نسیم ادبی بازیگر 40 ساله کشورمان که این روزها در سریال شهرزاد حضور دارد, زندگی عاشقانه ای با همسرش ابراهیم اثباتی دارد که در ادامه خواهید خواند.

عکس نسیم ادبی و همسرش ابراهیم اثباتی

نسیم ادبی، بازیگر خوب و شناخته‌شده عرصه تئاتر است و همه تئاتربین‌های حرفه‌ای از سال‌ها پیش این بازیگر و تئاترهایی را كه او  در آنها نقش‌آفرینی كرده می‌شناسند.
ادبی همچنین امسال موفق شد جایزه بهترین بازیگر جشنواره تئاتر فجر را دریافت كند. اما آنهایی كه بیشتر به دنیای تصویر علاقه دارند این بازیگر جوان را با فیلم‌های سینمایی و البته سریال محبوب «شهرزاد» می‌شناسند؛ سریالی كه این روزها حسابی جایش را در دل مردم باز كرده و كمتر كسی است كه ماجراهای جذاب آن را دنبال نكند.

میزبان نسیم ادبی و همسرش ابراهیم اثباتی شدیم و گپ و گفت جالبی با این زوج هنرمند داشتیم كه به گفته خودشان هرچند خیلی درگیر كارشان هستند اما با كار تفریح می‌كنند و از این شرایط رضایت دارند.


آشنایی هنری نسیم ادبی و همسرش

نسیم ادبی: برای بازی در تئاتر «شمس پرنده» به كارگردانی خانم پری صابری دعوت شدم و ابراهیم هم برای ساخت موسیقی در همان تئاتر همكاری داشت و آشنایی اولیه‌مان به این صورت شكل گرفت. مدتی گذشت و قرار شد تئاتر «آنتیگونه» به كارگردانی خانم صابری در ایتالیا روی صحنه برود و من و آقای اثباتی در این سفر كاری همسفر شدیم كه همین سفر باعث شد بیشتر یكدیگر را بشناسیم. آشنایی‌مان به سال 80 برمی‌گردد و هفت سال است كه با هم ازدواج كرده‌ایم.

شناخت پیش از ازدواج پیش‌نیاز است

نسیم ادبی: به شناخت پیش از ازدواج معتقدم؛ البته می‌دانم همه‌چیز را نمی‌توان تا قبل از رفتن زیر یك سقف رفتن در مورد طرف مقابل فهمید چون تا وقتی شما زیر یك سقف نرفته‌اید فرصتی برای آنكه خودتان را به صورت كامل ابراز كنید و نشان دهید پیدا نمی‌كنید اما قطعا شناخت پیش از ازدواج بسیار موثر است چون دوطرف می‌توانند با علایق و سلایق هم آشنا شوند و روحیات یكدیگر را تا حدی بشناسند كه خیلی مهم است.

ابراهیم اثباتی: آشنایی پیش از ازدواج مثل دروس پیش‌نیاز دانشگاه است. یك‌سری دروس را می‌گذرانید و دانستن در مورد آنها باعث می‌شود  برای درس‌های بعدی كمتر در چالش بیفتید. یك‌سری شناخت و سبك و سنگین كردن‌ها در این دوران به وجود می‌آید كه می‌تواند در زندگی‌تان به كمك شما بیاید. درواقع تجربه‌هایی كه دو طرف در این دوران كسب می‌كنند به زمانی كه زیر یك سقف می‌روند كمك می‌كند تا از خواسته و روحیات هم شناخت بیشتری داشته باشند و در نهایت به درك درست‌تری از زندگی مشترك‌شان برسند.

چرا با همسرم ازدواج كردم

نسیم ادبی: ابراهیم روحیه‌ای دارد كه من همیشه خیلی دوست داشته‌ام. ایشان بسیار آدم جذابی در جمع‌هاست و از كمك كردن به دیگران لذت می‌برد. در هر جمعی حضور داشته باشد، همه دوست دارند با او صحبت و درددل كنند. حتما شما هم با شخصیت‌هایی كه در جمع‌ها حضوری گرم دارند، آشنا هستید؛ ابراهیم یكی از همین آدم‌هاست. او به حرف‌های همه گوش می‌كند و سعی می‌كند تا حد توان به دیگران كمك كند. ابراهیم شخصیت بسیار حمایتگری دارد و خیلی اهل خانواده و خانواده‌دوست است.

