سیمرغسیمرغ

نیکی نصیریان متولد 20 مرداد 1382 در تهران، بازیگر سریال بانوی عمارت است. در این مطلب گفت و گویی کوتاه و خواندنی با این بازیگر داریم

گفت و گو با نیکی نصیریان؛ آهوی بانوی عمارت

10 سال پیش تقریبا در چنین روز‌هایی تماشاگران تلویزیون که غروب‌هایشان را پای سریال بزنگاه رضا عطاران می‌گذراندند، عاشق دختربچه بامزه و خوش‌سروزبانی شده بودند که در آن سریال نقش درسا، دختر رضا عطاران را بازی می‌کرد. درسا یا همان بازیگر کم‌سن‌وسالی که خیلی زود معلوم شد نامش نیکی نصیریان است، در آن سریال چنان درخشید که همگان حس کردند با استعدادی که دارد، در جوانی از ستارگان سینمای ایران خواهد شد. این روند، اما ١٠‌سال طول کشید، که آن‌هم به دلیل شرایط سنی نیکی نصیریان بود. او در سریال بزنگاه بیش از ٦-٥سال نداشت و طبیعی بود که تا مدت‌ها جز نقش‌های مناسب سن‌وسالش جایی و امکانی برای ابراز وجود نخواهد یافت.
 

بیشتر بدانید : گفتگو با بازیگر خردسال مجموعه بزنگاه

نیکی نصیریان,آهو در بانوی عمارت,سریال بانوی عمارت,نیکی نصیریان در بانوی عمارت
نیکی نصیریان

در این ١٠‌سال او همان نقش دختربچه را در فیلم‌ها و سریال‌هایی، چون تهران اپیزود داریوش مهرجویی، سرزمین کهن کمال تبریزی، خسته‌دلان سیروس الوند، مسافران رامبد جوان، زمین انسان‎ها ابوالحسن داوودی، و... ایفا کرده است. حالا ١٠‌سال از آن روز‌ها گذشته و نیکی نصیریان یک‌بار دیگر توجه خانواده‌های ایرانی را به خود جلب کرده است. این‌بار زمین بازی او سریال بانوی عمارت است. سریالی با ظاهر تاریخی که ملودرامی تاثیرگذار را روایت می‌کند. نیکی نصیریان در این سریال نقش دختری نوجوان به نام آهو را دارد. دختری روستایی که آرزو‌های دور و درازی در سر دارد. نقشی که خود نیکی نصیریان می‌گوید بسیار به خودش شباهت دارد. البته ظاهرا این نقش در ابتدا پررنگ‌تر هم بوده.
 
نیکی نصیریان می‌گوید:
«نقش بسیار مهمی بود، جالب این‌که نقش اصلی کار بود و حتی سریال هم آهو نام داشت. البته من خودم فیلمنامه را نخوانده بودم، اما به هرحال در ادامه وقتی دیگر بازیگران هم انتخاب شدند، داستان عوض شد و نام مجموعه هم به بانوی عمارت تغییر کرد.»

در لحن نیکی نصیریان نوعی ناراحتی و دلگیری از این تغییرات آشکار است. چنانکه به نظر می‌رسد اگر از اول می‌دانست این اتفاق برای نقشش رخ خواهد داد، شاید در این کار حضور پیدا نمی‌کرد. او می‌گوید: «نه؛ این‌طور نیست. همین الان اگر دوباره این سریال پیشنهاد شود، حتی اگر بدانم نامش بانوی عمارت خواهد شد، باز هم در آن بازی می‌کنم. به هرحال داستان و سریال جذاب و متفاوتی است.»

یعنی اصلا دلگیر نشدید از این تغییرات؟

دلگیر که چرا. بالاخره آدم دوست دارد نقشش پررنگ‌تر باشد دیگر، اما تا همین‌جا هم برای من خیلی خوب بوده.

آیا از بازتاب‌های این کار راضی هستید؟

بازتابش بی‌نظیر بوده. یعنی استقبال مردم از این کار و البته نقش من بی‌نظیر بوده. خود من در این چند وقتی که بانوی عمارت پخش می‌شود، پیشنهاد‌های زیادی برای بازی داشتم.

