کودکان نامزد اسکار کجا هستند و چه کار می کنند؟! + عکس
در طول سال ها همواره کودکانی بودند که نامزد و برنده جایزه اسکار بوده اند. آیا این بازیگران موفقیت هایشان ادامه پیدا کرده و آینده درخشانی پیدا کردند؟ با ما همراه شوید تا بدانید این کودکان اکنون در بزرگسالی چه می کنند

دیروز و امروز کودکان نامزد اسکار

در این مطلب به مرور کوتاه زندگ هنری کودکانی که در گذشته نامزد اسکار شده بودند می پردازیم.

هالی جوئل اسمنت (Haley Joel Osment ) - حس ششم (1999)- 11 ساله

کودکی با توانایی خارق العاده که می توانست مرده ها را ببیند. هالی از وقتی خیلی کوچک بود بازیگری را در فیلم فارست گامپ تام هنکس آغاز کرد و چند سال بعد در فیلم های Pay It Forward  و AI: Artificial Intelligence  نیز هنرنمایی کرد.

اما بازی در فیلم حس ششم به کارگردانی استیون اسپیلبرگ برای این بازیگر کم سن نامزدی جایزه اسکار را به ارمغان اورد.
موفقیت بزرگ در سن کم باعث ستاره شدن اسمنت نشد و بازیگری او رو به افول گذاشت. این بازیگر اخیرا در فیلم های کوچک سطح پایین و در تلویزیون ظاهر شده است. و یک بار نیز به خاطر رانندگی در مستی بازداشت شد.

بیشتر بدانید : گزارش تصویری: 30 سال بهترین بازیگران زن برنده اسکار!

جایزه اسکار,مراسم اسکار,برندگان اسکار,هالی جوئل اسمنت,حس ششم
هالی جوئل اسمنت بازیگر فیلم حس ششم

آنا پاکوئین- پیانو (1993)- یازده ساله

آنا پاکوئین جوان ترین بازیگر برنده اسکار بعد از تاتون اونیل به حساب می آید، بازیگری که بعد از این موفقیت بزرگ ذره ای استراحت نداشته است. این بازیگر کانادایی فیلم های بزرگی در کارنامه کاری خود دارد: فیلم هایی چون جین ایر، مجموعه ایکس من، Fly Away Home ، Amistad  و Almost Famous .
این بازیگر در مجموعه سریال های خون آشامی معروف «خون واقعی» نیز در نقش سوکی بازی کرد. جدیدترین نقش آفرینی آنا پاکوئین در  فیلم Flack  را سال جدید خواهیم دید.

جایزه اسکار,مراسم اسکار,برندگان اسکار,آنا پاکوئین,خون واقعی,پیانو
آنا پاکوئین نامزد اسکار در 11 سالگی

Quvenzhané Wallis- جانوران حیات وحش جنوب- 2012

والیس در سن 9 سالگی برای بازی در فیلم Benh Zeitlin  جوان ترین بازیگر نامزد اسکار لقب گرفت. چراکه وقتی فیلمبرداری فیلم شروع شده بود او تنها 6 سال داشت.

او رتبه جنیفر لاورنس که دومین برنده اسکار جوان سینما بود را از آن خودکرد. والیس بعد از بازی در فیلم برنده اسکار 12 سال بردگی، در فیلم بازسازی «آنی» هنرنمایی داشت که نامزدی جایزه گلدن گلوب را برایش به ارمغان آورد. اما این بازیگر اکنون به نویسندگی روی آورده است و چهار کتاب برای کودکان نوشته است. آیا استعدادها و توانایی این بازیگر حد و مرزی هم می شناسد؟!

جایزه اسکار,مراسم اسکار,برندگان اسکار,جانوران حیات وحش جنوب
Quvenzhané Wallis کوچک ترین نامزد اسکار

بیشتر بدانید : جوان ترین بازیگر کودک سیاهپوست برنده اسکار

کیشا کستل هیوج  (Keisha Castle-Hughes)- Whale Rider’- 13 ساله سال 2002

کیشا کستل هیوج  به خاطر بازی در فیلم Whale Rider  قبل از والیس جوان ترین بازیگر نامزد اسکار بود. این بازیگر جوان پرکار به جدیت به حرفه بازیگری ادامه داد و در فیلم های جنگ ستارگان، و The Nativity Story بازی کرد. جدیدترین نقش آفرینی کیشا در نقش آبارا در فصل 5 سریال بازی تاج و تخت بود.

جایزه اسکار,مراسم اسکار,برندگان اسکار,کیشا کستل هیوج,بازی تاج و تخت
کیشا کستل هیوج بازیگر بازی تاج و تخت نامزد جایزه اسکار

جاستین هنری- کریمر علیه کریمر (1979)- 8 ساله

جوان ترین نامزد اسکار برای زمان بازی در نقش پسر مریل استریپ و داستین هافمن در درام کریمر علیه کریمر تنها 8 سال داشت.  جاستین هنری بعد از این فیلم معروف در فیلم های خیلی کمی بازی کرد مثل فیلم کلاسیک Sixteen Candles.

