محبوب ترین شخصیت های منفی تاریخ سینما + عکس و دیالوگ های برتر
شرور ترین شخصیت های سینما ممکن است در بعضی فیلم ها واقعا تنفربرانگیز باشند ولی ممکن است به قهرمانان پنهان نیز برای سینما دوستان تبدیل شوند . در این مقاله برخی از محبوب ترین شخصیت های منفی تاریخ سینما را به شما معرفی میکنیم

شرورترین شخصیت های منفی که تبدیل به قهرمان شدند

بعضی از محبوب ترین شخصیت های منفی در کتاب ها و رمان های خود جذاب به نظر میرسد ولی هنر اصلی در سینما پدیدار میشود و آن زمانی است که بازیگر نقش را پذیرفته و باید ذهنیت بیننده را جذب خود کند، مخصوصا اگر شخصیت دارای بعد روانی باشد که کار را بسیار سخت میکند، ولی اگر بازیگر از عهده این نقش بربیاید تصور شخصیت با بازیگر دیگر واقعا دشوار و آزاردهده میشود و این کاری است که ارزش و عیار یک فیلم را تا حد زیادی مشخص میکند.

شرور ترین شخصیت های سینما ممکن است در بعضی فیلم ها واقعا تنفربرانگیز باشند ولی ممکن است به قهرمانان پنهان نیز برای سینما دوستان تبدیل شوند . در این پست برخی از محبوب ترین شخصیت های منفی تاریخ سینما را به شما معرفی میکنیم. این پست رتبه ای را برای محبوب ترین شخصیت های تاریخ مشخص نمیکند چون معیارهای شخصی و سلیقه در این امر حتما تاثیر گذار است.

بیشتر بدانید : جذاب ترین نقش های منفی سینما/ از نورمن بیتس تا گری اولدمن + تصاویر

جوکر – Joker
 

فیلم مربوط : Batman: Dark knight – بتمن : شوالیه تاریکی
نام بازیگر : heath ledger

جوکر را میتوان در صدر محبوب ترین شخصیت های منفی تاریخ سینما قرار داد، تم روانشناختی و کاریزماتیک شخصیت او که گویا همیشه سعی داشته ثابت کند که انسان، در تنگنا میتواند چه موجود عجیب و وحشتناکی باشد و خود را همیشه انسانی بدون نقطه ضعف که سرگرمی او جنایت ها و دزدی های ریز و درشت میباشد به نمایش میگذارد و در معیارهای او پول کمترین ارزش را دارد .

بیشتر بدانید : جدیدترین عکس های جوکر و شروع صحنه های اکشن

جوکر Joker در فیلم شوالیه تاریکی
جوکر Joker در فیلم شوالیه تاریکی

همیشه شخصیت جوکر سعی داشته که جنایت کار باکلاسی باشد که با هوش و ذکاوت به دنبال اهدافش میرود نه با خشونت و تندی، به گونه ای این خصلت در شخصیت این کارکتر زیبا تعریف شده است که واقعا لذت جوکر از شرارت ها در دل بیننده احساس میشود و این امر از دلایل محبوبیت این شخصیت به شمار میرود. در لیست بهترین فیلم های سال 2019 شاهد حضور فیلم سینمایی مستقل این شخصیت به نام Joker هستیم و امیدواریم این فیلم بتواند طرفداران این شخصیت را بعد از مدت ها صحبت در مورد ساخت این فیلم راضی نگه دارد. جذاب ترین شخصیت های کمیک همیشه به خاطر میزان شرور بون خود شناخته نمیشوند بعضی اوقات باید یک مجرم باکلاس باشیم!

دیالوگ های برتر شخصیت جوکر:


    چجن ( خطاب به جوکر): پیشنهادت چیه ؟؟
    جوکر: ساده است، ما بتمن رو می کشیم.
    مارونی: اگرانقدرساده است، چراخودت انجامش ندادی؟؟
    جوکر: اگرتو کاری تخصص داری، مجانی انجامش نده !!

    من واقعا شبیه کسی ام که نقشه داره؟؟ میدونی من چی ام ؟؟ من مثل یه سگی ام که دنبال ماشینا میدوه.نمیدونم اگه یکی از اونارو گیر بیارم   میخوام باهاش چیکار کنم.

