مهدی پاکدل بازیگر فیلم محمد رسول الله گفت: این نقش برای من مسئولیت سنگینی داشت؛ چون نقش کسی را بازی می‌کردم که همه مسلمانان نسبت به او ارادت ویژه‌ای دارند.

مهدی پاکدل در نقش عموی پیامبر

مهدی پاکدل بازیگر سینما و تئاتر در گفتگویی؛ در خصوص نقش خود در فیلم «محمد رسول الله» گفت: من نقش ابوطالب عموی پیامبر را بازی می‌کنم. فیلم روایتگر دوران طفولیت پیامبر است و حضرت ابوطالب بزرگترین حامی ایشان بوده و به طور قطع در فیلم شاهد آن هستیم.

وی افزود: من تا قبل از این فیلم نقشی که بر اساس یک انسان واقعی بوده را بازی نکردم. تاریخ شخصیت برای من مهم نیست حتی اگر معاصر باشد، همیشه نقش‌هایی بوده که به تخیل نویسنده بر می‌گردد.

وی ادامه داد: این نقش برای من مسئولیت سنگینی داشت؛ چون نقش کسی را بازی می‌کردم که همه مسلمانان نسبت به او ارادت ویژه‌ای دارند. به کمک خود مجیدی و نویسندگان هر تحقیقی که در مورد ایشان بود را مطالعه کردم و خودم نیز از هر منبعی که داشتم استفاده کردم تا به باور پذیرتر‌شدن نقش اضافه شود.

پاکدل افزود: حس بازی در این نقش و بودن در آن حال و هوای معنوی برای من قابل وصف نیست. اینقدر از این اتفاق خوشحالم که باعث افتخار من است و در کارنامه کاری‌ام می‌درخشد.


عکس مهدی پاکدلعکس مهدی پاکدل

پاکدل ادامه داد: هر روز این فیلم چه از لحاظ حرفه‌ای، فنی، تکنیکال سینما و چه از لحاظ روحی و عرفانی برای من یک اتفاق خوب و مبارک بود.

وی در خصوص گریم های سنگین فیلم «محمد رسول الله» اظهار داشت: چون من از 20 سالگی تا 75 سالگی ابوطالب را بازی کردم، گریم من سنگین بود و قسمت پیری هر روز 7 ساعت طول می‌کشید و بسیار طاقت‌فرسا بود اما چون می‌دانستم اتفاق خوبی در حال  رخ دادن است با جان و دل تحمل می‌کردم.

وی در خصوص جایگاه فیلم «محمد رسول الله» در کارنامه کاری‌اش عنوان کرد: این اثر بزرگترین فیلمی است که کار کرده‌ام و امیدوارم مردم ایران و دیگر مخاطبان در خارج از مرز از دیدن آن لذت ببرند.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : yjc.ir


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X