سلبریتی های بی سوادی که بدون تحصیلات مشهور شدند
مجله اینترنتی thisisinsider در گزارشی به هنرمندان مشهوری پرداخته که در اتمام تحصیل خود عاجر بودند.

ستارگانی که ترک تحصیل کردند: از جنیفر لارنس تا امینم

در میان ستاره های سینما و موسیقی، کودکان و نوجوانان زیادی وجود دارند که بعد از اتمام دوران دبیرستان و گرفتن دیپلم حتی به دانشگاه می روند. اما چهره های مشهوری هم وجود دارند که خیلی زود مدرسه را رها کردند. برخی از آن ها حالا این کار را اشتباه بزرگی می دانند، بعضی مدرسه را رها کردند تا به دنبال رویاهایشان بروند و بعضی دیگر هم تنها معتقدند که برای درس خواندن ساخته نشده بودند.

بیشتر بدانید : بازیگران و خواننده های هالیوود که حتی دیپلم هم ندارند!! + عکس

جنیفر لارنس

جنیفر لارنس حتی دوران دبیرستان را تمام نکرد و از ۱۴ سالگی به دنبال کار بازیگری رفت. او در ۲۰ سالگی برای بازی در فیلم «استخوان زمستان» (Winter’s Bone) برای اولین بار نامزد دریافت جایزه ی اسکار شد.

او در اینباره می گوید: «من مدرسه را رها کردم و در اصل دیپلم ندارم. درسم را خودآموز خواندم. همیشه در مدرسه مشکل داشتم و احساس نمی کردم بچه ی باهوشی هستم.»

ریحانا

ریحانا در ۱۶ سالگی محل زندگی اش در جزیره ی باربادوس را به دنبال کار خوانندگی در امریکا ترک کرد.

او در اینباره می گوید: «وقتی باربادوس را ترک کردم، دیگر به پشت سرم نگاه نکردم. می خواستم کاری که لازم بود را انجام بدهم، حتی اگر به معنای مهاجرت به امریکا بود.»

رایان گاسلینگ

گاسلینگ مشکلات زیادی در مدرسه داشت تا جایی که مادرش مجبور شد دروس پایه ی پنجم را در خانه به او آموزش دهد. گاسگلینگ ۱۷ ساله بود که مدرسه را رها کرد و برای حضور در یک برنامه ی تلویزیونی به نیوزلند رفت.

جانی دپ

دپ در ۱۶ سالگی مدرسه را رها کرد تا به یک گروه موسیقی بپیوندد و حالا دختر او نیز جا پای پدرش گذاشته است. لیلی رز دپ، دختر او در یکی از مصاحبه هایش اعلام کرد او هم برای رفتن به دنبال کار مورد علاقه اش مدرسه را رها کرده است.

هری استایلز

استایلز که جوان ترین عضو گروه موسیقی «وان دایرکشن» است، ۱۶ ساله بود که در یکی از برنامه های تلویزیونی استعدادیابی شرکت کرد. او پیش از شرکت در این برنامه قصد داشت فیزیوتراپ شود، اما بعد از شکل گیری گروه وان دایرکشن مدرسه را رها کرد. حالا او ۲۳ ساله و ثروت خالص او ۷۵ میلیون دلار است.

جان تراولتا

تراولتا در دوران دبیرستان مشغول یادگیری بازیگری بود اما در نهایت مدرسه را رها و به نیویورک نقل مکان کرد.

 دنیل رادکلیف

دنیل رادکلیف تنها ۱۱ سال داشت که برای بازی در نقش اصلی فیلم «هری پاتر» انتخاب شد. در سال ۲۰۰۶ رادکلیف تصمیم گرفت مدرسه را رها و روی حرفه ی بازیگری تمرکز کند.

او در اینباره می گوید:
«درسم چندان خوب نبود و ادامه دادنش بی فایده بود. من متوجه شدم بازیگری واقعا کار سختی است.»
 

رابرت داونی جونیور

داونی در ۱۶ سالگی مدرسه را رها کرد تا برای زندگی با مادرش به نیویورک برود (والدین او از یکدیگر جدا شده بودند). بخش عمده ای از زندگی داونی به اعتیاد به مواد مخدر و زندان گذشته است، بنابراین رها کردن مدرسه در دوران نوجوانی نکته ی عجیبی در زندگی او نیست.

جود لاو

لاو در ۱۷ سالگی برای بازی در یک سریال عامه پسند مدرسه را رها کرد.

