او می‌گوید از این که همه فکر می‌کنند که بدلکارها فقط پسرند، ناراحت بوده، «چرا فکر می‌کنند هیچ کارگردانی نیاز به بدلکار دختر ندارند؟». اولین کار گروهی این تیم مربوط به سریال...

کارگردان‌ها حرصم می‌دهند!  
تنها بدلکار دختر در ایران 19 سال بیشتر ندارد.
تنها دختر این گروه مهسا احمدی است، یک دختر 19 ساله که از سال 74 تا حالا ژیمناستیک کار کرده است و حالا هم عضو گروه ژیمناستیک کارهای برتر کرج است. مهسا در اولین دوره مسابقات کشوری و قهرمانی کشور مقام اول را کسب کرده و از همان موقع تا الأن، عضو تیم ملی ژیمناستیک بوده است. خودش می‌گوید در روزهای ورزش، کارهای خطرناک و هیجان انگیز زیادی انجام می‌داده است، «ولی همه آن‌ها یک جورهایی شیطنت بچه‌گانه محسوب می‌شده».
 
از طریق یکی از دوست‌هایش که با هم ووشو تمرین می‌کردند، با ارشا اقدسی که بدلکاری حرفه‌ای بوده، آشنا می‌شود و از توانایی‌هایش در این راه استفاده می‌کند، «آقای اقدسی برای تیم یک سری قانون گذاشت. یکی این بود که رابطه استاد و شاگردی نداریم. بعد هر کس یک اسم برای تیم پیشنهاد داد و با رأی اکثریت، «تیم بدلکاران 13»، انتخاب شد و از تاریخ سیزدهم دی 86 هم شروع به کار کرد».
مهسا احمدی می‌گوید از این که همه فکر می‌کنند که بدلکارها فقط پسرند، ناراحت بوده، «چرا فکر می‌کنند هیچ کارگردانی نیاز به بدلکار دختر ندارند؟». اولین کار گروهی این تیم مربوط به سریال «نشانی» کار رامبد جوان بود که عید پارسال پخش شد. مهسا تعریف می‌کند که بعد از آن با این که تیم بدلکاران 13 به صورت رسمی ‌ثبت نشده بود اما خیلی از کارگردان‌ها به سراغشان می‌آیند. اردیبهشت ماه سال 87 رامبد جوان از ارشا می‌خواهد تا برای تیزر یک نوع چای، بازی و بدلکاری کند ولی ارشا دست چپش شکسته بوده و کار زیادی نمی‌توانسته انجام بدهد. رامبد جوان هم از مهسا احمدی می‌خواهد که چند تا حرکت به جای ارشا انجام دهد. اواخر آذر ماه، رفیع پیتز برای فیلم سینمایی «شکارچی» از گروه 13 دعوت به همکاری می‌کند و وقتی با یک بدلکار دختر رو به رو می‌شود، با تعجب می‌پرسد: «شما هم بدلکاری؟! چه کارهایی بلدی انجام بدی؟». بعد هم یک کار کوچک 30 ثانیه ای به او می‌دهند، «بعد از شکارچی در فیلم سینمایی «پسرآدم، دختر هوا» به کارگردانی رامبد جوان بدل مهناز افشار بودم».
  
 
 گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: هفته نامه همشهری جوان/ شماره 203
بازنشر اختصاصی سیمرغ
 
 
مطالب پیشنهادی:
بروبچه‌های بدلکار سینما و تلویزیون را می‌شناسید؟!
 ناگفته ای درباره بدلكار حرفه‌ای ايرانی !
نقش‌هایی كه دنیا را تكان دادند!
 بهترین تیم كمدی تاریخ سینما
حاشیه‌های یك ستاره!