بهترین‌های سینمای کره جنوبی را اینجا آورده‌ایم، اگر از کلیشه‌های سینمای کشورهایی، چون آمریکا خسته شده‌اید، این مطلب به کارتان خواهد آمد 

فیلم های متفاوت و دیدنی سینمای کره 

بهترین‌های سینمای کره جنوبی را اینجا آورده‌ایم، اگر از کلیشه‌های سینمای کشورهایی، چون آمریکا خسته شده‌اید، این مطلب به کارتان خواهد آمد.

بیشتر بدانید : از انگل تا قطار بوسان: جذاب ترین فیلم های سینمایی کره جنوبی + عکس

اولدبوی Oldboy

کارگردانی پارک چان- ووک، یکی از مشهورترین و در عین حال بهترین فیلم‌های ساخته شده در سینمای این کشور می‌باشد که در جشنواره کن سال ۲۰۰۴ نیز برنده جایزه نخل طلا شد. داستان فیلم، ماجرای تاجری را روایت می‌کند که به مدت ۱۵ سال در اتاق یک هتل زندانی می‌شود؛ بی آنکه دلیلش را بداند. او پس از رهایی تصمیم می‌گیرد تا انتقام سختی از زندانبانان خود بگیرد.

فیلم کره ای اولدبوی
فیلم کره ای اولدبوی 

«اولدبوی» فیلمی سراسر تاریک و خشن است که انتقام و چگونگی گرفتن آن را به بهترین نحو ممکن به تصویر کشیده و! فیلمنامه پر از تعلیق «اولدبوی» بهترین نمونه از سینمایی است که در آن واژه امید رنگ باخته و مردم و عصر زمانه خویش هم نیز سیاه و سفید انگاشته شده اند.

آبنبات نعنایی Peppermint Candy

لی چانگ دونگ کارگردان فیلم «آبنبات نعنایی» متولد ۱۹۵۴ است، تاثیر زندگی پر فراز و نشیب اش را می‌توان به وضوح در شش فیلم بلند او دید. «آبنبات نعنایی» داستان تباهی یک مرد و به شکلی کنایی یک نسل است. نسلی از جوانان که در حکومت‌های دیکتاتوری یا جانشان را از دست می‌دهند و یا در نهایت خود را تباه و آلوده می‌بینند.

فیلم سینمایی آبنبات نعنایی 
فیلم سینمایی آبنبات نعنایی

«آبنبات نعنایی» فیلمی به شدت هوشمندانه، بدیع و تاثیرگذار. روایت فیلم از لحاظ زمانی در یک خط معکوس بود به نحوی که طی زمان فیلم بیشتر به گذشته میرفتیم.

پیتا pieta

«پیتا» را در نگاه نخست میتوان وامدار سنت دیگر فیلمساز برجسته‌ی کر‌ه‌ای پارک چان ووک دانست. کیم کی دوک در «پیتا» به رابطه پر رمز و راز بین یک زن میانسال و یک مرد خشن می‌پردازد.

فیلم کره ای پیتا 
فیلم کره ای پیتا

نگاه کیم کی-دوک به اجتماع و زندگی اقتصادی و اجتماعی امروز کره‌ی جنوبی و روند پیشرفت این کشور و آنچه پشتِ سر گذاشته یا نابود کرده تا بتواند خودش را در زمره‌ی کشور‌های جهان اول قرار دهد، نگاهی جامعه شناسانه و دردمند است. نام فیلم اشاره دارد به تصویر شناخته شد‌ه‌ای در آیین مسیحیت که در آن مریم مقدس پیکر بی جان مسیح را در آغوش گرفته است.

خاطرات قتل Memories of Murder

«خاطرات قتل»، شاهکار بونگ جون-هوی کر‌ه‌ای یکی از بهترین فیلم‌های ژانر کاراگاهی/جنایی سینما است.«خاطرات قتل» داستان تحقیقات اولین قاتل سریالی تاریخ مدرن کره‌ی جنوبی را دنبال می‌کند.

خاطرات قتل
خاطرات قتل

شاید مهمترین نکته در این دست فیلم‌ها خطر کلیشه‌ای بودن فیلم است، اما بونگ جون هو به خوبی از پس آن برمی آید، زیرا تصمیم ندارد تنها یک فیلم جنایی بسازد بلکه نقدی زیرکانه به مسائل سیاسی و اجتماعی دارد. او فراتر از یک فیلم کاملا جنایی گام برمی دارد و جامعه را به چالش می‌کشاند.

دریای زرد The Yellow Sea

فیلم «دریای زرد» فیلمی به کارگردانی نا هانگ جین است. «دریای زرد» اکشنی مهیج با اجرایی جذاب است.

فیلم سینمایی دریای زرد
فیلم سینمایی دریای زرد

 «دریای زرد» که داستانی خشونت آمیز دارد، روایتی از یک راننده تاکسی است که به دلیل بدهی‌هایی که بالا آورده استخدام می‌شود تا از چین به کره جنوبی سفر کند و یک پروفسور را به قتل برساند.

داستان دو خواهر

«داستان دو خواهر« فیلمی به کارگردانی کیم جی وون است . «داستان دو خواهر« پس از آنکه مدتی را در بیمارستان روانی سپری می‌کنند، نزد پدر و نامادریشان باز می‌گردند تا زندگی عادی را پی بگیرند. اما رفتار‌های خشن نامادری و یک روح سرگردان، همه چیز را به هم میزند.

فیلم ترسناک کره ایی داستان دو خواهر
فیلم ترسناک کره ایی داستان دو خواهر

این تریلر روانشناختی، مرز بین واقعیت و توهم را به چالش می‌کشد و مخاطبانش را با ترس و تردید روبه رو می‌کند.

شب هنگام تنها در ساحل On The Beach At Night Alone

این فیلم به کارگردانی هانگ سانگ سو که یکی از شناخته شده‌ترین کارگردانان کره جنوبی به شمار می‌آید.

فیلم شب هنگام تنها در ساحل
فیلم شب هنگام تنها در ساحل

«شب هنگام تنها در ساحل» داستان کیست؟ بازیگری که با فیلمسازی وارد رابطه شده و بعد از پخش شدن خبر، به آلمان رفته و بعد از چند صباحی دوباره به کشورش بازگشته و با دوستان قدیمی دیدار می‌کند.. یونگ-هی یک سرگشته تمام عیار است که نه سفر به اروپا به او آرامش داده و نه بازگشت به وطن و غرق شدن در جمع دوستانش و نه حتا دعوا کردن با آن‌ها. 

 

بیشتر بدانید : پرطرفدارترین سریال های کره ای دهه اخیر + عکس

بیشتر بدانید : جدیدترین سریال های کره ای اعتیادآور که باید تماشا کنید + عکس

بیشتر بدانید : بهترین فیلم های مدرن کره جنوبی: از میگساری روزانه تا قطار بوسان + عکس

بیشتر بدانید : ترسناک‌ترین فیلم‌های کره‌ای؛ ببینید و جیغ بکشید!

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: bartarinha.ir


 
 

پربیننده های این بخش

 
X