اسم بیضایی را از خاطراتم حذف کرده‌ام!
به هر حال از ايشان خوشم نمي آيد و دلم نمي خواهد درباره شان حرف بزنم. همين، کافي نيست؟! براي خودم که اين کافي است

به گزارش کافه سینما، پروانه معصومي که با فيلم کوتاه «سفر» ساخته بيضايي کار سينمايي خود را شروع کرد، با «رگبار» بيضايي به سينماي حرفه اي ايران معرفي شد و با «غريبه و مه» و «کلاغ» خود را در سينماي ايران تثبيت کرد. همين دو فيلم کافي بود که معصومي در سالهاي بعد از انقلاب هم همواره به عنوان يک بازيگر انديشمند به کار گرفته شود. با اين حال گپ كوتاه خبرنگار خبرگزاري آريا با معصومي درباره بيضايي با واکنشي سرد از سوي وي مواجه شد!

به گزارش آريا، معصومي در همان ابتدا وقتي فهميد درباره بيضايي از او پرسيده شود با جدي کردن لحنش گفت: «هيچ خاطره اي از بيضايي ندارم و خوشبختانه ايشان را از ذهنم حذف کرده ام!»

معصومي در پاسخ به اين پرسش دليل اين حذف کردن چيست مي گويد:«به هر حال از ايشان خوشم نمي آيد و دلم نمي خواهد درباره شان حرف بزنم. همين، کافي نيست؟! براي خودم که اين کافي است!»

اصرارهاي خبرنگار آريا براي اينکه مشخص شود مشکل معصومي با بيضايي چيست به اين گفته معصومي منجر شد که «چرا بايد درباره اتفاقاتي که مدتها پيشتر رخ داده و به دليل تلخي من سعي کرده ام آنها را فراموش کنم، حرف بزنم.»

کنجکاوي درباره دليل روحيه منفي معصومي نسبت به بيضايي با اين گفته معصومي مواجه مي شود: «ببينيد برخي مسائل شخصي هستند و نمي شود آن را براي هر کسي بازگو کرد. شايد اگر مشکل حرفه اي بود مي شد درباره اش صحبت کرد اما درگيريهاي شخصي را نبايد جار زد!»

پروانه معصومي با اين جمله گفتگو درباره بيضايي را به پايان مي برد: «اسم ايشان را از خاطراتم حذف کرده ام و انگار اصلا هيچ گاه او را نديده ام و با ايشان برخورد نداشته ام! هر آنچه در گذشته بوده هم براي گذشته هاست و خوب يا بد در ذهن فعلي من اثري از بيضايي و فيلمهايي که با ايشان کار کرده ام، نيست.»

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:caffecinema.com


مطالب پیشنهادی:
ده ترکیب طلایی "کارگردان و بازیگر" در سینمای ایران
هووی « بانو بلانش » در کلاه پهلوی ! + عکس
نخستین "موزه زنده سفال و سرامیک" کشور در منطقه آزاد "ارس "
مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی در برنامه تلویزیونی "مجله تئاتر" +عکس
"خانه هنرمندان ایران" پذیرای نمایشگاه سالانه نقاشی