خانه پدری ، یک فیلم ضد ایرانی و وطن فروشی ؟؟؟
مسعود فراستی: "خانه پدری" تنها فیلم ایرانی است که من واقعا با توقیفش موافق هستم / این یک فیلم ضد ایرانی و وطن فروشی است + فایل صوتی
 
 
 
 
مسعود فراستی منتقد سینما  که بارها اعلام کرده بود موافق توقیف هیچ فیلمی نیست و حتی درباره فیلم بد "یک خانواده محترم" اعلام کرده بود موافق توقیف این فیلم نیست و مردم با ندیدن فیلم پاسخ آن را خواهند داد. در کلاس نقدش درباره "فیلم خانه پدری" اعلام کرد: این فیلم تنها فیلمی است که موافق توقیف آن است.

سایت مجله فرهنگی هفت راه با انتشار فایل صوتی صحبت های فراستی نوشت:

بحث اکران نسخه کامل فیلم «خانه پدری» پس از چهارسال توقیف این روزها یکی از مهمترین بحث‌های سینمایی کشور است. فیلمی که به دلیل خشونت بالا و محتوایش انتقادات بسیاری را پس از نمایشش در جشنواره فجر گذشته برانگیخت.

اما در این میان مسعود فراستی یکی از چهره‌هایی بود که تندترین انتقادات را به آخرین فیلم کیانوش عیاری داشت. او زمان جشنواره و در یادداشتی با ضدایرانی خواندن این فیلم درباره «خانه پدری» نوشت:

«ریختن کلی آدم بدون شخصیت پردازی در خانه خوش آب و رنگ قدیمی و پیگیری سرهم بندی شده سرنوشت آنها در طول دهه ها. یک ایده نیم خطی تکان دهنده که می توانست نقدی آسیب شناسانه بر خرافات باشد و ناموس پرستی ارتجاعی و ضد انسانی، که تبدیل به فیلمی ضد ایرانی شده.»

فراستی اما پس از جشنواره و در یکی از کلاس‌هایش توضیحات مفصل‌تری درباره «خانه پدری» می‌دهد و آن را فیلمی ضدایرانی می‌داند که باید توقیف شود. او در این‌باره توضیح می‌دهد: «یه چیز دیگر پشت فیلم است که بدتر از همه‌ی این‌هاست و من نمی‌فهمم روشنفکران از چه چیزی خوششان می‌اید. این فییلم ضدملی و ضدایرانی است، یعنی یکی این را ببینید می‌گوید ما با این وحوش طرفیم؟ کاملا معلوم است که وطن‌فروشی است این فیلم و تعارف هم نداریم.»

و با مقایسه «خانه پدری» با فیلم ضدایرانی «یک خانواده محترم» ادامه می‌دهد: «این تنها فیلم ایرانی است که من واقعا با توقیفش موافق هستم. به نظرم این از «یک خانواده محترم» هم فیلم بدتری است. این فیلم پررنگ و لعاب‌تر و خطرناک‌تری است. در «یک خانواده محترم» همه‌چیز رو بود و بنابراین خطرش از این فیلم کمتر بود.»گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.comlculture
منبع:salamcinama.ir

مطالب پیشنهادی:
فراخوان بخش بین‌الملل فیلم فجر
هنرمندی که در تنهایی با سرطان مبارزه می‌کند
مرضیه برومند: مرتضی احمدی مثل نان سنگک بود
سریال محبوب سحردولت شاهی و رامبد جوان و...
پاییزی که 12 هنرمند را با خود برد