تفاوت های ترانه علیدوستی قبل و بعد از مادر شدن!
ترانه علیدوستی، ستاره سینمای ایران در نخستین حضور سینمایی‌اش در فیلم « من ترانه 15 سال دارم»، مادر شدن را تجربه كرد اما تا تجربه واقعی مادر شدن راه زیادی باقی مانده بود.

با ترانه علیدوستی از "من ترانه 15سال دارم"

«سال 93 از بهترین سال‌های زندگی‌ام بود چون تمام این سال را مادر بودم». این جمله بخشی از گفت‌وگوی ترانه علیدوستی‌ در آستانه سال جدید است؛ روزهایی كه فیلمبرداری سریال «شهرزاد» قطع شده بود تا او در كنار حنا خانومش، شروع سال 94 را جشن بگیرد.

ترانه علیدوستی، ستاره سینمای ایران در نخستین حضور سینمایی‌اش در فیلم « من ترانه 15 سال دارم»، مادر شدن را تجربه كرد اما تا تجربه واقعی مادر شدن راه زیادی باقی مانده بود. ترانه علیدوستی 14 سال بعد و در آستانه 30 سالگی مادر دختری به نام حنا شد.

ترانه علیدوستی و دخترش حنا
ترانه علیدوستی و دخترش حنا

گذشتن از مرز 20 و وارد 30 سالگی شدن برای تمام خانم‌ها با تغییرات زیادی همراه است كه برای ترانه به دلیل مادر شدن در همین زمان، پررنگ‌تر و جدی‌تر بود

به سمتی دیگر

عبور از 20 و وارد 30 سالگی شدن، مقطعی است كه اغلب خانم ها از اسپرت پوشیدن به سمت رسمی پوشیدن حركت می‌كنند. كم كم كفش‌های كتونی، جای خودشان را به كفش‌های پیاده‌روی ظریف‌تر می‌دهند كه حالت نیمه رسمی دارند. رنگ لباس ‌ها با وسواس بیشتری انتخاب می‌شود و شلوار جین، كاربرد هر روزه و همیشگی خودش را ندارد.

باید گفت ترانه علیدوستی هم این مقطع را كه با مادر شدنش همراه بوده تجربه كرده است؛ البته تغییر استایل او را نمی‌توان به اسپرت و رسمی تقسیم كرد. ترانه در دوران 20 سالگی به لباس ‌های گشاد و با برش آزاد علاقه بیشتری داشت و حالا اغلب با لباس ‌های برش فیت كات دیده می‌شود. نخستین نكته این است كه مانتوهایی با برش آزاد و گشاد، هر چند باعث ایجاد تیپ خاص و متفاوت می‌شوند اما چندان راحت نیستند و نسبت به سایر نمونه‌ها، دست و پا گیر محسوب می‌شوند.

به ویژه اگر این مدل مانتو به صورت جلوباز طراحی شده باشد، برای مادران توصیه نمی‌شود چون با راه افتادن بچه‌ها، سرعت مادرها آزموده می‌شود. مادرها باید سرعت عمل بالایی داشته باشند تا بهترین عكس العمل را در برابر حركات تند و تیز بچه‌ها انجام بدهند و از خطر احتمالی جلوگیری كنند. این مدل مانتوهای گشاد و جلوباز انتخاب خوبی برای این موقعیت نیستند.

كلاسیك پوشی ترانه علیدوستی

مروری بر انتخاب لباس‌های ترانه از شهر زیبا تا استراحت مطلق نشان می‌دهد كه حالا سبكی برای لباس پوشیدن خودش انتخاب كرده است. تا چند سال پیش مینای كنعان، با لباس‌هایی دیده می‌شد كه چندان انتخاب شده به نظر نمی‌رسیدند اما حالا انگار تاكید بر پوشیدن با طراحی كلاسیك دارد.

برای درك بیشتر می‌توان حضور او را در دو جشنواره خارجی بررسی كرد؛ جشنواره هند و ویتنام. مانتوی قهوه‌ای روشن با لبه‌ دوزی سنتی جای خودش را به پیراهنی بلند مشكی داده است. پیراهنی ساده و دكمه‌دار كه فرم كلاسیك یك پیراهن زنانه را دارد.

در مراسم اكران خصوصی فیلم «‌استراحت مطلق» او كت و پیراهنی به تن داشت كه نشان می‌داد، در سبك كلاسیك پوشی ثابت قدم است. البته در این مدت رنگ مشكی هم انتخاب اول الی بوده است. مشكی شاخص رنگ‌های كلاسیك است اما تركیب لباس‌های فیت كات با رنگ مشكی، ست موفقی برای پوشاندن چاقی است. اضافه وزن محدود را به راحتی می‌توان با این تركیب پنهان كرد.

ترانه علیدوستی به روز و به مد

به نظر نمی‌رسد كه ترانه یا به قول دخترش، «مامان ت ت» اضافه وزن چشمگیری را در دوران بارداری و زایمان تجربه كرده باشد، او توانسته تناسب اندام خود را حفظ كند.

ترانه علیدوستی این روزها به مراتب از روزهای نوجوانی‌اش به روزتر است؛ این را از انتخاب‌های سال 93 او می‌توان گفت. در حالی كه در زمستان گذشته كت‌های چرمی بخشی از جریان مد بودند، دختر معصوم چهارشنبه‌سوری در مجامع عمومی بیشتر با پالتوكت‌های چرمی حاضر شد. البته نباید فراموش كرد كه این لباس‌های چرمی، طراحی ساده كلاسیك، برش فیت كات داشتند و مشكی بودند.

تمام آن چیزهایی كه استایل امروز ترانه علیدوستی را می‌سازند، استایلی متفاوت از سال‌های دور كه او برای این روزهای مادر بودن انتخاب كرده است. یک نکته را نمی توان از قلم انداخت که ترانه همیشه به چرم علاقه داشته و این علاقه را حفظ کرده است. او در اغلب زمستان‌ها با کت‌های چرمی مختلف دیده می شود؛ گاهی چرم چرخ دوزی شده و گاهی چرم ساده، در انتخاب های مامان ت ت برای شرکت در فرش قرمز و برنامه تلویزیونی جای داشتند.گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : مجله سیب سبز