دومین فیلم بلند وحید جلیلوند با عنوان «بدون تاریخ، بدون امضا» در هفتادوچهارمین دوره جشنواره ونیز تحسین تماشاگران و منتقدان را برانگیخت.

تمجید هالیوود ریپوتر از بدون تاریخ بدون امضا

نشریه هالیوودریپورتر در مروری بر فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا»، اثر تازه وحید جلیلوند را تریلری روانشناسانه با فیلمبرداری زیبا توصیف کرده است که به سنت فیلم‌هایی چون «جدایی نادر از سیمین» تقابل قشر ضعیف و مرفه جامعه را هدف می‌گیرد.

دبورا یانگ منتقد سرشناس در ادامه از نوید محمدزاده به عنوان بازیگری همه‌فن حریف و منعطف یاد کرده است که پس از فیلم «عصبانی نیستم» در نقش شخصیت پدری تندخو و تحت تاثیر غمی عمیق ظاهر می‌شود.

در انتهای مرور هالیوودریپورتر بر فیلم آمده است:

«فیلم لذتی بصری است، با فیلمبرداری پرظرافت و زیبا با تصاویر تقریبا سیاه‌وسفید که با ردپاهای ضعیفی از رنگ نمایان می‌شوند. طراحی صحنه و لباس محسن نصراللهی در خلق شخصیت‌ها و آماده کردن زمینه برای شکل گرفتن داستان؛ در هماهنگی با موسیقی پیمان یزدانیان، تاثیر به سزایی داشته است.»

به نظر منتقد سینمایی نشریه تنها نقطه ضعف فیلم در نگاه تماشاگران غربی فیلمنامه‌ گیج‌کننده آن است که روی فرهنگ و سنت‌های بومی بنا شده است.

«بدون تاریخ، بدون امضا» در هفتادوچهارمین دوره جشنواره فیلم ونیز در بخش افق‌ها حضور دارد.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir

 

 

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
رامبد جوان از بی‌اعتمادی مردم دلخور می‌شود
رامبد جوان در یکی از قسمت‌های خندوانه با یکی از افرادی که برنده یک دستگاه خودرو شده است، تماس می‌گیرد تا او را در جریان بگذارد اما برنده مسابقه تلفن را قطع می‌کند و در نهایت موجب واکنش این هنرپیشه و مجری برنامه به بی اعتمادی مردم نسبت به یکدیگر می‌شود


 

X