نیکی نصیریان در بانوی عمارت
نیکی نصیریان در بانوی عمارت

قبول‌شان کردید؟

نه. چون دیگر نمی‌خواهم از درسم عقب بیفتم.

پس یعنی در بانوی عمارت بازی کردید، باعث شد که از درس عقب بیفتید. درست است؟

خب طبیعی است. بالاخره حدود ٨-٧ماه به مدرسه نرفتم، اما باید بگویم که در این مدت خیلی تلاش کردم به درس‌هایم هم برسم.

این‌که می‌گویید این کار برایتان خوب بوده و پیشنهاد‌های زیادی بهتان شده؛ یعنی که در آینده شما را بیشتر در تلویزیون و سینما خواهیم دید؟

شاید. نمی‌دانم. حقیقتش من خیلی دوست دارم در آینده بازیگری را به‌عنوان شغل دومم ادامه بدهم.

چرا شغل دوم؟ یعنی به چیز دیگری علاقه داری؟

بله؛ گفتم که من و آهو شبیه هم بودیم. یکی از این شباهت‌ها از این نظر بود که او هم مثل من می‌خواست پزشک شود. من در رشته تجربی درس می‌خوانم و می‌خواهم در رشته پزشکی یا داروسازی تحصیل کنم.

نیکی نصیریان,آهو در بانوی عمارت,سریال بانوی عمارت,نیکی نصیریان در بانوی عمارت
نیکی نصیریان در سریال بانوی عمارت

اصلا می‌توانی بگویی چه شد در بانوی عمارت بازی کردی؟

مثل همه کار‌های دیگر. یعنی دستیار کارگردان مرا به آقای حمیدنژاد معرفی کرد و بعد هم ایشان در مورد نقش آهو با من حرف زد و من هم بدون این‌که فیلمنامه را بخوانم، در این کار بازی کردم.

ظاهرا جزو بازیگران باسابقه کار حساب می‌شدید. نه؟

بله؛ و حتی به شوخی این‌جا هم می‌گویم که خانم پانته‌آ پناهی‌ها هم چند‌سال بعد از من کارشان را شروع کرده‌اند. یادم است وقتی در فیلم آقای تبریزی بازی می‌کردم، ایشان منشی صحنه بودند.

خانم نصیریان؛ می‌توانی بگویی که کدام‌یک از کارهایت را بیشتر دوست داری؟

خب گفتنش خیلی سخت است. من تا همین یکی دو‌سال اخیر نقش بچه‌ها را بازی کرده‌ام و این تقریبا اولین نقش من است که در آن بچه نیستم. خب خودم هم بچه بودم و در هرکاری که بازی می‌کردم، آن را دوست داشتم.

نیکی نصیریان,آهو در بانوی عمارت,سریال بانوی عمارت,نیکی نصیریان در بانوی عمارت
نیکی نصیریان

حالا چی؟

وقتی فکر می‌کنم، می‌بینم درسای سریال بزنگاه را بیشتر دوست دارم. این اولین بازی من بود و بیشتر از تمام کارهایم دیده شد. جالب این‌که خیلی‌ها حتی روزنامه‌ها فکر می‌کردند من بعد از ١٠‌سال دوباره دارم بازی می‌کنم و فکر می‌کردند در این ١٠‌سال دور از سینما و تلویزیون بودم.

 

بیشتر بدانید : نقش متفاوت نیکی نصیریان که با «بزنگاه» عطاران مشهور شد + عکس

بیشتر بدانید : شخصیت‌های ماندگار و محبوب سریال‌های ماه رمضان + تصاویر

بیشتر بدانید : سریال «بانوی عمارت»؛ روایت عاشقانه‌ای در دل تاریخ

بیشتر بدانید : نیکی نصیریان: من بانوی عمارت بودم!

بیشتر بدانید : بیوگرافی فخرالزمان سریال بانوی عمارت + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: faradeed.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
نقش ناصرالدین شاه در میان نقوش باستانی هوشنگ شاهی + عکسنقش ناصرالدین شاه در میان نقوش باستانی هوشنگ شاهی + عکس

تصویر ناصرالدین شاه قاجار روی یک فرش با طرح هوشنگ شاهی بافته شده تا شاید اقتدار حکومتش را با هوشنگ پیوند بزند

ads-culture-left-2
 
X