حقایقی که نظرتان را درباره بازیگران «بازی تاج و تخت» تغییر می دهد + عکس
نزدیک‌شدن فصل پایانی سریال بازی‌های تاج و تخت را به فال نیک می‌گیریم و در ادامه برای شما از چیز‌هایی خواهیم گفت که نظر شما را در خصوص بازیگران سریال بازی تاج و تخت تغییر می‌دهد

زیر و بم هنرپیشه‌های سریال بازی تاج و تخت

سریال دیدن یک فرق بزرگ با تماشای فیلم دارد و آن فرق این است که به دلیل طولانی‌تر بودن زمان سریال نسبت به فیلم، با شخصیت‌های سریال ارتباط بیشتری برقرار می‌کنیم و بیشتر غرق داستان می‌شویم. استحکام داستان سریال و همچنین جذاب بودن آن در کنار ایفای نقش عالی ستارگان این سریال نیز کمک می‌کند تا رابطه نزدیک‌تری با شخصیت‌ها برقرار کنیم. این موارد باعث شد تا سریال بازی‌های تاج و تخت، به یکی از بهترین سریال‌های چند سال اخیر تبدیل شود و بعید می‌دانیم کسی اهل سریال باشد و این مجموعه جذاب و نفس‌گیر را ندیده باشد.

در چند سالی که این سریال پخش می‌شود با شخصیت‌های اصلی آن انس زیادی گرفتیم و برای مصیبت‌هایی که بر سر خاندان استارک آمد غصه‌ها خوردیم، گاهی اوقات نیز دلمان از لنیستر‌ها حسابی خون می‌شد و می‌خواستیم سر به تن بعضی از آن‌ها نباشد. اما از آنجایی که هر آغازی در این دنیا پایانی هم دارد، به انتهای سریال بازی تاج و تخت نزدیک می‌شویم و آخرین فصل از این سریال جذاب در سال آینده قرار است روی آنتن برود.

در این بین اگر از طرفداران دوآتشه سریال بازی تاج و تخت باشید در کنار اینکه به احتمال زیاد هر کدام از قسمت‌های این سریال را چندین بار دیده‌اید، خبر‌ها و تصاویر حاشیه‌ای این سریال را نیز دنبال کرده‌اید و فکر می‌کنید از زیر و بم هنرپیشه‌های این سریال باخبر هستید. اما جالب است بدانید چیز‌های از هنرپیشه‌های این سریال می‌دانیم که مطمئن هستیم از وجود آن‌ها بی‌خبر هستید. با این حساب نزدیک‌شدن فصل پایانی سریال بازی‌های تاج و تخت را به فال نیک می‌گیریم و در ادامه برای شما از چیز‌هایی خواهیم گفت که نظر شما را در خصوص بازیگران سریال بازی تاج و تخت تغییر می‌دهد.

بیشتر بدانید : بازیگران «بازی تاج و تخت» در زندگی واقعی چه شکلی هستند؟! + عکس (1)

امیلیا کلارک به عشق بازی در نقش مادر اژد‌ها همه‌چیز را زیر پا گذاشت

امیلیا کلارک قبل از اینکه در سریال بازی تاج و تخت حاضر شود و نقش طوفان‌زاد، مادر اژد‌ها و شکننده زنجیر‌ها را بازی کند. هنرپیشه چندان معروفی نبود و پیش از آن نقش فرعی در چند سریال بر عهده داشت. این هنرپیشه بریتانیایی اصول اخلاقی خاص خودش را داشت و به این اصول هم پایبند بود. همین موارد باعث شده بود تا قبل از بازی‌های تاج و تخت، صحنه غیراخلاقی از امیلیا کلارک شاهد نباشیم. پایبندی امیلیا به اخلاق و عرف اجتماع ادامه پیدا کرد تا به او پیشنهاد بازی در نقش دنریس تارگرین داده شد. این پیشنهاد به اندازه‌ای وسوسه‌برانگیز بود که امیلیا کلارک حاضر شد به تمام اصول اخلاقی که به آن‌ها پایبند بود پشت‌پا بزند و در سریال بازی تاج و تخت ایفای نقش کند.

امیلیا کلارک در بازی تاج و تخت Game of Thrones
امیلیا کلارک در بازی تاج و تخت Game of Thrones

امیلیا کلارک در خصوص بازی در این سریال و ایفای نقش صحنه‌های غیر اخلاقی به رسانه‌های خبری گفت: به اندازه‌ای در اجرای نقش دنریس تارگین مصمم بود و می‌خواست این نقش به بهترین نحو ممکن اجرا شود که حتی اجازه نداد برای بعضی از صحنه‌های این سریال از بازیگر بدل‌کار کمک گرفته شود و ترجیح داد تا اخلاق را زیر پا بگذارد و بازی تمامی قسمت‌ها را شخصاً بر عهده بگیرد.

