بازیگر «بادیگارد» در مورد حال و هوای این روزهای سینمای ایران گفت: سینمای حال حاضر ما پرغرور است با سرعت جلو می‌رود.

گفتگو با بابک حمیدیان

بابک حمیدیان در خصوص ماندگارتر بودن بازیگران هم‌نسل خودش نسبت به چند سال اخیر و کم‌توانی سینما در معرفی بازیگران مستعد ماندگار گفت: به نظر من شاید هر فراقی را ‌می‌توان به این معنا برداشت کرد که نهایت آن یک آشنایی جذابی را به دنبال دارد، شاید این فاصله‌ای که از آن یاد می‌کنیم خودش را آماده می‌کند تا در یک روزگار بهتر بازیگران بزرگتری را به سینمای ایران معرفی کند. پس جدا از نگاه منتقدانه، خوش‌بینانه هم می‌توان به ماجرا نگاه کرد.

وی در مورد استفاده از بازیگران تکراری در فیلم‌های مختلف و به وجود آمدن این شرایط بیان کرد: بدون تعارف بگویم خود من یکی از بازیگرانی هستم که در طول یک سال در فیلم‌های مختلف بازی می‌کنم، قطعا خوب نیست اما در واقع طفلک‌ کارگردان‌ها و تهیه‌کننده‌ها باید چه کار کنند و چاره چیست؟ این سوال شما ممکن است برای من مسئله ایجاد کند اما اگر بخواهم با این موضوع صادق باشم تا زمانی که قحطی بازیگر باشد، یکی مانند بابک حمیدیان در آن رشد می‌کند و آدم‌های بزرگ کمتر به وجود می‌آید. پس الزاما خوب نیست اما چاره‌ای هم نیست و می‌بینیم که یک بازیگر در طول سال در پروژه‌های مختلف ایفای نقش می‌کند.

حمیدیان در خصوص افق دیدش از آینده‌کاری که پیش رو دارد و پرداختن به دیگر کارهای سینمایی از قبیل تهیه‌کنندگی و کارگردانی اظهار داشت: افق را خداوند تعیین می‌کند. من فقط با انرژی به فردا فکر می‌کنم و برای افقی که پیش رو دارم، تلاش خواهم کرد. افق‌ هر چقدر زیباتر باشد، جذاب‌تر خواهد بود.

این بازیگر درباره تمایل و گرایش بازیگران چهره سینمایی طی چند سال اخیر برای حضور در تلویزیون بیان کرد: به نظرم دلیل این کار رفاقت یک بازیگر با کارگردان، تهیه‌کننده و ... در یک مجموعه است و جنبه‌های مالی و شهرت دخالت ندارد. خود من جواد افشار را بسیار دوست دارم و دلم می‌خواهد کنارش باشم.

 

حمیدیان از حاشیه‌سازی برخی فیلم‌ها در جهت فروش بیشتر و جذب مخاطب این گونه بیان کرد: قطعا کسانی که حاشیه‌سازی می‌کنند جواب می‌گیرند. جواب سوال شما نیز پیش آن‌ها خواهد بود و من نمی‌توانم جواب قطعی بدهم اما همه جای دنیا به همین شکل است. ما نباید همه توجهمان به خودمان باشد. دنیا امروز پر از حاشیه شده، پس باید ذهنمان را پرتاب کنیم و دنیا و اطراف‌مان را نیز ببینیم.

 

بازیگر «بادیگارد» در مورد حال و هوای این روزهای سینمای ایران گفت: سینمای حال حاضر ما پرغرور است با سرعت جلو می‌رود.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : yjc.ir


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X