هانیبال لکتر – Hannibal Lecter


فیلم مربوط : The Silence of the Lambs – سکوت بره‌ها
نام بازیگر : Anthony Hopkins

آنتونی هاپکینز با بازی یکی از محبوب ترین شخصیت های منفی تاریخ سینما یعنی هانیبال لکتر در فیلم سکوت بره‌ها برنده جایزه اسکار شد. هانیبال لکتر یک روانپزشک قاتل که مادرش از اشرافیان میلان ایتالیا و پدرش کنت بود و چون در زمان جنگ جهانی دوم شاهد خورده شدن خواهرش میشا توسط سربازان نازی بود، به یک قاتل ترسناک تبدیل شده بود.

آنتونی هاپکینز در نقش هانیبال لکتر Hannibal Lecter
آنتونی هاپکینز در نقش هانیبال لکتر Hannibal Lecter

یک هیولای جنتلمن، با لباس هایی مانند شاهزاده ها ولی فریب‌کار و البته باهوش که علاقه فراوانی نیز به هنر، ادبیات و تاریخ دارد.  خالق این شخصیت توماس هریس بود و از روی داستان های او در طی این سال‌ها پنج فیلم سینمایی و یک سریال تلویزیونی ساخته شده است. بدون شک هانیبال لکتر یکی از بهترین بدمن های تاریخ سینما شناخته میشود.

دیالوگ های برتر شخصیت هانیبال لکتر:


    مردم هیچوقت بهت نمی گن که چی تو فکرت میگذره، فقط منتظرن که زمین خوردنت رو تماشا کنن!!

    وقتی یه روباه صدای جیغ یه خرگوش رو میشنوه از لونه بیرون میاد ، اما نه برای کمک !!

تایلر داردن – Tyler Durden

فیلم مربوط : Fight Club – باشگاه مشت زنی
نام بازیگر : Brad Pitt

شاید بهترین شخصیتی که برد پیت در قالب آن بازی کرده است و یکی از محبوب ترین شخصیت های منفی تاریخ سینماست تایلر داردن باشد. شخصیتی عجیب که فقط انجام میدهد ، درست و غلط مهم نیست ، مهم آسایش روانی است که انسان باید به دنبال آن بگردد. مهم نیست کجا زندگی میکنی یا با کی ، مهم ارجعیت دادن به شخصیت و راحتی روانیته ، اینها کمترین جملاتی است که میتوان در تعریف این شخصیت به کار برد.

برد پیت در نقش تایلر داردن Tyler Durden
برد پیت در نقش تایلر داردن Tyler Durden

از نظر کسانی که زندگی را ساده میبینند و به فقط دنبال راحتی روانی هستن تایلر محبوب ترین شخصیت منفی این لیست به حساب خواهد آمد شاید کمتر کسی تصور میکرد که برد پیت از پس این همه شخصیت متفاوت برای بازی در فیلم ها بر بیاید و فقط یک چهر زیبا در سینمای هالیوود به حساب میاید که نان تیپ خود را خواهد خورد نه استعدادش را در بازیگری. ولی بعد از چند بازی از این بازیگر در فیلم های مختلف نظرها برگشت و تمجید از او از اواخر سالهای ده 90 میلادی شروع شد. ‬‎

بیشتر بدانید : 10 فیلم برتری که در آن تبه کاران برنده می شوند!

دیالوگ های برتر شخصیت تایلر داردن :

    ما چیزایی رو میخریم که بهشون احتیاجی نداریم. تازه اونم با پولی که نداریم. برای اینکه افرادی رو تحت تاثیر قرار بدیم که ازشون خوشمون نمیاد!!

    تایلر: شخصیت تو کارت نیست
    به پولی که تو بانک داری نیست
    به اون ماشینی که می‌رونی نیست
    به محتویات کیف پولت نیست
    نه به لباس ارتشیت…
    تو یه آشغال پر از ادا و اصولی!