اما او خیلی زود خودش را از بازیگری بازنشست کرد و  به صورت حرفه ای به شغل رسانه های دیجیتال پرداخت. او هم اکنون در نقش مدیر سایت AOL فعالیت دارد.

جایزه اسکار,مراسم اسکار,برندگان اسکار,جاستین هنری,کریمرعلیه کریمر
جاستین هنری بازیگر 8 ساله کریمر علیه کریمر

جکی کوپر (Jackie Cooper)-  اسکیپی (1931)- 9 ساله

در سال های اولیه برپایی مراسم اسکار یک کودک 9 ساله توانست جایزه شگفت انگیز بهترین بازیگری را از آن خود کند.  اما این موفقیت بزرگ نتوانست نقطه عطف پیشرفت های بعدی این بازیگر کوچک شود.

جکی کوپر بعد از آن در نقش های کوچک تلویزیونی و سینمایی بازی کرد و دیگر هرگز موفقیت بزرگی در کارنامه سینمایی خود به دست نیاورد.
جکی کوپر به غیر از هالیوود در ارتش آمریکا به عنوان کاپیتان فعالیت داشت. با اینحال فعالیت در سینما را ترک نکرد و اخیرا قرار است در فیلم سوپر من در نقش کلارک کنت بازی کند.

جایزه اسکار,مراسم اسکار,برندگان اسکار,جکی کوپر,اسکیپی
جکی کوپر بازیگر فیلم اسکیپی بهترین بازیگر اسکار

تاتوم اونیل- ماه کاغذی (1973)- 10 سالگی

تاتوم اونیل در سن ده سالگی کوچک ترین برنده جایزه شد. موفقیت های این بازیگر در همان دوران کودکی ادامه یافت و در فیلم های خوب دیگری مثل The Bad News Bears و International Velvet بازی کرد.

اما این بازیگر هرقدر سنش بالاتر رفت به دلیل آشوب های زندگی شخصی اش در زندگی حرفه ای نیز سیر نزولی پیدا کرد. رابطه اش با مایکل جکسون، ازدواج ناموفق با ستاره تنیس John McEnroe، مشاجره با پدرش در ملا عام و اعتیادش به مواد همه و همه باعث شد دیگر این بازیگر در عرصه سینما درخششی نداشته باشد.

جایزه اسکار,مراسم اسکار,برندگان اسکار,تاتوم اونیل,ماه کاغذی
تاتوم اونیل برنده جایزه اسکار در سن 10 سالگی

کویین کامینگز  (Quinn Cummings ) – فیلم خداحافظ دختر (1977)- 10 سال

کویین کامینگز   بعد از نامزدی بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی در نقش لوسی در فیلم خداحافظ دختر تنها یک بار دیگر بر پرده سینما ظاهر شد آن هم سال  1989 برای فیلم به من گوش بده (Listen To Me) .

این بازیکر چند باری هم در نقش های تلویزیونی ظاهر شد و اما کار جدی اش را بعدها با نویسندگی آغاز کرد. او دو کتاب درباره والدینش و تحصیلات نوشت و برای مجله ها و روزنامه های معروفی چون «پیپل»، تایم و وال استریت ژورنال نیز می نویسد.

جایزه اسکار,مراسم اسکار,برندگان اسکار,کوین کامنیگز,خداحافظ دختر
کویین کامینگز  (Quinn Cummings ) نامزد اسکار در 10 سالگی برای فیلم خداحافظ دختر

جودی فاستر- راننده تاکسی (1976)- 13 ساله

آیا کسی هم هست که جودی فاستر را نشناسد؟! این بازیگر 13 ساله بعد از نامزد شدن برای جایزه اسکار در 13 سالگی همچنان از بازیگری لذت می برد و در فیلم های خوبی چون سکوت بره ها، اتاق ترس و تماس بازی کرد.

باوجود سابقه درخشان بازیگری اش هنوز بازی در فیلم شاهکار مارتین اسکورسیزی در نقش دختری به نام آیریش از یادها نمی رود.  دختر کوچکی که کنار لیندا بلر، ملانی گریفیث و کری فیشر بازی کرد و تجربه بزرگی کسب کرد.

جودی فاستر در لیست مان نسبت به بقیه بازیگران کوچکی که نامزد اسکار شدند کارنامه هنری پربارتر و درخشان تری دارد.

 جایزه اسکار,مراسم اسکار,برندگان اسکار,جودی فاستر,راننده تاکسی
جودی فاستر نامزد اسکار برای فیلم راننده تاکسی

 

بیشتر بدانید : 5 فیلمی که فرهنگ مان را تغییر دادند اما برنده اسکار نشدند!

بیشتر بدانید : 10 جمله جالبی که برندگان اسکار گفته اند!

بیشتر بدانید : این برندگان نوبل، جایزه اسکار هم گرفتند!

بیشتر بدانید : جوان‌ترین بازیگرانی که تابحال نامزد اسکار شده‌اند! (+عکس)


تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