5 مردی که به خوبی در نقش زنان بازی کردند!  + عکس
در این مقاله تصمیم گرفته ایم به « 5 نقش آفرینی برتر مردان در نقش زنان » اشاره کنیم و نمونه های حرفه ای و برجسته این موارد در سینمای جهان را به شما معرفی نمائیم

مردان در نقش های ماندگار زنانه: از داستین هافمن تا جک لمون

با گسترش روند بازی مردان در نقش زنان در سینمای ایران در ماه های اخیر، اینبار تصمیم گرفته ایم به « 5 نقش آفرینی برتر مردان در نقش زنان » اشاره کنیم و نمونه های حرفه ای و برجسته این موارد را به شما معرفی نمائیم. در این لیست تنها سعی شده به موارد برجسته اشاره شود و از این همین جهت از بازی بازیگرانی نظیر ادی مورفی و تایلر پری که نقش های ماندگار زنانه ای را ایفا نکرده اند چشم پوشی شده است.

بیشتر بدانید : همه زنان هالیوودی که در فیلمها مرد شدند!! (+عکس)

جان تراولتا (John Travolta)

موزیکال « اسپری مو » در سال 2007 یکی از آثار پرفروش و موفق سینما بود که مورد استقبال تماشاگران نیز قرار گرفت. اما نقش آفرینی جان تراولتا در نقش یک زن بیش از هر چیز توجه تماشاگران را به خود جلب کرد.

بازیگر مرد در نقش زن,مرد در نقش زن,عکس زنانه بازیگران مرد
جان تراولتا در نقش یک زن

البته این توجه تنها متوجه تماشاگران نبود بلکه داوران گلدن گلوب جان تراولتا را برای بازی در این نقش نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نیز کردند.

 ادی ردماین (Eddie Redmayne) 

فیلم تام هوپر درباره مردی است که پس از ازدواج متوجه میشود گرایش جنسیتی متفاوتی دارد و در نتیجه خود را بیشتر به عنوان یک زن می شناسد.

بازیگر مرد در نقش زن,مرد در نقش زن,عکس زنانه بازیگران مرد 
ادی ردماین در نقش یک زن

ادی ردماین در این فیلم با شکل و شمایل زنان در فیلم به تصویر کشیده شد و بازی خوب او در این نقش یک نامزدی اسکار را هم برایش به همراه داشت.

جرد لتو (Jared Leto)

لتو در فیلم « کلوب خریداران دالاس » درخشان بود.

بازیگر مرد در نقش زن,مرد در نقش زن,عکس زنانه بازیگران مرد
جرد لتو در نقش یک زن

او در نقش یک ترنس مبتلا به HIV به نام رایون را ایفا می کرد و در تمام طول فیلم با گریمی زنانه در تصویر حضور داشت و بازی اش در این فیلم به حدی فوق العاده بود که یک اسکار را برای او به همراه آورد.

داستین هافمن (Dustin Hoffman) 

بازی در فیلم « توتسی » یکی از بهترین تجربه های بازیگری برای داستین هافمن محسوب می شود. وی در این فیلم بازیگر مستعدی است که پس از دست دادن یک نقش و نیاز به پول ، تصمیم می گیرد نقش یک زن را ایفا نماید که در این راه موفق هم می شود.

بازیگر مرد در نقش زن,مرد در نقش زن,عکس زنانه بازیگران مرد
داستین هافمن در نقش یک زن

بازی هافمن در این فیلم یک نامزدی اسکار را به همراه داشت اما برای بازیگر نقش مقابلش یعنی جسیکا لنگ، یک اسکار به ارمغان آورد.

جک لمون و تونی کورتیس (Tony Curtis  ، Jack Lemmon ) 

فیلم « بعضی ها داغشو دوست دارند » در تمام نظرسنجی برترین های سینمایی همواره در رده های بالا حضور دارد و یکی از تحسین شده ترین فیلمهای کمدی تاریخ سینما محسوب می شود.

بازیگر مرد در نقش زن,مرد در نقش زن,عکس زنانه بازیگران مرد
جک لمون و تونی کورتیس در نقش یک زن

اثر بیلی وایلر با بازی مرلین مونرو ، تونی کورتیس و جک لمون روایتگر داستان نوازندگانی است که برای فرار از دست گنگسترها مجبور می شوند ظاهر زنانه داشته باشند و در عین حال هر دو عاشق مرلین مونرو می شوند! جک لمون برای بازی در این فیلم نامزد دریافت اسکار شد. 


بیشتر بدانید : بهترین بازیگران زنی که در نقش مردان بازی کردند!! (+عکس)

بیشتر بدانید : بازیگران ایرانی که تغییر جنسیت دادند!! + عکس

بیشتر بدانید : مردی که 4 بار زن شد!

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: moviemag.ir