جک تورنس – Jack Torrance


فیلم مربوط : Shinnig – درخشش
نام بازیگر : Jack Nicholson

جک تورنس با بازی جک نیکلسون که یکی از محبوب ترین شخصیت های منفی تاریخ سینما را در فیلم زیبای درخشش اثر استنلی کوبریک فقید به نمایش میگذارد و یکی ازکامل ترین و بهترین آثار سینمای وحشت است.

جک نیکلسون در نقش جک تورنس Jack Torrance
جک نیکلسون در نقش جک تورنس Jack Torrance

در این فیلم ۱۴۲ دقیقه ای که بر اساس رمانی از استفان کینگ ساخته شده به زیبایی لحظاتی دلهره آور را با دیدگاهی درون گرایانه و فلسفی که آمیخته از واقعیت و خیال است برای تماشاگر ایجاد می کند و وقتی این فیلم به اوج موفقیت میرسد که نمایش یک شخصیت با بعد روانی بالا که تصور میشود به خاطر سختی شرایط و فشار وارده بر او به حالت دیوانگی رسیده است را جک نیکلسون به عهده داشته باشد که در نمایش اینگونه شخصیت ها تبحر خاصی دارد و آن را بارها در فیلم های خود ثابت کرده است. فیلم درخشش جایی است که باید از جک نیکلسون به عنوان یک نعمت برای سینمای هالیوود تشکر کرد.

دیالوگ های برتر شخصیت جک تورنس :


    تو نمیزاری جمله رو تموم کنم، من نمیخوام بهت آسیب بزنم فقط میخوام مغزت رو خورد کنم!!

    زن ها ، نمیشه با اون ها زندگی کرد ولی مشکل اینجاست که بدون اون ها هم نمیشه زندگی کرد!!

نورمن استنسفیلد – Norman Stansfield


فیلم مربوط : Leon The Professional – لئون حرفه‌ای
نام بازیگر : Gary Oldman

در بین محبوب ترین شخصیت های منفی این پست نورمن استنسفیلد یک مورد نادر به حساب میاید، پلیسی روانی که با مصرف کوکائین دیوانگی وصف ناپذیری را به وجود می آورد و برای سواستفاده از مقام خود به هیچ وجه فروگذاری نمیکند و تا حد امکان به قتل و آزار دیگران و خلاف های مختلف میپردازد ، شخصیت یک پلیس تا به حال تا این حد بد جلوه داه نشده است که بازی گرد المن با تکیه بر حرکات و حالت های صورتش این مسئله تشدید میکند ، بیننده بعد از تماشای فیلم فکر میکند این شخصیت یک دیوانه به تمام معناست و چگونه در مقام پلیس دارد وظایفش را انجام میدهد و اصلا کسی میتواند با این فرد روانی زندگی کند یا حتی او را دوست داشته باشد ، صحنه ورود نورمن استنسفیلد به خانه ماتیلدا و قتل 4 نفر با ریتم و لذتی که از آهنگ بتهوون میبرد جز بهترین سکانس های تاریخ سینماست .

نورمن استنسفیلد Norman Stansfield
نورمن استنسفیلد Norman Stansfield

دیالوگ های برتر شخصیت نورمن استنسفیلد :


    استنسفیلد : زندگی رو دوست داری ؟؟
    ماتیلدا : آره
    استنسفیلد : خوبه چون کشتن کسی که به زندگیش اهمیت نمیده برام لذت بخش نیست.

    زمانی به طور جدی ترست از مرگ شروع میشه که زندگی به طور کامل درک کرده باشی!

هانس لاندا – Hans Landa


فیلم مربوط : Inglourious Basterds – حروم زاده های لعنتی
نام بازیگر : Christoph Waltz

هانس لاندا شخصیت برجسته فیلم حروم زاده های لعنتی که توسط نابغه سینما کوئنتین تارانتینو خلق شده است و وقتی این مسئله جالب میشود که به انتخاب همین کارگردان به عنوان بهترین شخصیت انتخاب میشود که تا به حال آن ها را خلق کرده است. شخصیت هانس لاندا فردی نظامی زیر نظر نازی هاست و بسیار خوش برخورد، فهمیده و تحصیلکرد به حساب میاید ولی بی رحم و خبیث ، متخصص حرفه‌ای در کشتار یهودیان و هولوکاست در جنگ جهانی دوم است، آنچنان که دوستانش به او لقب «شکارچی یهود» داده‌اند. همچنین به زبان‌های ایتالیایی،فرانسوی، آلمانی و انگلیسی مسلط است و میتواند آن ها را مانند زبان مادری صحبت کند.

