از اصغر فرهادی تا کارلوس کیروش:موفقیت افراد را به نام مدیریت ها ننویسیم/بدون فرهادی حتی توان پخش بین المللی یک فیلم را نداریم.

از اصغر فرهادی تا کارلوس کیروش:موفقیت افراد را به نام مدیریت ها ننویسیم

سینمای ایران باز هم بدون اصغر فرهادی نتوانست حتی نماینده اش را به جمع نه فیلم اولیه نامزد اسکار برساند. همانطور که سالهاست بدون فرهادی و کیارستمی در کن هم به موفقیت مهمی نرسیده ایم. نبوغ سینمایی و برنامه ریزی فرهادی و موفقیت های پی در پی اش سالهاست که به اشتباه به نام سینمای ایران نوشته می شود و ساختار معیوب مدیریتی و برنامه ریزی این سینما با این موفقیت ها نادیده گرفته می شود.

بدون فرهادی نه توانی برای پخش بین الملل یک فیلم و رساندنش به جمع نامزدهای اولیه اسکار داریم و نه قدرت اکران گسترده فیلم هایمان حتی در یک کشور. «محمد رسول الله» مجید مجیدی با تمام هزینه های هنگفت و تبلیغاتش نمی تواند اکران جهانی شود و فیلم «نفس» در بازاریابی جهانی ناکام می شود و طبیعتا به جمع نامزدهای اسکار نمی رسد

ساختارها همچنان معیوب اند. برنامه ریزی ورود به بازار های جهانی همچنان به محافل دورهمی در چترهای سینمایی و جشنواره ای خلاصه شده و جلوی ورود فکرها و ایده های جدید توسط مدیریت پیر و فرسوده قدیم سینمای ایران  بسته شده. موفقیت اصغر فرهادی محصول مدیریت سینمای ایران نیست. همانطور که موفقیت کارلوس کیروش محصول مدیریت فوتبال ایران نیست. موفقیت افراد را به نام مدیریت ها ننویسم.


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: کانال تلگرام سینما دیلی


 
 

پربیننده های این بخش

 
X