از همه مهم‌تر اینكه ابراهیم اعتقاداتی دارد كه به آنها پایبند است كه این برای من خیلی جالب است. من  انسان‌هایی را كه روی عقایدشان پایبند و ثابت‌قدم هستند، دوست دارم و به نظرم این ویژگی خیلی اهمیت دارد.  شخصا نمی‌توانم به آدم‌هایی كه هیچ اعتقادی در زندگی‌شان ندارند و به هیچ‌چیزی اهمیت نمی‌دهند، اعتماد كنم چون فكر می‌كنم انسان‌های بی‌ثباتی هستند.

ابراهیم معاشرتی و خونگرم است و ما حرف‌های زیادی برای گفتن با هم داشتیم و داریم و از همان ابتدای آشنایی‌مان حس كردم می‌توانم خیلی چیزها از او یاد بگیرم و واقعا هم از زمان آشنایی‌مان تا به حال خیلی چیزها از او یاد گرفته‌ام و هرگز احساس تنهایی نكرده‌ام. از همان زمان آشنایی‌مان هم چنین حسی را داشتم؛ اینكه می‌توانم با او درددل و صحبت كنم و در كنارش حس خوبی داشته باشم.

ابراهیم اثباتی: نسیم جان خیلی به من لطف دارند. من فكر می‌كنم ممكن است دو روح به هم برسند و نسبت به هم كشش داشته باشند. شما طبیعتا در زندگی و روابط اجتماعی‌تان  به افراد بسیاری برخورد می‌كنید اما كسی را می‌توانید دوست داشته باشد كه با حضورش به شما تلنگری بخورد  و موج و هیجانی در وجودتان ایجاد شود كه تداومش براساس خصوصیات و خلقیات طرف مقابل‌تان باشد. چنین حسی می‌تواند برای‌تان جاذبه خلق كند و به سمت آن فرد گرایش پیدا ‌كنید.
من هرقدر بیشتر با نسیم معاشرت و رفاقت داشتم بیشتر حس می‌كردم او مرا از نظر عاطفی و روحی کامل  می‌كند. هیجاناتی در روح نسیم وجود دارد كه فكر می‌كنم اصلا دلیل موفقیتش در بازیگری هم همین هیجانات باشد. این شور و شوق و هیجان برای من كه شاید سكون بیشتری دارم خیلی پركشش بود. احساس كردم می‌توانیم مكمل یكدیگر باشیم و خدا را شكر باهم هماهنگ شدیم. 


نسیم ادبی و همسرش

نسیم ادبی و همسرش

 

دنیای موزیسین‌ها قشنگ است

ابراهیم اثباتی: از سال 73 به صورت حرفه‌ای برای تئاتر موسیقی كار می‌كنم. عاشق فضاهای دراماتیك هستم و تا الان برای نزدیك به 60 تئاتر موسیقی ساخته‌ام. یك گروه موسیقی هم به سرپرستی و آهنگ‌سازی خودم دارم كه تا دوسال پیش «وصل یار» نام داشت  ولی به‌تازگی نام جدیدی برای آن انتخاب كرده‌ایم كه هنوز رسمی نشده است.

نسیم ادبی: شغل ابراهیم را خیلی دوست دارم و فكر می‌كنم دنیای موزیسین‌ها خیلی قشنگ است. دنیای آنها با دنیای ما بازیگران فرق دارد. من شاید تا قبل از ازدواجم خیلی به این تفاوت‌ها فكر نمی‌كردم اما از وقتی با ابراهیم زندگی مشترك‌مان را شروع كرده‌ایم بیشتر با حال و هوای بچه‌هایی كه در این رشته فعالیت می‌كنند آشنا شده‌ام چون رفت و آمدم با این افراد زیاد شده است. من حتی مدتی در گروه «وصل یار» به عنوان همخوان همكاری می‌كردم.
كلا دنیای بچه‌های موزیسین با دنیای ما فرق دارد. منظورم از تفاوت این نیست كه آنها بهترند یا ما؛ این تفاوت را وقتی هر دو عالم بازیگری و موسیقی را بشناسید، بهتر درك می‌كنید. جالب اینكه دو هنر خیلی به هم مربوطند و شاید حتی بتوان گفت بدون هم كامل نمی‌شوند. به نظر من هنرمندان فعال در موسیقی تودار، خوددار و آرام هستند اما بازیگران پرهیجان‌تر و برونگرا‌تر هستند.


