ستاره بالیوود و خانواده اش به کرونا مبتلا شدند + عکس و وضعیت جسمانی
آمیتا باچان ، یکی از شناخته شده ترین بازیگران هندی، به دنبال کنندگان میلیونی توییترش اعلام کرد تست کرونای او مثبت شده است 

آمیتاب باچان و پسر و عروسش به کرونا مبتلا شدند

آمیتا باچان ، یکی از شناخته شده ترین بازیگران هندی، به دنبال کنندگان میلیونی توییترش اعلام کرد تست کرونای او مثبت شده است. باچان در این توییت نوشت:

«تست کرونایم مثبت شده، به بیمارستان منتقل شده ام. بیمارستان به مسئولین خبر داده، خانواده و کارکنانم تست داده اند، منتظر نتیجه هستیم.»

آمیتا باچان و همسرش جایا باچان
آمیتا باچان و همسرش جایا باچان

پسر باچان، آبیشک هم بعدتر در توییتی اعلام کرد او هم به کرونا مبتلا شده است. او و آبیشک، پسر ۴۴ ساله اش را به بیمارستانی در بمبئی هند برده اند و پسرش گفته هر دو علائم خفیفی از بیماری را دارند. 

وضعیت آمیتا پایدار با علائم خفیف بیماری اعلام شده و او در حال حاضر در بخش ایزوله ی بیمارستان به سر می برد. آمیتا از تمام کسانی که طی ۱۰ روز گذشته با او تماس نزدیک داشتند خواست تست بدهند.

آیشواریا رای به کرونا مبتلا شد

انتشار خبر ابتلای آمیتا باچان و پسرش آبیشک، موجی از پیام های حمایت آمیز در شبکه های اجتماعی را به دنبال داشته است.

به نقل از گاردین، مثبت شدن آزمایش آیشواریا رای پس از آن اعلام می‌شود که پدر شوهرش، آمیتاب باچان، هنرپیشه مشهور و شوهرش آبیشک باچان، پسر آمیتاب نیز از دچار شدن خودشان به ویروس کرونا خبر دادند.

راجش توپ، وزیر بهداشت ایالت ماهراشترا روز یکشنبه  ۲۲ تیرمثبت شدن آزمایش آیشوارا و دخترش را در یک توئیت اعلام کرد، اما روشن نکرد آیا این دو در بیمارستان بستری شده‌اند یا نه.

آمیتاب و آبیشک روز شنبه در حساب‌های توئیتری‌شان اعلام کردند آزمایش کرونایشان مثبت شده است، اما به گفته آنها علائمشان خفیف است.

هند روز یکشنبه افزایشی بی‌سایقه در شمار روزانه موارد ویروس کرونا را اعلام کرد و شمار کل موارد کرونا در این کشور به حدود ۸۵۰۰۰۰ مورد رسید، در نتیجه مقامات هندی مجبور شدند دوباره در برخی از نواحی با تراکم بالای جمعیت قرنطینه نسبی برقرار کنند. داده‌های وزارت فدرال بهداشت هند نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۱۰۰ مورد جدید کرونا در این کشور گزارش شده است. شمار کل تلفات ناشی از شیوع کرونا نیز با مرگ ۵۵۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به ۲۲۶۷۴ مورد رسید.

آبیشک باچان در کنار همسرش، آیشواریا رای و دخترشان، آرادیا
آبیشک باچان در کنار همسرش، آیشواریا رای و دخترشان، آرادیا

باچان ۷۷ ساله از زمان آغاز کار بازیگری از ۵۰ سال قبل، در ۲۰۰ فیلم نقش آفرینی کرده است. از فیلم های مشهور آمیتا باچان می توان به «شعله» و «زنجیر» اشاره کرد. باچان از زمان رسیدن به شهرت در دهه ی ۱۹۷۰، جوایز متعددی دریافت کرده است. او همچنین نشان افتخار فرانسه که عالی ترین جایزه ی شهروندی این کشور است را به پاس خدماتش برای سینما دریافت کرده است.

آمیتا باچان علاوه بر بازیگری، اندک سابقه ای هم در سیاست دارد. او در سال ۱۹۸۴، در زمان نخست وزیری راجیو گاندی، به عنوان عضو پارلمان هند انتخاب شد. اما ۳ سال بعد به دلیل سرخوردگی ناشی از فساد دولت راجیو گاندی، از سمت خود استعفا داد.

آمیتا باچان در حوزه ی تجارت و کسب و کار هم فعالیت دارد. او «شرکت آمیتا باچان» را در سال ۱۹۹۵ راه اندازی کرد که در حوزه ی مدیریت رویدادها و تولید فیلم فعالیت داشت. بعد از شکست این پروژه، باچان به مجری گری در یک مسابقه ی تلویزیونی هند روی آورد و از آن زمان در فیلم های بیشتری نقش آفرینی کرد. آخرین فیلم او اثر کمدی ای به نام Gulabo Sitabo است.


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: rooziato.com/hamshahrionline.ir