کامبیز دیرباز گفت: من از همان ابتدا هیچ مقاومتی راجع به شبکه‌های اجتماعی نکردم که بگویم اول دلم نمی‌خواست وارد این فضا‌ها بشوم و بعدها تسلیم شدم؛ نه

اظهار نظر کامبیز دیرباز درباره فضای مجازی

کامبیز دیرباز شبکه‌های اجتماعی را کمک حال هنرمندان و خبرنگاران می‌داند و می‌گوید، فعالیت در این شبکه‌ها به هنرمندان اجازه می‌دهد که خبرها و عکس‌هایی که دلشان می‌خواهد را منتشر کرده و در حقیقت فضای خبر را مدیریت کنند.

این بازیگر، درباره‌ی فعالیت هنرمندان در شبکه‌های اجتماعی، گفت: من از همان ابتدا هیچ مقاومتی راجع به شبکه‌های اجتماعی نکردم که بگویم اول دلم نمی‌خواست وارد این فضا‌ها بشوم و بعدها تسلیم شدم؛ نه، از همان روزهای ابتدایی حس می‌کردم این شبکه‌ها خیلی خوبند.

وی ادامه داد: من مخصوصا به اقتضای شغلم به این پل و ارتباط احتیاج دارم تا مخاطبانم را از فعالیت‌هایی که انجام می‌دهم، مطلع کنم. قبلا این ارتباط میان من هنرمند با مخاطب، توسط خبرنگاران ایجاد می‌شد اما امروزه کار این صنف سبک‌تر شده و ما از طریق شبکه‌های اجتماعی به صورتی خبرنگار خودمان هستیم و خبرها و عکس‌هایی که دلمان می‌خواهد را مدیریت می‌کنیم.

کامبیز دیرباز در عین حال تصریح کرد: من ترجیح می‌دهم به شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک ابزار ارتباطی نگاه کنم و اصولا از حاشیه فراری و دور هستم.

بازیگر «نابرده رنج» در ارتباط با نظارت بر فعالیت هنرمندان در شبکه‌های اجتماعی معتقد است: این اقدام مقداری توهین‌آمیز است. به نظر من خود مخاطبان شبکه‌های اجتماعی تصمیم می‌گیرند و هیچکدام به زور کسی را فالو نکردند و با فاصله فشار دادن یک دکمه می‌توانند آن‌فالو کنند. این که من صفحه کسی را دنبال کنم کاملا بستگی به مغز و شعور من دارد.

وی تصریح کرد: اتفاقا تجربه نشان داده که زور، نتیجه‌ی عکس می‌دهد. به همین دلیل، به نظر من نظارت را باید بر عهده خود صاحب شبکه اجتماعی گذاشت و کاربران اینترنت هستند که تشخیص می‌دهند فردی را دنبال کنند یا نه.

بازیگر فیلم‌های «دوئل» و «اخراجی‌ها» اشاره کرد: الحمدالله مردم ما خودشان داورانی بسیار سخت‌پسند هستند؛ به همین دلیل به راحتی نمی‌توان چه در زمینه فعالیت در سینما و فیلم و چه در زمینه صفحات اجتماعی آنها را راضی نگه داشت. من خودم قبل از اینکه عکس یا خبری را منتشر کنم، بارها فکر می‌کنم و از زاویه صنوف و سنین مختلف به آن نگاه می‌کنم که انتشار این خبر چه بازخوردهایی خواهد داشت.

کامبیز دیرباز سخنان خود را با این جمله ادامه داد: به نظرم اگر هر کسی خودش را ممیزی کند، این اتفاقات نمی‌افتد و همچنین مطلوب‌تر نیز خواهد بود که خود افراد به جای یک ارگان دولتی، مسؤولیت این نظارت را به عهده بگیرند.

او که این روزها در سریال «پشت بام تهران» ایفای نقش می‌کند، در بخش دیگری از گفت‌وگو از این مجموعه به عنوان سریالی تلخ یاد کرد.

وی که ایفاگر کاراکتر «غیاث» است، اینگونه عنوان می‌کرد که جای این شخصیت در کارنامه کاری‌اش خالی بوده است.

دیرباز که پیشتر در سریال «میکاییل» سیروس مقدم ایفای نقش کرده بود، در «پشت بام تهران» - آخرین اثر بهرنگ توفیقی - که نویسندگی آن را سعید نعمت‌الله بر عهده دارد نقش اول را عهده‌دار است.

او درباره‌ی نقش خود گفت: من در نقش کاراکتری به اسم «غیاث» بازی می‌کنم. غیاث حدود 35 سال سن دارد، مجرد و به شغل داربست زدن مشغول است و علیرغم اینکه از ارتفاع می ترسد اما شغلش ایجاب می‌کند در ارتفاع کار کند.

این بازیگر ادامه داد: کنتراستی که بین شغل و شخصیت «غیاث» است، در زندگی‌اش هم وجود دارد. شرایط زمانه، تقدیری را برای این کاراکتر رقم زده که هیچ چیزی سر جایش نیست و از همان لحظه اولی که به دنیا می‌آید، بدبختی و پیشانی‌نوشت نامیمون برایش رقم می‌خورد، از فوت مادرش سر زایمان تا همین 35 سالگی که الان هست.

وی در توضیح بیشتر کاراکتر «غیاث» گفت: او در ابتدا، پس از فوت مادرش، در کنار پدر، زن بابا و خواهر ناتنی خود زندگی می‌کند اما به دلیل مشکلاتی که پیش می‌آید راهی خانه مادربزگش می‌شود.

کامبیز دیرباز درباره کلیت سریال «پشت بام تهران» بیان کرد: «پشت بام تهران» به هیچ وجه کمدی نیست و به شدت سریال تلخی است، اما ناامید و غمناک نیست؛ زیرا می‌توانید نهایتا از یک سریال تلخ نتیجه امیدوارانه بگیرید.

او علت همکاری خود با بهرنگ توفیقی را اینگونه شرح داد: سعید نعمت‌الله نقش پررنگی در انتخاب من داشت. زمانی که سعید نعمت‌الله کاراکتر «غیاث» را برای من توضیح داد، احساس کردم که جای این کاراکتر در کارنامه من خالی است و با کارهایی که من در این 15 سال داشتم متفاوت است. همچنین تجربه همکاری که در سریال «میکاییل» با این نویسنده داشتم، باعث شد که این پیشنهاد را قبول کنم.

بازیگر سریال «میکاییل» ادامه داد: البته قبل از «میکاییل» هم، از قلم سعید نعمت‌الله مطمئن بودم. قلمش را دوست داشتم و به عنوان یک بیننده او را دنبال می‌کردم ولی بعد از «میکاییل» و لذتی که از بازی کردن قلمش بردم، باعث شد که هم الان و هم در آینده، هر زمانی که به من پیشنهاد بدهد از انتخاب‌های اصلی‌ام قرار خواهم داد.

بازیگر «در چشم باد» در پایان از وجه شیطنت‌ که ویژگی همیشگی کامبیز دیرباز در نقش‌هایش است، گفت و افزود: شیطنت و شر و شور، جذابیت‌های کاراکترهایی است که من تاکنون انتخاب و بازی کردم؛ البته این کاراکترها تفاوت‌هایی بر روی کاغذ دارند و باید ببینیم چقدر موفق می‌شویم که این تفاوت‌ها را جلوی دوربین نشان دهیم. به هرحال کاراکتر آرام و بدون هیچ بالا و پایین را از من نخواهید.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : isna.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده های این بخش

 
X