لیلا حاتمی و علی مصفا و فرزندانشان در مراسم‎های مختلف!
لیلا حاتمی و علی مصفا انتخاب‌های حساب شده‌ای برای حضورهای خانوادگی  خود که اغلب در جشنواره‌های بین‌المللی است،  دارند. یک برنامه منسجم خانوادگی که در این مطلب بیشتر با آن آشنا می شوید.

ظاهر لیلا حاتمی و همسرش علی مصفا

نه لیلا حاتمی و نه علی مصفا در سینمای امروز ایران نیاز به معرفی ندارند. زوجی در آستانه میانسالی كه نخستین بار ١٨ سال پیش در فیلم لیلا رو به روی هم قرار گرفتند و حالا تماشاگران می‌توانند شاهد رویارویی دیگر آنها در فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟» روی پرده سینما باشند.


لیلا حاتمی و علی مصفا در جشنواره کنلیلا حاتمی و علی مصفا در جشنواره فیلم فجر

این زوج هنری، حالا با حضور مانی و عسل یك خانواده چهار نفره هستند. این روزها در بسیاری از برنامه‌ها و جشنواره‌های هنری داخل و خارج كشور، نه فقط علی و لیلا در كنار هم بلكه خانواده شمعدانی با هم حضور پیدا می‌كنند و دست در دست هم قدم روی فرش قرمز می‌گذارند؛ آن هم با لباس‌هایی كه نمی‌توان به سادگی از کنار آنها گذشت. آنها انتخاب‌های حساب شده‌ای برای حضورهای خانوادگی  خود که اغلب در جشنواره‌های بین‌المللی است،  دارند. یک برنامه منسجم خانوادگی که در این مطلب بیشتر با آن آشنا می شوید.


علی مصفا و لیلا حاتمیعلی مصفا و لیلا حاتمی

مادر خانواده؛ خانم كلاسیك

لیلا حاتمی، مادر این خانواده هنری، سلیقه‌ای كلاسیك در لباس پوشیدن دارد. شاهزاده دلشدگان، همیشه با انتخاب‌های كلاسیك مثل مانتوی بلند راسته، شلوار جین راسته و رنگ‌های ملایم دیده می‌شود. لباس‌های مد روز در انتخاب‌های او دیده نمی‌شوند و استایلی مخصوص به خود دارد. اندام متناسب و بدون اضافه وزن لیلا به او اجازه می دهد تا دستش برای انتخاب لباس باز باشد و بتواند انواع مدل‌ها را انتخاب کند.


عکس لیلا حاتمی و عای مصفاعکس لیلا حاتمی و علی مصفا

این روزها كه به سوی روزهای گرم سال پیش می‌رویم، اگر لیلا حاتمی را در مراسم فرش قرمز فیلمی ببینید، بی شك مانتو رنگ روشن نخی، نازك و گشادی به تن دارد. این نحوه انتحاب باعث شده تا لیلا با سبکی به امضای خودش شناخته شود که برای هر کسی به خصوص یک ستاره سینما خوب و قابل تحسین است. علاوه بر این که سلیقه کلاسیک، خوش پوشی همیشگی هر کسی را تضمین می‌کند.

پدر خانواده؛ آقای جدی

در حالی كه لیلا می‌كوشد، در مجامع عمومی همیشه با لبخندی مهربان دیده شود؛ علی مصفا چهره جدی‌اش را ترجیح می‌دهد.


عکس لیلا حاتمی و علی مصفا و فرزندانشانعکس لیلا حاتمی و علی مصفا و فرزندانشان

همین چهره همیشه جدی موجب می‌شود تا به اصطلاح عمومی، چهره علی كاریزما داشته باشد و اطرافیان را تحت تاثیر این جدیت قرار دهد. او اغلب با پیراهن‌های اسپرت، شلوارهای كتان و كت‌های تك دیده می‌شود. البته پیراهن‌های سفید نخی را باید انتخاب خاص احمد «گذشته» دانست . برای مردی با قامت و فرم صورت علی مصفا، لباس‌های اسپرت، اننخاب بهتری هستند و او را خوش استایل‌تر نشان می‌دهند. مردانی که اندامی ورزیده و چارشانه ندارند، بهتر است روش علی مصفا را در پیش بگیرند.


عکس لیلا حاتمیعکس لیلا حاتمی

خانواده متحدالشكل

خانواده چهار نفره مصفا، بارها در جشنواره‌های خارجی شركت كرده‌اند و روی فرش قرمز انتخاب‌های جذابی برای لباس داشته‌اند. تمام اعضای خانواده یك سبك و استایل لباس پوشیدن را انتخاب كردند تا روی فرش قرمز بیشتر به چشم بیایند؛ استایلی كه می‌توان به خوبی رد پای سلیقه كلاسیك مادر خانواده را در آن دید. مثلا در یكی از این مراسم، تمام خانواده ست سفید و مشكی به تن داشتند كه مناسب یك مراسم رسمی است.


عکس خانواده مصفاعکس خانواده مصفا

چنین انتخب هماهنگی باعث می‌شود تا خاطره خانواده مصفا بیشتر در یاد دیگران باقی بماند چون لباس یکسان آنها عمیق‌تر درذهن حک می شود. چنین انتخابی را می‌توان پیشنهاد خانواده مصفا به خانواده‌های ایرانی دانست که بیایید چنین خاطره‌ای برای خودتان بسازید.


لیلا حاتمیلیلا حاتمی

 تمام اعضای خانواده لباسی در یک مایه بپوشند و یک روز فراموش نشدنی بسازند. برای ساختن یک روز متفاوتی باید تم کلی انتخاب کنید که برای بزرگ‌ترها و کوچکترها قابل اجرا باشد مثل تم رنگی.


لیلا حاتمیلیلا حاتمی

لباس ویژه با الیاف طبیعی

انتخاب‌ لباس‌های لیلا برای خودش و خانواده‌اش نشان می‌دهد، او اصل سلامت لباس را رعایت می‌كند. او اغلب سراغ پارچه‌های با كیفیتی می‌رود كه از الیاف طبیعی مثل نخ در بافت آنها استفاده شده است. لباس‌های بیش از اندازه تنگ، پارچه‌های ریون و نایلون در انتخاب‌هایش وجود ندارد و با توجه به فصل تغییر رویه می‌دهد؛ مثلا در فصل تابستان اغلب با رنگ‌های روشن و در زمستان با لباس‌های مشكی دیده می‌شود.


لیلا حاتمی ، علی مصفا و مانی و عسل مصفالیلا حاتمی ، علی مصفا و مانی و عسل مصفا

در تابستان، خودش و بچه‌ها اغلب با لباس‌های گشاد و برش آزاد دیده می‌شوند اما در زمستان می‌توان او و خانواده‌اش را با كت‌های تنگ و برشدار هم دید. هر چند در نگاه اولیه به نظر می‌رسد لیلا حاتمی وسواس خاصی در انتخاب لباس ندارد اما در واقع معیار او، كیفیت، راحتی و سلامت لباس است. همین رویه را در انتخاب‌های علی مصفا هم می‌توان دید. او شلوار جین كلاسیك‌اش را به یك نمونه امروزی ترجیح می‌دهد. مدل‌های مختلف پیراهن مردانه آمده‌ و رفته‌اند اما او كه این روزها تهیه كنندگی را هم تجربه می‌كند، همان پیراهن نخی را بیشتر دوست دارد.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : مجله سیب سبز