتر بدانید : هشدار سلبریتی های وحشت زده از کرونا ! + عکس

بیشتر بدانید : از تام هنکس تا ادریس آلبا: هالیوودی هایی که به کرونا مبتلا شدند

 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: فارس