ففف

 اغلب بازیگران مرد دوست دارند تا چهره هایشان به سرعت شناخته شود، امّا گروه کوچکی از هنرمندان وجود دارند که با پوشاندن چهره خود، اسم و رسمی به هم زده اند. اگر یکی از آنها را در خیابان ببینید، ممکن است اصلا آنها را نشناسید

چهره واقعی بازیگران مرد فیلم های ترسناک

اغلب بازیگران مرد دوست دارند تا چهره هایشان به سرعت شناخته شود، امّا گروه کوچکی از هنرمندان وجود دارند که با پوشاندن چهره خود، اسم و رسمی به هم زده اند. اگر یکی از آنها را در خیابان ببینید، ممکن است اصلا آنها را نشناسید. امّا اگر گریم و چهره سینمایی آنها را به کناری بزنید، با واقعیت روبه رو خواهید شد. امّا هنگامی که آنها دوباره وارد شخصیت سینمایی خود می شوند، هرگز آرزو نخواهید کرد که در راهروی تاریک خانه، آنها را ببینید.

بیشتر بدانید : 10 تا از مشهورترین زنان در فیلم های ترسناک + عکس ( قسمت1)

بیشتر بدانید : 10 تا از مشهورترین زنان در فیلم های ترسناک + عکس ( قسمت2)

بیشتر بدانید : 10 تا از مشهورترین زنان در فیلم های ترسناک + عکس (قسمت 3)


1. فِرِدی کوروگِر
بازیگر: رابرت اینگلاند، فیلم: کابوس خیابان الم (1984)
رابرت اینگلاد تبدیل به نمادی در فرهنگ ما شده است، و این به لطف تیپ خاص و عجیب و نامشخص او به دست آمده است. امّا او حتّی پیش از پوشیدن لباس خاص و دستکش های مرگبارش، که به طور غیر مستقیم اینگلاند را تحت تاثیر خود قرار داده است، یک پدیده دیگری را در فرهنگ عامه به وجود آورده است. هنگامی که در مصاحبه، نتوانست نقش لوک اسکای واتر را به دست آورد، به دوستش پیشنهاد داد به مصاحبه بیاید. دوست او مارک هامیل بود.

فیلم ترسناک,بازیگران فیلم های ترسناک,گریم بازیگران فیلم های ترسناک, کابوس خیابان الم
بازیگر فیلم ترسناک کابوس خیابان الم

2. جیسون وورهیس
بازیگر: دِرِک مییِرز، فیلم: جمعه سیزدهم  (2009)
ممکن است لباسی که برای جیسون وورهیس در این فیلم در نظر گرفته شده، نسبتا ساده باشد- یک کارد بزرگ و سنگین، ماسک هاکی، و کمی خون دروغین که روی آن را بپوشاند. با این وجود، دِرِک میپِرز که نقش های فوق العاده و سختی را بازی کرده است، برای تبدیل شدن به جیسون، مجبور بود گریم سه ساعت و نیمه را تحمل نماید.

فیلم ترسناک,بازیگران فیلم های ترسناک,گریم بازیگران فیلم های ترسناک,جمعه سیزدهم
چهره واقعی بازیگر جمعه سیزدهم

3. مایکل مایرز
بازیگر: تیلور مِین، فیلم: هالووین (2007)
مِین، نقش یک قاتل روانی را در دو قسمت فیلم "هالووین" راب زامبی بازی می کند. امّا بخش اوّل کار او کمی وحشیانه بود: کشتی گرفتن و رفتن تحت نام "نیترو". هنگامی که او از نقش خود به عنوان مایرز اطلاع یافت، گفت که هر هالووین به نمایش فیلم می نشیند.

