آنجلینا جولی و مشاییل هانکه از چهره‌های مطرحی هستند که آثارشان به ۹ فیلم نهایی جایزه اسکار غیرانگلیسی زبان راه پیدا نکرد.

از آنجلینا جولی تا میشل هانکه و روبن کامپیو

روز گذشته آکادمی اسکار، فهرست اولیه ۹ فیلم جایزه اسکار غیر انگلیسی زبان را اعلام کرد که «زن فوق العاده» ساخته سباستین للیو از شیلی، «محو شدگی» ساخته فاتح آکین از آلمان، «در روح و جسم» ساخته ایلدیکو انیدی از مجارستان،  «فاکس تروت» ساخته ساموئل مائوز از رژیم صهیونیستی، «توهین» ساخته زیاد دوئیری از لبنان، «بدون عشق» ساخته آندری ژویاگینتسف از روسیه، «شادی» ساخته آلن گومی از سنگال، «زخم» ساخته جان ترنگوو از آفریقای جنوبی و «میدان» ساخته روبن اوستلوند از سوئد به مرحله بعدی راه یافته اند.

کمیته اسکار خارجی، شش فیلم و کمیته اجرایی آکادمی مارک جانسون نیز سه فیلم را انتخاب کرده و پنج فیلم نامزد اصلی جایزه اسکار خارجی توسط کمیته اسکار خارجی و همراه با دیگر نامزدهای جایزه اسکار در روز سه شنبه سوم بهمن اعلام خواهند شد.

دو سینماگر ایرانی، نرگس آبیار با فیلم «نفس» به نمایندگی از ایران و آناهید آباد با فیلم «یه وا» به نمایندگی از ارمنستان از ادامه رقابت باز ماندند و نکته قابل توجه عدم حضور چندین فیلم و سینماگر مطرح مانند آنجلینا جولی با فیلم «نخست پدرم را کشتند» از کامبوج، میشاییل هانکه با «پایان خوش» از اتریش، آن ماری جاسیر با «واجب» از فلسطین، آنیژکا هولاند با «ردپا» از لهستان و مهم‌تر از همه روبن کامپیو با «ضربان در دقیقه» از فرانسه است که چهار جایزه در جشنواره کن گرفته و فیلم منتخب انجمن منتقدان نیویورک و لس آنجلس نیز بود و هیچ کارشناسی در انتخاب آن تردیدی نداشت.

امسال ٩٢ کشور فیلم های منتخب خود را به آکادمی اسکار معرفی کرده بودند که حد نصاب جدیدی را رقم زده است.


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: cinemacinema.ir


 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
فیلم (۱۶+) سینمای ایران بالاخره بعد از 3 سال اکران می شود + فیلم
فیلم "آخرین بار کی سحر را دیدی؟" ساخته فرزاد موتمن به سر گروهی زندگی پس از اتمام نمایش فیلم «کاتیوشا» پس از سه سال اکران خواهد شد


 

X