بیشتر بدانید : بیوگرافی امیلیا کلارک + عکس های متنوع از امیلیا کلارک

لینا هدی که در انتهای فصل پنجم دیدیم، لینا هدی واقعی نبود

لینا هدی در بیشتر از ۳۰ فیلم بلند و ۱۳ سریال تلویزیونی ایفای نقش کرده است، این هنرپیشه ۴۵ ساله انگلیسی در ۳ بازی ویدئویی نیز حضور داشته، اما بیشتر هواداران، لینا هدی را با سریال بازی تاج و تخت می‌شناسند. در این بین اگر تمامی قسمت‌های این سریال را لحظه به لحظه دنبال کرده باشید حتماً خاطرتان هست که در آخرین قسمت از فصل پنجم این سریال، لینا هدی در نقش سرسی لنیستر مجبور شد در میان مردم برهنه راه برود و آبروی ملکه لنیستر‌ها به باد فنا رفت.

 سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones
سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones

در حین اینکه سرسی لنیستر در میان مردم راه می‌رفت و دشنام می‌شنید، راهبه‌ای هم فریاد شرم سر می‌داد تا آبروی برای سرسی باقی نماند. از قرار معلوم لینا هدی در حین فیلمبرداری این قسمت باردار بود و کارگردان برای اینکه حاملگی او مشخص نشود، به جای حضور لیندا هدی واقعی در فیلمبرداری این صحنه از بازیگر بدل‌کاری با نام ربکا ون کلیو (Rebecca Van Cleave) استفاده کردند.

مدتی بعد از که این قسمت از سریال پخش شد، لینا هدی در مصاحبه‌ای با اینترتینمنت ویکلی (Entertainment Weekly) گفت، بازی در چنین صحنه حساسی برای او بسیار دشوار بود و از آنجایی که بارداری نیز به شرایط او اضافه شده بود، به هیچ‌وجه امکان حضور مستقیم در چنین صحنه‌ای را نداشت، به همین دلیل از بازیگر بدل کمک گرفته شد.

عدم حضور سرسی و بران در کنار هم

اگر از آن دسته تماشاچیان تیزبینی هستید که هیچ چیزی را در یک سریال از قلم نمی‌اندازند حتماً دقت داشته‌اید که جروم فلین، بازیگر نقش بران در هیچ کدام از قسمت‌های سریال بازی تاج و تخت صحبت مستقیمی با سرسی لنیستر نداشت و کمتر پیش آمد که این دو بازیگر حتی نگاهشان هم به یکدیگر بیافتد. جالب اینجاست این اتفاق در حالی صورت گرفت که بران به برادران سرسی کمک‌های زیادی کرد و رابطه نزدیکی با خاندان لنیستر‌ها داشت. اما هیچ دیالوگ مستقیمی میان سرسی و بران در این سریال رد و بدل نشد. ظاهراً چنین اتفاقی بی‌دلیل نیست و ریشه‌ای در رابطه گذشته جروم فلین و لینا هدی دارد.

سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones
سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones


اینگونه که پیداست این دو هنرپیشه هرگز در یک صحنه در کنار هم حضور پیدا نمی‌کند چرا که لینا هدی و جروم فلین سال‌ها پیش با هم ارتباط داشتند و رابطه آن‌ها ختم به‌خیر نشد و با مشکلات زیادی از هم جدا شدند. از قرار معلوم رابطه میان جرمی و لینا به اندازه‌ای شکر آب است که در تمامی چندین سال ساخت سریال، این هنرپیشه‌ها حتی در یک اتاق هم در کنار هم حاضر نشدند و هر زمان که یکی از آن‌ها در قسمتی حضور داشت، نفر دیگر آن مکان را ترک می کرد.

تنها جایی که این دو هنرپیشه را در یک صحنه در این سریال دیدیم به فصل سوم باز می‌گردد که این صحنه نیز گفتگوی بسیار کوتاهی بود و پس از آن هرگز سرسی و بران در کنار هم در بازی تاج و تخت حضور پیدا نکردند.

امیلیا کلارک و کیت هرینگتون دوستان بسیار صمیمی هستند

انصافاً باید اعتراف کرد سریال بازی تاج و تخت سرشار از اتفاق‌های غیرمنتظره بود و زمانی که قسمت‌های اول این سریال را می‌دیدیم کسی باورش نمی‌شود چه سرگذشتی در انتظار شخصیت‌های این سریال است. اما در این بین کاملاً مشخص بود دنریس تارگرین و جان اسنو، آینده‌ای روشن را در این سریال در پیش‌رو دارند. دنریس و جان هر دو در این سریال سختی‌های زیادی تحمل کردند و در بیشتر مواقع از یکدیگر دور بودند تا اینکه در نهایت در فصل هفتم شاهد رویارویی مادر اژد‌ها و جان اسنو بودیم.

امیلیا کلارک و کیت هرینگتون
امیلیا کلارک و کیت هرینگتون

از آنجایی که هر دو بازیگر از ابتدای سریال حضور داشتند رابطه‌ای دوستانه میان کیت هرینگتون و امیلیا کلارک ایجاد شده بود و رفاقت این دو در زندگی واقعی باعث شد تا رویارویی و عشق و عاشقی آن‌ها در سریال برای هر دو بازیگر دشوار باشد. در همین زمینه کیت هرینگتون به پایگاه خبری وَنیتی فِیر (Vanity Fair)، گفت: امیلیا کلارک را حدود شش سال بود که می‌شناخت و با یکدیگر دوستان خوبی شده بودند، از طرف دیگر امیلیا دوست نزدیک رز لزلی، همسر کیت هرینگتون بود و تمامی این موارد باعث شده بود تا عشق آن‌ها تنها به سریال ختم شود و در دنیای واقعی، برای یکدیگر دوستان صمیمی باقی بمانند.

