چهره وحشتناک شیطان در فیلم ها که شما را میخکوب می کند + عکس
در این مقاله فیلم ‌هایی را به شما معرفی می کنیم که شیطان را به تصویر کشیده اند و البته بازیگران آن، نقش مهمی در موفقیت فیلم داشته اند

 ۷ چهره عجیب از شیطان در فیلم ‌ها

در فیلم‌های ژانر ترسناک همیشه شاهد اشرار، هیولا‌ها و شخصیت‌های منفی هستیم. قاتل‌های اسلشر، زامبی‌های مرده و خون آشام ‌ها تنها بخشی از موجودات ترسناک هستند که طی سال ‌ها صد‌ها قربانی را در فیلم‌ های سینمایی مورد علاقه ما گرفته اند. با این حال همه این‌ ها با فیلم‌ هایی که خود شیطان را به تصویر کشیدند، قابل مقایسه نیستند. فیلم‌هایی که در ادامه می بینید یکی از بهترین مواردی است که شیطان را به تصویر کشیده اند و البته بازیگران آن، نقش مهمی در موفقیت فیلم داشته اند.

وکیل مدافع شیطان «The Devil's Advocate»

آل پاچینو به خاطر بازی ‌های خوبش در فیلم‌ ها شناخته می‌شود، اما او در فیلم «وکیل مدافع شیطان» در بالاترین سطح خود قرار دارد.

آل پاچینو در وکیل مدافع شیطان
آل پاچینو در وکیل مدافع شیطان

این فیلم داستان کوین لوماکس یک وکیل با استعداد و آینده دار را روایت می کند که به او پیشنهاد کار در یک موسسه حقوقی داده می‌شود؛ اما با علاقه‌ای که رئیسش به وی نشان می‌دهد زندگی کوین زیر و رو می‌شود. اگرچه در نهایت مشخص می‌شود که میلتون خودش شیطان است و برنامه‌ های خاصی دارد.

پایان دوران «End of Days»

در این فیلم سینمایی آرنولد شوارتزنگر نقش فردی را دارد که سابقاً پلیس بوده و با داستان ‌هایی شیطانی درگیر می‌شود.

 فیلم پایان دوران
فیلم پایان دوران

با وجود اینکه آرنولد تلاش می‌کند بازی اش با دیگر فیلم‌های وی متفاوت باشد، اما هنوز هم رگه هایی در ژانر اکشن دارد. این فیلم به خاطر بازی خوب گابریل بین تحسین شده است.

فرو افتاده «Fallen»

این فیلم سینمایی نادیده گرفته شده، در ژانر مهیج جنایی و فراطبیعی است که دنزل واشنگتن در نقش یک کارآگاه پلیس در مرکز داستان آن قرار دارد.

فیلم ترسناک فروافتاده
فیلم ترسناک فروافتاده

کاراکتر واشنگتن در این فیلم مسئولیت دارد تا یک قاتل سریالی را به سزای اعمالش برساند؛ اما حتی بعد از آنکه این فرد اعدام می‌شود قتل‌هایی به شیوه همان قاتل همچنان ادامه می‌یابد.

سرزمین مجازات «Frailty»

سرزمین مجازات فیلمی است که توسط بیل پاکستون کارگردانی شده و خودش نیز در آن بازی کرده است. او نقش یک کارگر را بازی کرده که به طور ناگهانی با یک فرشته دیدار می‌کند و به او می‌گوید باید سلاح خدا باشد. به او وسیله‌ای داده می‌شود که نیرو‌های شیطانی را نابود کند.

فیلم ترسناک سرزمین مجازات
فیلم ترسناک سرزمین مجازات

داستان از دید دو فرزند این مرد روایت می‌شود و مخاطب را به این سوال می‌کشاند که این مرد حقیقت را می‌گوید یا فقط دچار نابسامانی ذهنی شده است.

طالع نحس «The Omen»

کودکان و بچه‌ های عجیب همیشه یکی از موارد مهم ژانر وحشت بوده اند؛ اما در این فیلم سینمایی یکی از شیطانی ‌ترین شخصیت‌ های کودک در سینما را شاهد هستیم.

طالع نحس
طالع نحس

پسر بچه‌ای به نام دیمین در راس داستان است که توسط خانواده ‌ای به فرزندخواندگی گرفته می ‌شود، اما مشخص می‌شود که این کودک انسان نیست و در واقع فرزند شیطان است. پدرخوانده او تصمیم می گیرد این کودک را بکشد که در نهایت اتفاقاتی ناگوار برای وی می‌افتد.

مصائب مسیح «The Passion of the Christ»

این فیلم سینمایی به کارگردان مل گیبسون داستان روز‌ها و ساعات پایانی قبل از مرگ عیسی مسیح را روایت می‌کند. دیالوگ‌های این فیلم سینمایی به زبان آرامی و لاتین است و شامل سکانس‌های خشونت باری مثل شکنجه و مصلوب کردن مسیح می‌شود.

فیلم مصائب مسیح
فیلم مصائب مسیح 

با این حال شوکه کننده ‌ترین بخش ‌این فیلم به تصویر کشیدن شیطان است که به صورت فردی بدون مو ظاهر می‌شود. این شیطان کودکی بد شکل را حمل می‌ کند که وقتی زجر مسیح را می بیند به او می‌خندد.

افسانه «Legend»

هیچ فیلمی در به تصویر کشیدن شیطان به «افسانه» نزدیک نشده است. در این فیلم شیطان شاخ‌هایی مشکی، پا‌هایی مثل بز و صورتی قرمز رنگ دارد و به باستانی بودن و چهره سنتی شیطان اشاره می‌کند.

 

بیشتر بدانید : نیروهای شیطانی فیلم های ترسناک هالیوود که تبدیل به واقعیت شدند! + عکس

بیشتر بدانید : مروری بر ۱۰ فیلم شیطانی دنیای سینما

بیشتر بدانید : 5 فیلم ترسناک برتر سینما با موضوع مذهب + عکس

بیشتر بدانید : 10 بازیگری که در نقش شیطان بهتر از خود شیطان بازی کردند!! (+عکس)

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: yjc.ir