هانس لاندا Hans Landa در فیلم حروم زاده های لعنتی
هانس لاندا Hans Landa در فیلم حروم زاده های لعنتی

والتس برای ایفای این نقش در بخش بهترین بازیگر مکمل مرد اسکار، و چندین جایزه دیگر را دریافت کرد که انتخاب آن به عنوان یکی از محبوب ترین شخصیت های منفی تاریخ را تایید میکند.جالب است بانید که لئونارو دیکاپریو اول برای ایفای نقش هانس لاندا انتخاب شده است.

دیالوگ های برتر شخصیت هانس لاندا :


    هانس لاندا : من عاشق شایعاتم، حقایق ممکنه گمراه کننده باشن، در حالی که شایعات درست یا غلط همیشه آشکار کننده هستن!!

جاناتان دوو – John Doe


فیلم مربوط : Seven – هفت
نام بازیگر : Kevin Spacey

قهرمانی که قتل هایش دلایل محکم دارد یا روانی که به دنبال توجیه قتل های خود به وسیله فلسفه و بعد های مذهبی است، این سوالی است که در مورد شخصیت جانتان دوو مطرح میشود و جواب آن را باید بیننده بدهد، گناهانی که کبیره خوانده میشود ولی در جامعه های امروزی امری عادی و حتی تجاری به حساب میاید و نه تنها به دنبال حل آن نیستن بلکه در زنگی هر فری به عنوان یک انتخاب پیار میشود و باید خودش تصمیم بگیرد که آن ها را انجام دهد یا نه ، وقتی بازی زیبا مهم نیست و فیلنامه تعیین کننده است.

کوین اسپیسی در نقش جاناتان دوو John Doe
کوین اسپیسی در نقش جاناتان دوو John Doe

نمیخواهم بگویم کوین اسپیسی بد یا خوب نقش خود را بازی کرده است چون فیلنامه در هر صورت آن را پوشش میدهد و پایان فیلم هر کسی را شوکه میکند. که یک فرد واقعا چند سال را برای قتل های خود برنامه ریزی میکند و آن روند را به آهستگی انجام میدهد که اصلا قابل باور برای بیننده فیلم نیست.

دیالوگ های برتر شخصیت جاناتان دوو :


    اگه بخوای توجه مردم رو جلب کنی نمیتونی فقط بزنی رو شونشون، گاهی وقت ها باید با یک پتک بزنی تو سرشون!!

    ما مرگبارترین گناهان را هر روز در گوشه های خیابان و خانه خود به چشم میبینیم و آن ها را تحمل می کنیم ؛ زیرا شایع است، بی اهمیت است. صبح، ظهر و شب این گناهان را تحمل می کنیم. خوب، نه دیگه. من یک مثال و به وجود اوردم و کارهایی که انجام دادم همه را متعجب میکنه و برای همیشه منجر به مطالعه و پیگیری میشه.

مگنیتو – Magneto


فیلم مربوط : X-men – ایکس من
نام بازیگر : Michael Fassbender – Ian McKellen

استاد مغناطیس یا مگنیتو که در کتاب های کمیک جز محبوب ترین شخصیت های منفی به حساب میاد و طرفداران سری فیلم ها و کتاب های کمیک مردان ایکس تعصب خاصی نسبت به او دارند باید در این لیست قرار بگیرد.

استاد مغناطیس یا مگنیتو Magneto
استاد مغناطیس یا مگنیتو Magneto

شخصیتی که به دنبال فروانروایی جهاش یافته ها بر انسان هاست و دائما به زندگی در کنار آنها روی خوشی نشان نمیدهد، شخصیت عجیبی که گاهی شرورترین به حساب میاید گاهی ضد قهرمان و گاهی ابرقهرمان که در محبوبیت او تاثیر بسیاری داشته است و در فیلم های مردان ایکس هم این امر کاملا دیده میشود و نشان میدهد که خالق این شخصیت میخواهد مگنیتو را فردی زخم خورده نشان دهد که حاضر نیست به هر دلیلی دست به جاه طلبی بزند. شاید شخصیت مگنتو را بایدر در صدر شخصیت های منفی مارول قرار داد فردی که رهبری گروهانجمن جهش‌یافتگان شرور را بر عهده دارد.