فیلم ترسناک,بازیگران فیلم های ترسناک,گریم بازیگران فیلم های ترسناک,هالووین
مایکل مایرز بازیگر فیلم ترسناک هالووین

4. فانتوم (شبح)
بازیگر: لان چانی سِر، فیلم: شبح اُپرا (1925)
از چانی به عنوان "مرد هزار چهره" یاد می شود؛ و دلیل آن قابلیت فوق العاده اش در تغییر حالت به نقشی بود که می خواست بازی کند. او برای آنکه در این فیلم شبح شود، در گوشه های گونه های خود پنبه گذاشت، گوش هایش را به سرش چسباند، و از لاستیک، آدامس، و پوست ماهی (بله، پوست ماهی) بر روی بینی خود کشید تا سوراخ های دماغش پدیدار شوند. این کار بسیار دردناک بود و به بینی او آسیب رساند. امّا تلاش های او در نهایت جواب داد. بسیاری با دیدن چهره بدون ماسک او در فیلم، از حال رفتند.

فیلم ترسناک,بازیگران فیلم های ترسناک,گریم بازیگران فیلم های ترسناک,شبح اُپرا
بازیگر شبح اپرا

5. لیپیرچان
بازیگر: وارویک دیویس، فیلم: لیپیرچان (1993)- Leprechaun
وارویک دیویس، یک پسر دوازده ساله بود که توسط جرج لوکاس برای بازی در فیلم "بازگشت به جیدی"، انتخاب شد. از آن زمان تا کنون او در فیلم های مختلفی بازی کرده است، از "بید مجنون" گرفته تا "هری پاتر و شاهزاده دورگه".

 فیلم ترسناک,بازیگران فیلم های ترسناک,گریم بازیگران فیلم های ترسناک, لیپیرچان
بازیگر لیپیرچان بدون گریم

6. رب النوع
بازیگر: داگ جونز، فیلم: هزارتوی پان (2006)
داگ جونز برای ایفای دو نقش رب النوع و پسر مرد رنگ پریده، 5 ساعت گریم طاقت فرسا را تحمل نمود. اگرچه لباس خاص او در این فیلم او را تقریبا نابینا کرده بود، هنگامی که در ارتفاعی بالا مجبور بود بایستد. امّا نگرانی اصلی او زبان بود. او اسپانیایی نمی دانست و اصرار داشت که دیالوگ های مربوطه را خود بگوید؛ به همین دلیل، قطعات مربوطه را در طول گریم خوانده و حفظ کرد. امّا در پایان، کارگردان گولیریمو دیل تورو، از بازیگری اسپانیایی خواست تا قطعات را بازخوانی نماید.

فیلم ترسناک,بازیگران فیلم های ترسناک,گریم بازیگران فیلم های ترسناک,هزارتوی پان
چهره واقعی بازیگر هزارتوی پان

7. هیولای فرانکشتاین
بازیگر: بوریس کارلوف، فیلم: فرانکشتاین (1931)
بوریس کارلوف به خاطر بازی در این نقش به یک ستاره تبدیل شد، و همین شهرت سبب شد تا همین نقش را در دو فیلم دیگر نیز بازی کند. هنگامی که در صحنه فیلمبرداری "پسر فرانکشتاین" (1939) بود، دخترش متولد شد، و او با همان گریم و به سرعت راهی بیمارستان شد.

 فیلم ترسناک,بازیگران فیلم های ترسناک,گریم بازیگران فیلم های ترسناک,فرانکشتاین
هیولای فرانکشتاین

8. صورت چرمی
بازیگر: اندرو بیرینیارسکی، فیلم: کشتار با ارّه برقی در تگزاس (2003)
استعداد بازیگری او توسط یکی از دوستانش کشف شد. چند ماه بعد، او نقشی را در فیلم "هادسون هواک" بازی کرد. سپس در چند فیلم بازی کرد. یکی از این فیلم ها "کشتار با ارّه برقی در تگزاس" بود که صحنه هایی عجیب و دلخراش داشت. و او پوششی نامانوس و غریب داشت.

فیلم ترسناک,بازیگران فیلم های ترسناک,گریم بازیگران فیلم های ترسناک,کشتار با ارّه برقی در تگزاس
صورت چرمی کشتار با ارّه برقی در تگزاس

9. شکارچی
بازیگر: کوین پیتر هال، فیلم: شکارچی (1987)
در ابتدا قرار بود تا ژان- کلاود وان دم این فیلم را بازی کند و نقش شکارچی غریبه ساکن در جنگل را بر عهده بگیرد. امّا قد او در مقابل آرنولد شوارتزینگر و جسی وینتورا کوتاه بود. به مین دلیل از پیتر هال بلند و چهارشانه به جای او استفاده شد.

