مشکل بینایی و فلج شدن فک سحر جعفری جوزانی توسط پزشک! + عکس
 سحر جعفری جوزانی با انتشار ویدیویی از یک خطای پزشکی که به فلج شدن فکش منجر شده، صحبت کرده است

گله سحر جعفری جوزانی از پزشکی که فکش را فلج کرد

سحر جعفری جوزانی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان، به تازگی فیلمی را در فضای مجازی منتشر کرده و در آن از ماجرای عجیب معلولیت فَک خود بر اثر خطای یک پزشک گفته است. این بازیگر، ماجرای معلولیت و از کار افتادن فک خود را در جریان یک درمان دندانپزشکی شرح می‌دهد. فک از کار افتاده و او برای اینکه بتواند حرف بزند، مجبور است فکش را با دست بگیرد!

جعفری جوزانی در ویدئوی خود ضمن شرح ماجرایی که منجر به فلج شدن صورتش شده به مردم توصیه کرد در انتخاب پزشک دقت کنند. به گفته‌ی این بازیگر، او قبلاً هم به خاطر خطای پزشکی دچار مشکلات چشمی شده بود.

وی در این ویدئو در حالی که به سختی صحبت می‌کرد و فک خود را با دستانش نگه داشته بود گفت:
«دوستان موقع انتخاب پزشک خوب تحقیق کنید و از آدم‌هایی که پیش آن‌ها رفته اند پرس و جو کنید. به همان اندازه که پزشکان خوب ایرانی داریم که به احترام شان تمام قد می‌ایستم و به آن‌ها افتخار می‌کنم، پزشکان بی وجدانی هم داریم که فقط به فکر پول و منافع خود هستند که متأسفانه من خودم دو بار با آن‌ها برخورد داشتم.

دندان‌ های عقل من نهفته است و سال‌ها قبل دکتر خیلی خوبی به من گفت به خاطر اینکه دندان هایم با اعصاب درگیرند بهتر است آن‌ها را نکشم، اما در این مدت هر چند وقت یک بار درد داشتم.

یکی از عزیزان، یک پزشک متخصص فک و صورت به من معرفی کرد. من و پدرم به مطب این پزشک رفتیم. ایشان با نگاه به عکس دندان هایم با اعتماد به نفس کامل گفتند که من دچار اسپاسم شدید هستم و مشکلم هیچ ارتباطی به دندان عقل ندارد و حتی احتمالاً موقع خواب دندان هایم را به هم فشار می‌دهم، به همین خاطر باید همین حالا داخل فک من بوتاکس تزریق کنند.

پدرم به دکتر تأکید داشت که من چند روز دیگر برای یک مصاحبه باید مقابل دوربین بروم، اما دکتر گفت که هیچ تغییری در صورت و تکلم من به وجود نخواهد آمد. خودم هم به خاطر ترس از بوتاکس قبل از تزریق با دکتر دیگری تماس گرفتم و با او مشورت کردم که ایشان گفتند اشکالی ندارد به شرط اینکه دوز بوتاکس به اندازه باشد و در جای مناسبی تزریق شود.

دکتر به داخل فک و در جا‌هایی که دندان عقل رشد می‌کند بوتاکس تزریق کردند. بعد از آن، در قسمت‌های دیگر فک من هم بوتاکس تزریق کردند و بعد بوتاکس را به فک پایین و استخوان آن زدند. ایشان گفتند که گردنم هم حتماً چند وقت دیگر درد خواهد کرد و باید به گردن هم تزریق کنند که من اجازه ندادم و گفتم همین مقدار کافی است و به خانه برگشتیم.

روز اول چیزی مشخص نبود، اما دو روز بعد صورتم کج شد و حالت افتادگی پیدا کرد به طوری که وقتی دستم را از زیر فک برمی دارم می‌افتد و به صورت فلج در می‌آید.

فلج شدن فک سحر جعفری جوزانی
فلج شدن فک سحر جعفری جوزانی

با مطب دکتر تماس گرفتم و اتفاق را برای منشی ایشان توضیح دادم. منشی گفت که تشریف بیاورید تا سمت دیگر فک تان را هم تزریق کنیم تا درست شود. شما بگویید کدام دیوانه‌ای طرف دیگر فک خودش را می‌دهد تا دوباره فلجش کنند.

مادرم هم با تحقیق در این مورد فهمید کسانی که این اتفاق برای آن‌ها افتاده، به خاطر اینکه این سمت صورت به بخشی از اعصاب صورت مربوط می‌شود دچار بیماری ولز شده اند که بیماری خطرناکی است.

من دو سال قبل هم توسط پزشک دیگری دچار دوبینی شدم. چشم من مشکل داشت، اما با مراجعه به پزشک چشمم دچار دو بینی هم شد. تا مدت‌ها از عینک آفتابی استفاده می‌کردم تا دیگران متوجه مشکل من نشوند، چون چشم من باند پیچی شده بود و من با یک چشم می‌دیدم. پدرم از این دکتر شکایت کرد و بسیار پیگیرش بود. یک سال و خرده‌ای به دادگاه و پزشکی قانونی رفت و آمد داشتیم. چون پول آن دکتر را سالم نمی‌دانستیم پدرم پولی از او طلب نکرد. در نهایت این دکتر فقط توبیخ شد و حالا هم سر کارش است.»


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: tabnakjavan.com