10 فرد مشهوری که در امور خیریه نقش ایفا می‌کنند!
آنجلینا جولی نامی پرآوازه در این زمینه برای خود ساخته است اما بسیاری از کارهای او که حمایت از سازمان‌ها و بنیادهای خیریه در سراسر جهان است، از گوش عموم پنهان می‌ماند....

سلبریتی هایی که پول خود را برای ساختن دنیایی بهتر خرج می کنند

با اینکه افراد معروف و مشهور زیادی عضو سازمان‌های خیریه هستند، اما 10 مورد از آنها در سطحی کاملاً متفاوت کارهای خیر انجام می‌دهند – افراد مشهوری که وقت و پول خود را به امید ساختن دنیایی بهتر، امن‌تر و سالم‌تر خرج می‌کنند.

بیشتر بدانید : سلبریتی های خیر و کارهای خیری که تا به حال انجام داده اند + عکس

 آنجلینا جولی (Angelina Jolie)

آنجلینا جولی نامی پرآوازه در این زمینه برای خود ساخته است اما بسیاری از کارهای او که حمایت از سازمان‌ها و بنیادهای خیریه در سراسر جهان است، از گوش عموم پنهان می‌ماند. جولی سفیر صلح UNHCR است. همچنین به UNICEF، کمپین یک، پزشکان بدون مرز، و یازمان کمک رسانی افغانستان نیز کمک می‌کند. علاوه بر این، با همسر خود برد پیت، سازمانی خیریه به نام جولی-پیت راه‌اندازی کرده است.

 برد پیت (Brad Pitt)

برد پیت نیز مانند همسر خود، آنجلینا جولی، در امور خیریه بسیاری مشغول است. کارهای خیریه او شامل کمک به سازمان اقدامات جهانی برای کودکان، Global Green، Live 8، کمپین یک، دیده‌بان حقوق‌بشر و سازمان خیریه خودشان به نام جولی-پیت می‌باشد.

بونو (Bono)

بونو نه تنها برترین خواننده گروه ایرلندی U2 است، درامور خیریه نیز دست دارد که اکثر آن در زمینه مبارزه با گرسنگی در سراسر جهان است. حمایت‌های خیریه بونو شامل کمک به سازمان‌های کمپین یک، سازمان عفو بین‌الملل، (RED) و UNiCEF می‌باشد.

 اُپرا وینفری (Oprah Winfrey)

 مجری شوی تلویزیونی برای کمک به دیگران شبکه فرشتگان اُپرا را راه‌اندازی کرده است، اما کارهای شایا‌ن‌توجه دیگر او آکادمی رهبری اُپرا وینفری برای دختران در افریقای جنوبی است که به دختران قشر ضعیف کمک به ادامه‌تحصیل می‌کند.

 جورج کلونی (George Clooney)

 کلونی، با کمک در تاسیس سازمان “Non on Our Watch” به همراه برد پیت، دان پیدل، مت دامون، جری واین‌تراب که به مبارزه علیه قتل‌عام در دارفور، سودان انجام می‌شود فعالیت می‌کند.

مَت دامون (Mat Damon)

دامون یکی دیگر از افراد مشهوری است که در امور خیریه دست دارد. او نه تنها یکی از افراد دخیل در تاسیس سازمان “Non on Our Watch” بوده است، بلکه طی سالیان، در امور خیریه دیگری مثل سازمان “Celebs for Kids”، DATA، کمپین یک، کلاب دختران و پسران امریکایی و بنیاد Yele Haiti شرکت داشته است. او همچنین مسئول اردوی خیریه H20 Africa بوده است.

بِن اَفلِک (Ben Affleck)

افلک علاوه بر همکاری در تاسیس سازمان “Non on Our Watch”، همراه با مجری تلویزیونی و داور برنامه “American Idol”، اِلن دوژنره (Ellen DeGeneres) کمپین کوچک تغییر (Small Change Campaign) را راه‌اندازی کرده است. علاوه بر این، وقت خود را به والدین، خانواده‌ها و دوستان، مرکز ملی کودکان کودکان گم‌شده و تحت استثمار، Jimmy Fund، و کمپین Gimme Shelter مربوط به UNHCR اختصاص داده است. افلک همچنین برای تشویق امریکایی‌ها به رای دادن نیز در حیطیه سیاسی فعالیت کرده است.

 اِلن دوژنره (Ellen Degeneres)

او نه تنها مجری برنامه تلویزیونی و داور برنامه “American Idol” است، بلکه در امور خیریه بسیاری نیز ازجمله صندوق امداد توفان کاترینا، کمپین کوچک تغییر، رویداد خیریه “Idol Gives Back” و کمپین یک شرکت داشته است. علاوه بر این، دوژنره از امور خیریه مربوط به حیوانات نیز حمایت می‌کند.

 اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johansson)

 جوهانسون یکی از مشهورترین و بااستعدادترین هنرپیشه‌های هالیوود است که زیبایی او فقط ظاهری نیست. او نیز وقت خود را به بسیاری از امور خیریه مثل (RED)، Oxfam، USA Harvest، Make Poverty History، Not on Our Watch و روز جهانی ایدز اختصاص می‌دهد.

 جاستین تیمبرلیک (Justin Timberlake)

 جاستین از سن بسیار کم هنرپیشگی را شروع کرد. عشق او به موسیقی باعث شد در امور خیریه مربوط به موسیقی ازجمله MusiCares، صندوق موسیقیدانان Sweet Relief و Music for Relief شرکت کند. علاوه بر این، تیمبرلیک بنیاد جاستین تیمبرلیک را نیز برای ارتقای آموزش موسیقی تاسیس کرد. او همچنین از Oxfam، Chidwatch، و Habitat for Humanity نیز حمایت می‌کند.

بیشتر بدانید : سلبریتی های مهربان که به طرفداران خود سر می زنند! + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture  
منبع: mardoman.net