 هیلاری سوانک

سوانک در فیلم «نویسندگان آزادی» (Freedom Writers) در نقش معلم دبیرستان ظاهر شد اما او حتی دیپلم ندارد. همین مسأله باعث شد در نشست های خبری این فیلم از او در اینباره سوال شود. سوانک در اینباره گفت: «من افتخار نمی کنم که دبیرستان را رها کردم اما به هر حال این اتفاق افتاد. به نظرم دبیرستان مقطع خیلی خیلی مهمی است و این یک مشکل آموزشی در کشور ما است. برای هر بچه ای باعث خجالت است که از آینده اش ناامید شود.»

جیم کری

کری در ۱۶ سالگی مدرسه را رها کرد تا به عنوان دربان مشغول به کار شود و به این ترتیب کمک خرج خانواده اش باشد.

درو بریمور

بریمور بعد از گذراندن دوران توانبخشی در ۱۳ سالگی به دلیل مصرف الکل و اعتیاد به مواد مخدر، در ۱۴ سالگی به دلیل آنکه دیگر تحت سرپرستی والدینش نبود و از نظر قانونی مستقل محسوب می شد تصمیم گرفت مدرسه را رها کند. درو بریمور که کار بازیگری را از سن ۳ سالگی شروع کرده بود، ۷ ساله بود که در فیلم پرطرفدار «ای. تی» ایفای نقش کرد.

او درباره ی دوران کودکی نامتعارفش می گوید:
«زندگی من نرمال نبود و در مدرسه هم شرایط طبیعی ای نداشتم. وقتی دیگر تحت سرپرستی والدینم نبودم، مدرسه را رها کردم و تصمیم گرفتم خودم درس بخوانم. یک فرهنگ لغت خریدم و تک تک کلمات را می خواندم. تصمیم گرفته بودم تسلیم نشوم. من برنامه ی درسی خودم را طراحی کرده بودم.»
 

مارلون براندو

براندو دانش آموز بدی بود، دائما از مدرسه فرار می کرد و به کلی اصلاح ناپذیر بود، به همین دلیل پدرش او را به مدرسه ای نظامی فرستاد اما حتی این مسأله هم رفتار او را تغییر نداد و براندو از مدرسه ی نظامی اخراج شد. وقتی در ۱۸ سالگی به نیویورک رفت، تا پیش از آنکه کاری پیدا کند، در خیابان می خوابید.

نیکلاس کیج

کیج در ۱۵ سالگی بعد از شرکت در یک کلاس تابستانی آموزش بازیگری، مدرسه را رها کرد تا به دنبال رویایش در حرفه ی بازیگری برود.

کیت وینسلت

وینسلت در ۱۶ سالگی مدرسه را رها کرد تا با کار در یک اغذیه فروشی، هزینه ی بلیت قطار به لندن برای شرکت در تست های بازیگری را تأمین کند. او در ۱۷ سالگی برای بازی در فیلم «موجودات آسمانی» (Heavenly Creatures) به کارگردانی پیتر جکسون انتخاب شد.

مریلین مونرو

مونرو در ۱۵ سالگی مدرسه را رها و در ۱۶ سالگی با همسایه ی ۲۱ ساله ی خود ازدواج کرد.

مادر مریلین دچار بیماری روانی و پدرش نامعلوم بود، به همین دلیل او تا سن ۱۱ سالگی میان شیرخوارگاه ها و پرورشگاه های مختلف در رفت و آمد بود و این مسأله باعث بی ثباتی در تحصیلات او شده بود.

امینم

امینم در مدرسه دچار مشکل بود به طوری که ۳ بار در پایه ی نهم رد شد.

اگرچه امینم حالا در حرفه ی خوانندگی بسیار موفق است اما در دوران مدرسه روزهای سختی داشت. او دائما از مدرسه ای به مدرسه ی دیگر می رفت، به همین دلیل نمی توانست نمرات خوبی داشته باشد. امینم در ۱۷ سالگی مدرسه را رها کرد تا به دنبال حرفه ی موسیقی برود.
 

آوریل لاوین

آوریل در سفرش به نیویورک توسط یکی از تهیه کنندگان مشهور موسیقی کشف می شود. بعد از آن، از کانادا به نیویورک نقل مکان کرده و در سن ۱۵ سالگی مدرسه را رها می کند. آوریل در سن ۱۸ سالگی اولین آلبوم موسیقی خود را منتشر کرد.

 

بیشتر بدانید : هالیوودی های باهوشی که در اوج شهرت درس می خواندند!

بیشتر بدانید : از جانی دپ تا برد پیت: بازیگران موفقی که ترک تحصیل کردند + عکس

بیشتر بدانید : باهوش ترین بازیگران هالیوود: از ناتالی پورتمن تا جودی فاستر + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: rokna.net