دیالوگ های برتر شخصیت مگنیتو :


    صلح هیچ وقت یک گزینه نبود، چیزی که هیچ کدام از شما هرگز درک نمی کند این است که هیچ طرفی وجود ندارد!!

    انسان ها همیشه از آنچه که نمی فهنمد می ترسند!!

آنتون شیگور – Anton Chigurh


فیلم مربوط : No Country for Old Men – جایی برای پیرمردها نیست
نام بازیگر : Javier Bardem

خاویر باردام یک آدمکش خونسرد و روانی که به راحتی هر چه فکر کنی دست به قتل میزند و موانع را در حوزه دید خود نمی بیند و فقط به راه خود ادامه میدهد و این کارکتر را در بین محبوب ترین شخصیت های منفی یک فرد شکست‌ناپذیر و تسخیرناپذیر به بیننده نمایش میدهد که گاهی دلایلی برای قتل های خود ندارد و آن ها را فقط برای نشان دادن بدشناسی طرف مقابل برای روبه روی با خود انجام میدهد.

خاویر باردام در نقش آنتون شیگور Anton Chigurh
خاویر باردام در نقش آنتون شیگور Anton Chigurh

خاویر باردام برای ایفای نقس در این فیلم جایزه اسکار بهترین بازیگر مکمل مرد را دریافت کرد شاید اسکار تنها معیاری برای بهترین بودن نباشد ولی باردام این نقش را فوق العاده به نمایش میگذارد و آنتون شیگور را یک شرور واقعی به بیننده معرفی میکند.این فیلم جایزه اسکار بهترین فیلم را نیز توانست در هشتادمین مراسم اسکار دریافت کند.

دیالوگ های برتر شخصیت آنتون شیگور :


    اگه قانونی که تو ازش پیروی میکنی تو رو به اینجا کشونده پس اون قانون به چه دردی ممکنه بخوره؟؟

دارت ویدر – Darth Vader


فیلم مربوط : Star Wars – جنگ ستارگان
نام بازیگر : James Earl Jones – David Prowse – Sebastian Shaw

دارت ویدر، شخصیتی داستانی در مجموعه تخیلی جنگ ستارگان جز محبوب ترین شخصیت های منفی مجموعه پرطرفدار جورج لوکاس است. او از مشهورترین شخصیت‌های پلید در تاریخ سینما است و طبق نظرسنجی انستیتو فیلم آمریکا، ویدر در جایگاه سوم پلیدترین شخصیت‌های سینمایی تمام زمان‌ها قرار گرفته است.

دارت ویدر Darth Vader
دارت ویدر Darth Vader

ویدر در سه‌گانه اصلی جنگ ستارگان، فرمانده شیطان‌صفتی است که قوانین امپراتوری کهکشان را با جدیت در کهکشان به اجرا در می‌آورد و مرید امپراتور پالپاتین، لرد خبیث سیت است و از جنبه تاریک نیرو بهره می‌برد تا بیرحمانه اعضای جدای و اتحادیه شورشیان را تعقیب و نابود کند.

دیالوگ های برتر شخصیت آنتون شیگور :


    ترجیح میدم به خاطر چیزی که هستم ازم متنفر باشن تا به خاطر چیزی که نیستم عاشقم بشن !!

    هیچوقت قدرت طرف تاریک رو دستم کم نگیرید!!

گالوم (اسمیگل) – (Gollum (Smeagol


فیلم مربوط : The Lord of the Rings – ارباب حلقه ها
نام بازیگر : Andy Serkis

شخصیت پلید درون اسمیگل گالوم نام دارد که توسط جی.آر.آر. تالکین به وجود آمده است و در سری ارباب حلقه ها شاهد حضور جذاب این موجود هستیم که از نسل هابیت های کنار رودخانه بوده که به طور ناگهانی حلقه را پیدا میکند و به خاطر شیفتگی زیاد به آن پسر عمویش را به قتل میرساند و در غارها زندگیش را ادامه میدهد، گالوم نماد انسان های است که اصل زندگی را فراموش کرده اند و برای کارهای مادی خود حاضر هستند هر بهایی را بپردازند.