 فیلم ترسناک,بازیگران فیلم های ترسناک,گریم بازیگران فیلم های ترسناک,شکارچی
چهره واقعی بازیگر فیلم شکارچی

10. گیل-من
بازیگر: بِن چَپمن، فیلم: موجودی از تالاب سیاه (1954)
لباس عجیب و لاستیک مانند چَپمن بسیار محدود کننده بود، و او نتوانست در طول چهارده ساعت فیلمبرداری مربوطه، حتّی برای ثانیه ای بر زمین بنشیند. هنگامی که او صحنه ای برای فیلمبرداری نداشت، در دریاچه پشت صحنه قرار داده می شد تا دچار گرمازدگی نشود.

فیلم ترسناک,بازیگران فیلم های ترسناک,گریم بازیگران فیلم های ترسناک,موجودی از تالاب سیاه
بازیگر موجودی از تالاب سیاه بدون ماسک

11. دارس وادار
بازیگر: دیوید پیراویس، فیلم: جنگ ستارگان (1977)
صدای وادار را در این فیلم، جیمز ایرل جونز، در می آورد. امّا نقش اصلی را دیوید پیراویس، بدنساز بریتانیایی و وزنه بردار رقابتی بود. اگرچه او قد بلندی داشت، امّا مجبور شد تا چندین عمل را بر روی مفصل هایش انجام دهد تا قدش کمی بلندتر شود.

فیلم ترسناک,بازیگران فیلم های ترسناک,گریم بازیگران فیلم های ترسناک,جنگ ستارگان
چهره بازیگر نقش دارس وادر در جنگ ستارگان

12. کینگ کونگ
بازیگر: ریک بِیکِر، فیلم: کینگ کونگ (1976)
چهره ریک بِیکِر، افسانه ای در دنیای گریم محسوب می گردد. او مایکل جکسون را به گرگینه در "تریلر" تبدیل نموده و ادی مورفی را به زنی در "نوربیت" تبدیل کرد. امّا نقش اصلی او در جلوی دوربین، زیر خز، لاستیک، و ماهیچه پنهان شده بود. شما می توانید چهره او را در "کینگ کانگ"، به مانند خلبان یک هواپیمای دو باله تصور نمایید که با کوه برخورد کرده است.
 

 فیلم ترسناک,بازیگران فیلم های ترسناک,گریم بازیگران فیلم های ترسناک,کینگ کونگ
چهره واقعی کینگ کونگ

13. گودزیلا
بازیگر: کینپاچیرو ساتسوما، فیلم: گوزیلا در مقابل دیستوریا (1995)
ساتسوما کار خود را در جهان هیولاهای لاستیکی، از فیلم "گوزیلا در مقابل هیولای مه آلود" (1972)، آغاز کرد. او نقش هیولای مه آلود را در این فیلم بر عهده داشت. او این نقش نفس گیر را در ده فیلم ادامه داده و بازی نمود. کار کردن در این لباس ها، اصلا کار آسان و ساده ای نبود. این لباس ها سنگین بوده و از تهویه ضعیفی برخوردار بودند. ساتوسما به دلیل کمبود اکسیژن، مجبور بود لباس ها را زود به زود در آورده و نفش بکشد.

 فیلم ترسناک,بازیگران فیلم های ترسناک,گریم بازیگران فیلم های ترسناک,گودزیلا
بازیگر گودزیلا

 

بیشتر بدانید : اتفاقات خنده داری که در فیلم های ترسناک می افتد! +عکس (1)

بیشتر بدانید : ترسناک‌ترین فیلم‌های کره‌ای؛ ببینید و جیغ بکشید!

بیشتر بدانید : این فیلم ها را موقع غذا خوردن نگاه نکنید!! (قسمت 2)

بیشتر بدانید : فیلم هایی که به طرز وحشتناکی باعث مرگ انسان ها در واقعیت شدند!!


تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ/ مریم محبعلی نژاد
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
 
X