بهترین تفریح‌مان تماشای تئاتر است

نسیم ادبی: تئاتر رفتن مهم‌ترین و بهترین تفریح ماست و همیشه در اولین فرصتی كه پیدا كنیم به تماشای تئاتر می‌رویم. دوستان تئاتری زیادی داریم و همیشه دوستان‌مان تئاترهایی را روی صحنه دارند كه می‌توانیم از تماشای‌شان لذت ببریم. سینما كمتر می‌رویم اما در خانه گاهی فیلم می‌بینیم.  متاسفانه كمتر پیش می‌آید به مسافرت برویم چون در سال‌های اخیر همیشه سر كار بوده‌ام و فرصت مسافرت دست نداده است؛ البته بارها تصمیم گرفته‌ایم به سفر برویم ‌اما درگیری‌های كاری مجالی برای این كار نگذاشته است.

ابراهیم اثباتی: كنسرت هم می‌رویم و كلا عاشق تفریحات فرهنگی هستیم. تئاتر علاقه و شغل هر دوی ماست و دوستان‌مان هم اكثرا در این حرفه هستند.

نسیم ادبی: عاشق رستوران رفتن هستیم. خیلی دوست داریم به رستوران برویم یا گاهی برویم جایی قهوه بخوریم و این عادت را از دوران ابتدای آشنایی‌مان هم داشته‌ایم.

ابراهیم اثباتی: تمام رستوران‌های تهران را دیگر می‌شناسیم.


پیش از انتخاب نقش با ابراهیم مشورت می‌كنم

نسیم ادبی: معمولا پیش از انتخاب كارهایم با ابراهیم مشورت می‌كنم؛ مثلا می‌گویم  فلان پیشنهاد را دارم یا در مورد نقش و طرح اصلی كار با او صحبت می‌كنم و نظراتش را می‌شنوم. گاهی ممكن است بگوید به نظرم این نقش به تو نمی‌خورد یا اینكه بگوید تازه سركار بودی و بهتر است استراحت كنی.

كادوی مخصوص من، موبایل

نسیم ادبی: برایم مهم است روز تولدم و سالروز ازدواج‌مان یاد همسرم بماند. معمولا تولد‌های ابراهیم را جشن می‌گیرم. منظورم از جشن، مهمانی نیست. ما حتی در خانواده‌مان  گاهی با یك كیك كوچك و جمع خودمان تولد‌ها را جشن می‌گرفتیم و در خانه من و ابراهیم  هم جریان همین‌طور است.
بهترین و بیشترین هدیه‌ای كه از همسرم گرفتم موبایل است. همیشه از سر بدشانسی یا موبایل‌هایم گم شده‌اند یا دزد زده یا از دستم افتاده و نابود شده‌اند. خلاصه اینكه همسرم همیشه گزینه‌ای خوب برای خرید هدیه در دست دارد. (می‌خندد) 

وقتی پدر یا مادر باشید دیگر فقط به خودتان فكر نمی‌كنید

نسیم ادبی: دوست دارم بچه داشته باشم و بهش فكر می‌كنم. به نظرم تجربه پدر یا مادر شدن برای هر فردی رشد و تعالی به دنبال دارد. وقتی یك انسان تبدیل به پدر یا مادر می‌شود دیگر از اینكه تنها به خودش فكر كند جدا می‌شود و مسئولیتی را قبول می‌كند كه تا آخر عمر گلویش را می‌چسبد و رهایش نمی‌كند. (می‌خندد)

ابراهیم اثباتی: من هم عاشق بچه هستم. اوایل فكر می‌كردیم با توجه به شغل‌مان بچه‌دار شدن سخت باشد اما هرچه جلوتر رفتیم متوجه شدیم خیلی‌ها در شرایط ما زندگی می‌كنند و حتی بیشتر از یك فرزند دارند.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : مجله زندگی ایده آل


 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X