 ارباب حلقه ها و شخصیت گالوم (اسمیگل) (Gollum (Smeagol
ارباب حلقه ها و شخصیت
گالوم (اسمیگل) (Gollum (Smeagol

حلقه به مدت 600 سال به عمر اسمیگل اضافه کرد ولی چه عمر رقت انگیزی که فقط با خوردن ماهی های زنده و زندگی در غارها سپری میشود. همراه شدن با فوردو و کمک به او در حالی که شخصیت اسمیگل و گالوم همواره با هم درگیر بودند این کاراکتر را جز محبوب ترین شخصیت های منفی تاریخ سینما قرار داده است. اسمیگل را میتوان در لیست ‫ترسناک ترین شخصیت های سینما نیز قرار دارد.‬‎

بیشتر بدانید : شرورترین و خوفناک ترین شخصیت های منفی تاریخ سینما که هرگز فراموش نمی شوند + تصاویر

بیشتر بدانید : ۱۰ کاراکتر به یادماندنی 10 سال اخیر سینما!! (+عکس)

 

دیالوگ های برتر شخصیت گولوم (اسمیگل) :


    گولوم : اگر بیگینز حلقه رو از دست بده. چیکار کنیم؟؟؟
    اسمیگل : خوب، اگر حلقه رو از دست داد اونو میخوریم! اگربیگینز اون حلقه رو از دست بده، ما تمام اعضای بدنش و می خوریم.”

    ما قسم می خوریم که به ارباب گرانبها خدمت کنیم. ما قسم می خوریم به …به گرانبها!!

رأس‌الغول – ra’s al ghul


فیلم مربوط : Batman Begins – بتمن آغاز می‌کند
نام بازیگر : Liam Neeson

یکی از نزدیکترین شخصیت ها به بتمن رأس‌الغول میباشد که ر لیگ قاتلان(League of Assassins) که ریاست آن را برعهده دارد وبه گونه ای رهبر این لیگ به حساب میاید بتمن هم عضو این گروه بوده وحتی در فیلم Batman Begins شاهد آموزش دیدن بتمن توسط رأس‌الغول هستیم و هم نظزی آنها در بسیاری از مسائل ولی راه از جایی جدا میشود که بتمن حاضر نیست به هر قیمتی اهداف لیگ قاتلان را دنبال کند و به دنبال پیدا کردن راه های دیگر برای کم کردن تلفات میباشد.

رأس‌الغول در فیلم بتمن آغاز می‌کند
رأس‌الغول در فیلم بتمن آغاز می‌کند

رأس‌الغول و جوکر جز شخصیت هایی بودند که بتمن را دچار مشکلات فراوانی کردند و دست و پنجه فرم کردن با آنها کار راحتی به حساب نمیاید و مهارت آنها باعث شد در لیسا محبوب ترین شخصیت های منفی تاریخ قرار بگیرند.

دیالوگ های برتر شخصیت رأس‌الغول :


    یک روز میرسه که آرزو می کنی ای کاش اونی که دوستش داشتی هرگز وجود نداشت تا از درد و غصه رهایی پیدا کنی!!

    رحمِ تو نقطه ضعفیه که دشمنانت نخواهند داشت.

کومودوس – Commodus


فیلم مربوط : Gladiator – گلادیاتور
نام بازیگر : Joaquin Phoenix

فیلم گلادیاتور به تنهایی شاهکاری تکرارا نشدنی در سینمای جهان است و فیلمبرداری و بازی فوق الغعاده بازیگران توانست این فیلم صاحب جوایز متعدد از جمله اسکار بهترین فیلم کند که در شهرت این فیلم نقش به سزایی را ایفا کرده بود ولی اینجا دیگر صحبت از راسل کرو برای بازی فوق العاده در نقس ماکسیموس نیست بلکه صحبت از شخصیت منفی داستان یعنی کومودوس است که در تاریخ فرمانروان روم هم جاودانده است شخصیتی که پس از به قتل رساندن پدرش اختیار روم را در دست گرفت و دوباه استادیوم های گلایاتورها را رونق داد تا برای خودش شهرت و محبوبیت دست و پا کند.

