پروژه متفاوت ستارگان هالیوود برای مبارزه با آزار جنسی
 بیش از ۳۰۰ نویسنده، بازیگر و کارگردان زن در هالیوود پروژه‌ای برای مبارزه با اذیت و آزار جنسی در صنعت سینما و دیگر مشاغل راه انداختند.

پروژه زنان سینما علیه آزار جنسی/ از ناتالی پورتمن تا کیت بلانشت

این پروژه با عنوان «Time's Up»‌ با انتشار یک آگهی تمام صفحه در روزنامه نیویورک تایمز آغاز به کار کرد. عنوان این پروژه به این معنا است که زمان رفتارهای ناعادلانه و تبعیض‌آمیز به پایان رسیده است.

این کمپین با حمایت چهره‌های سرشناسی چون ناتالی پورتمن، ریس ویترسپون، کیت بلانشت، رشیدا جونز و اما استون تا کنون بیش از ۱۳ میلیون دلار کمک مالی دریافت کرده است. پول جمع‌آوری شده برای حمایت قانونی از قربانیان آزار جنسی مصرف خواهد شد. اهداف این پروژه افرادی هستند که قادر نیستند از پس هزینه‌های اقدام قانونی برای دفاع از حق خود در مقابل آزارگران و متجاوزان برآیند.

این پروژه نیز در پی رسوایی جنسی هاروی واینستین و شکایت تعداد زیادی از بازیگران سرشناس در این باره و رسوایی‌های پی‌در پی دیگر چهره‌های سرشناس پا به عرصه وجود گذاشته است.

یکی دیگر از اهداف این پروژه مبارزه با نابرابری و نامتوازن بودن قدرت میان زنان و مردان است.

در نامه‌ای که در وب‌سایت این پروژه منتشر شد، آمده است:
«دوران انحصارطلبی غیرقابل رسوخ به پایان رسیده است. آزار و اذیت جنسی به این دلیل ادامه پیدا می‌کند که عاملان آزار و اذیت و کارفرمایانی که دست به این کار می‌زنند هیچگاه با عواقب کار خود روبه‌رو نمی‌شوند.»

در یکسال گذشته موضوع آزار جنسی و مبارزه با آن یکی از موضوعات داغ بود. در ماه دسامبر نشریه تایم زنان و مردانی را که سکوت خود را شکستند و بر علیه آزار و اذیت جنسی لب به سخن گشودند به عنوان شخصیت سال ۲۰۱۷ انتخاب کرد.


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir