فخیم زاده اما این شباهت را ناخواسته می داند و می گوید: اصلا کوچکترین صحبتی درباره این مساله که سعی کنیم قنبر به کسی شبیه شود نداشتیم.

مهدی فخیم زاده در دندون طلا

تازه ترین محصولی که داوود میرباقری برای شبکه خانگی تدارک دیده مینی سریالی است به نام “دندون طلا”.مهدی فخیم زاده در این سریال در قابل کاراکتری به نام “قنبر دیزل” ظاهر شده است که گریم فخیم زاده در نقش پیری “قنبر دیزل” بسیار شبیه به گریم بهروز وثوقی بازیگر سفر کرده ایرانی در فیلمی است به نام “فصل کرگدن”.

فخیم زاده اما این شباهت را ناخواسته می داند و می گوید: اصلا کوچکترین صحبتی درباره این مساله که سعی کنیم قنبر به کسی شبیه شود نداشتیم.

وی می افزاید: نظر داوود میرباقری این بود که قنبر بعد از انقلاب مثل خیلی ها ریش می گذارد که بتواند ظاهرش را منطبق با شرایط کند.فخیم زاده تأکید می کند: بیشتر این عکس بود که این شائبه را ایجاد کرد ولی خود شخصیت شباهتی ندارد.

 در ۲۴ سالگی نقش کشیش ۸۰ ساله را بازی کردم

فخیم زاده با اشاره به شیوه بازی در نقش یک پیرمرد بیان می دارد: یادم هست وقتی ۲۴ ساله بودم در تئاتر “معجزه” نقش کشیش ۸۰ ساله را بازی کردم. به این در و آن در می زدم که چطور می شود نقش را باورپذیر کرد و متوجه شدم ادای پیرمرد را نمی توانم دربیاورم.

وی ادامه می دهد: اینجا بود که از دکتر ممنون پرسیدم چه کنم و ایشان هم گفت باید خودت نقش را باور کنی یعنی باور کنی که ۸۰ ساله شده ای…این شد تبدیل به یک منش که ادا درنیاورم و نتیجه هم خوب از آب درآمد.

این بازیگر و کارگردان خاطرنشان می سازد: جوری شد که بعد از آن اجرا خانواده دانشجوها فکر می کردند واقعا پیرمرد هستم و بعد که گریم را پاک می کردم تعجب کردند.

از “داش آکل” تا “خاک”

در سال های ابتدایی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی  فیلم “تفنگدار” ساخته جمشید حیدری با بازی مهدی فخیم زاده به روی پرده آمد كه گریم شخصیت اصلی فیلم با بازی مهدی فخیم زاده كاملاً شبیه به گریم بازیگر اصلی فیلم “داش آكل” با بازی وثوقی بود.

 در “خاك و خون” به كارگردانی كامران قدكچیان هم فخیم زاده گریمی تقریباً مشابه با وثوقی در فیلم “خاك” مسعود كیمیایی داشت.گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : روزنامه هفت صبح / cinemaplus.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده های این بخش

 
X