کومودوس Commodus در گلادیاتور
کومودوس Commodus در گلادیاتور

کومودوس هر چه که داشت باز هم به ماکسیموس گلادیاتور حسادت میکرد و این ریشه تمام نفرت او از این فرمانده اسپانیای سابق ارتش روم بود و حتی با کشتن زن وبچه او باز هم درفکر راهی برای کشتن ماکسیموس بود و این نقش را واکین فینیکس به بهترین شکل ممکن به نمایش میگذارد.

دیالوگ های برتر شخصیت کومودوس :

کومودوس : زنرالی که برده شد.برده ای که گلادیاتور شد.گلادیاتوری که با یه امپراطوری دشمن شد.چه سرگذشت هیجان انگیزی! اما حالا مردم می خواهند آخر قصه تو رابدانند. بهترین پایان ممکن برای این ماجرا، یک مرگ باشکوه است.

    مارکوس اورلیوس : فرزندم مرا ببخش که در حق تو کوتاهی کردم و تو را نادیده گرفتم!
    کومودوس: دنیا را به هم میریختم پدر اگر فقط دوستم میداشتی…

کالوین کاندی – Calvin Candie


فیلم مربوط : Django Unchained – جنگوی زنجیرگسسته
نام بازیگر : Leonardo DiCaprio

لئوناردو دیکاپریو بازیگری که سطح و لول فیلم را به تنهایی قادر است جا به جا کند و به گونه ای در نقش فرو برو که باعث شوکه در بیننده شود و اینه نر بازیگر است که به نمایش در میاید دیکاپریو بارها خودش را به منتقدان ثابت کرده و در فیلم جنگوی زنجیرگسسته اوج یک شخصیت ب با اهداف پلید را میبینیم که با زیرکی زیر نقاب خود را مخفی کرده ولی برای رسیدن به هدف خود از مذاکره دل نمیکند و با وجود تنفری که از برده ها دارد باز هم به گونه با یک سیاه پوست برخورد میکند که انگار اتفاق خاصی نیفتاده.

لئوناردو دیکاپریو در نقش کالوین کاندی Calvin Candie
لئوناردو دیکاپریو در نقش کالوین کاندی Calvin Candie

حال چهره ، نحوه دیالوگ گویی و بازی طبیعی حالت یک فرد عصبی دیکاپریو را از باقی بازیگران جدا میکند و زمانی این فیلم به شاهکار میرسد که دیکاپریو دستش را به روی لیوان شیشه میکوب و شروع به خونرویزی میکند ولی صحنه قطع نمیشود و ادامه پیدا میکند و این بازیگران هستن که بازی را به سلامت خود ترجیح میدهند و شاهکارهای تاریخ سینما را میسازند. کالوین کندی به خاطر فیلمنامه در لیست محبوب ترین شخصیت های منفی قرار نگرفت بلکه به خاطر بازی بازیگرش این اتفاق افتاد.

دیالوگ های برتر شخصیت کالوین کاندی :


    زمانی که این اتفاق بخواد بیفته وقتی خواهد بود که من دوباره شما را ببینم و در واقع من هرگز مایل نیستم دوباره شما را ببینم!!

    آقایان، تا به اینجا کنجکاوی من داشتید … اما اکنون توجه من را به خودتون جلب کردید!!

ویتو کورلئونه – Vito Corleone


فیلم مربوط : The Godfather – پدرخوانده
نام بازیگر : Marlon Brando

شخصیت ویتو کورلئونه معروف به دون کرلئونه که در دنیای سینما نیاز به معرفی ندارد و واژه پدرخوانده به جای یک نسبت بیستر با مارلون برندو شناخته میشود و این تاثیر یک فیلم در دنیای واقعی را به نمایش میگذارد. پدر خوانده از بهترین و محبوب ترین شخصیت های منفی تاریخ سینماست که نسبت دادن شخصیت منفی مطلق به او کاری درستی به حساب نمیاید شاید این شخصیت سرکده گروه مافیا باشد ولی تعهد او به خانواده و ارزش دادن به جایگاه اعضای آن مثال زدنی است و او را یک مرد واقعی به نمایش میگذارد که هر خانواده ای به آن نیاز دارد یک بزرگتر که راه درست را نشان دهد و ارزش های خود را حتی با بهترین شرایط مالی زیر پا نگذارد و برای هر چیزی قیمتی تعیین نکند. این خصوصیات با بازی افسانه سینما مارلون برندو کامل میشود و شخصیتی دست نیافتی را برای تاریخ سینما روایت میکند.

مارلون برندو در نقش ویتو کورلئونه Vito Corleone
مارلون برندو در نقش ویتو کورلئونه Vito Corleone

البته شاهد بازی رابرت دنیرو برای سنین جوانی شخصیت ویتو کرلئونه هم در قسمت دوم فیلم پدرخوانده بودیم که کاملا تحسین شده است ولی مقایسه این دو کاملا کار اشتباهی است که برای نشان دادن این مسئله باید صفحه ها نوشت که متاسفانه دراین مقال نمیگنجد.

بیشتر بدانید : گزارش تصویری: 12 سکانس برتر فیلم پدرخوانده 2

دیالوگ های برتر شخصیت ویتو کورلئونه :


    به من نگو اونا پشت سرمن چی گفتن،
    بگو چرا پیش تو اینقدر راحت بودن تا درباره من حرف بزنن؟!

    دون کورلئونه : وقت صرف خانواده ات میکنی؟
    جانى فونتین : البته که میکنم
    دون کورلئونه : خوبه چون مردی که وقت صرف خانواده اش نمیکنه، هیچ وقت نمیتونه به مرد واقعی بشه!!

لی وو جین – Lee Woo jin


فیلم مربوط : Old Boy – پسر پیر
 نام بازیگر : Yoo Ji-tae

پیشرفت سینمای کره در فیلم Old Boy در سال 2003 این امر را کاملا واضح بود و با داستانی جذاب این فیلم همه را شوکه کرد.شخصیت لی وو جین در این فیلم فوق العاده میباشد و جز محبوب ترین شخصیت های منفی است که برای کار خود دلیل دارد ولی چه دلایلی میتواند 15 سال زندانی کردن یک فرد را توجیه کند و این مسئله ای است که با دیدن فیلم به آن پی میبرید. شاید سینمای شرق آسیا در برابر هالیوود زیاد جدی گرفته نمیشد واین روند را همه عادی جلوه میدادن ولی خلاقیت در داستان های غیر اقتباسی کشورهایی همچون ژاپن و کره حرف اول را میزند این کشورها با فیلنامه ها و داستان های جذاب و نو شناخته میشود.

لی وو جین Lee Woo jin
لی وو جین Lee Woo jin

صنعت مانگا و انیمه ژاپن که نیازی به تعریف ندارد و با آثاری متنوع همه را شوکه کرده است و هر روز به طرفداران و حتی میانگین سن بیننده های آن اضافه میشود و با جا افتادن حتی در کشورهای دیگر دارد راه را برای رو آوردن به آن توسط کشورهای دیگر باز میکند. همین که بدانید فیلم Inception کریستوفر نولان را از روی یک انیمه ساخته شده است فکر کنم که به قدرت داستان سرایی ژاپنی ها میتوان پی برد.

دیالوگ های برتر شخصیت لی وو جین :


    فرقی نمیکه که یک دونه شن باشی یا یک تخت سنگ بزرگ در هردو حالت در آب غرق خواهی شد!!

    اگه سوال رو اشتباه بپرسی به پاسخ درست نمیرسی.
    سؤال این نیست که چرا “لن وو جین” منو15 سال زندانی کرد؟
    سؤال اصلی اینه که چرا منو آزاد کرد؟ ‘


بیشتر بدانید : جذاب ترین نقش های منفی سینما/ از نورمن بیتس تا گری اولدمن + تصاویر

بیشتر بدانید : هاپکینز و یک نقش منفی دیگر

بیشتر بدانید : بهترین شخصیت های منفی برنده جایزه اسکار + عکس ( قسمت 2)

بیشتر بدانید : بهترین شخصیت های منفی برنده جایزه اسکار + عکسگردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: timecity.ir