بیشتر بدانید : 10 واقعیت جالب در مورد ازدواج دو ستاره اصلی سریال Game Of

بازیگر نقش دُران مارتل فکر می‌کرد عمر بیشتری در بازی تاج و تخت داشته باشد

الکساندر صدیق بازیگر انگلیسی سودانی است که تاکنون فیلم‌های مختلفی از او دیده‌ایم و در سریال بازی تاج و تخت نیز نقش دُران مارتل را برعهده داشت. الکساندر صدیق هنرپیشه خوبی است و انصافاً هم باید گفت: نقش دران مارتل را بی‌عیب و نقص اجرا کرد و حتی فکرش را نمی‌کردیم این هنرپیشه پس از حضور در چند قسمت، به‌سرعت از سر راه برداشته شود. جالب اینجاست که حتی الکساندر صدیق هم فکر نمی‌کرد که قرار است به این زودی نقش‌اش در بازی تاج و تخت خاتمه پیدا کند، جالب‌تر اینکه عوامل سازنده این سریال با الکساندر صدیق برای بازی در نقش دران مارتل جهت ۴ فصل قرار داد بسته بودند، اما همان‌طور که در سریال دیدید، دران مارتل زودتر از چیزی که فکرش را می‌کردیم با بی‌رحمی تمام به قتل رسید.

سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones
سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones

در این بین گفته می‌شود از آنجایی که دران مارتل و خاندان او در کتاب‌های این مجموعه نقش مهمی داشتند و شعار آن‌ها نیز» سرکوب نشده، سر خم نکرده، شکسته نشده» بود. هوادارن فکر می‌کردند دران مارتل نقش پررنگ‌تری در سریال هم داشته باشد و سازندگان بازی تاج و تخت که سابقه درخشانی در از بین بردن ناگهانی شخصیت‌ها دارند، برای غافلگیری هواداران ترجیح دادند تا دران مارتل را قربانی کنند. در این بین الکساندر صدیق نیز گفت که از حذف ناگهانی خود در این سریال بسیار شگفت‌زده شد و فکر نمی‌کرد به این زودی‌ها حذف شود. این هنرپیشه ادامه داد شاید نقش خودش را خوب بازی نکرده باشد و به همین دلیل نیز تهیه‌کننده‌ها تصمیم به حذف او گرفتند.

سوفی ترنر موفقیت خودش را مدیون بازی تاج و تخت است

اگر این سریال را از ابتدا دیده باشید حتماً به خاطر دارید زمانی که سوفی ترنر در نقش سانسا استارک در فصل اول بازی تاج و تخت حضور پیدا کرد تنها ۱۳ سال داشت و دختربچه‌ا‌ی بیش نبود. خوشبختانه سوفی ترنر به‌رغم سن و سال بسیار کم توانست به‌خوبی از عهده اجرای نقش سنگین سانسا بر آید و سازندگان سریال و تماشاچیان را راضی نگه داشت.

سوفی ترنر
سوفی ترنر

این روز‌ها سوفی ترنر بواسطه بازی در این سریال اسم و رسم خوبی برای خودش دست و پا کرده است و شاهد حضور او در فیلم پرطرفدار «مردان ایکس ققنوس تاریک» نیز هستیم. در سریال بازی تاج و تخت هم امید زیادی به او داریم و آرزو می‌کنیم به‌خوبی بتواند از عهده مدیریت خاندان استارک برآید. سوفی ترنر در مصاحبه‌هایی که انجام داده به تأثیر سریال بازی تاج و تخت در موفقیت‌های خود نام برده و مدعی است درس‌های بسیار زیادی از این سریال فرا گرفته است. با این حساب انتظار می‌رود در آینده نیز از سوفی ترنر زیبارو فیلم‌ها و سریال‌های موفق بیشتری ببینیم.

بیشتر بدانید : نکات جالب از زندگی سوفی ترنر بازیگر نقش «سانسا استارک» + عکس کودکی

بیشتر بدانید : سوفی ترنر دلیل نامزد شدنش با جو جوناس در 21 سالگی را توضیح داد

میسی ویلیامز رابطه خوبی با بازیگر نقش هاند در بازی تاج و تخت دارد

طرفداران بازی تاج و تخت به‌خوبی می‌دانند که هیچ‌کدام از اعضای خاندان استارک روی خوش ندیدند و بعضی از آن‌ها کشته شدند و بعضی دیگر نیز مشکلات زیادی را تحمل کردند. در این بین انصافاً باید گفت: آریا استارک که نقش او را میسی ویلیامز بازی می‌کند، یکی از بااراده‌ترین فرزندان ند استارک بود و به‌رغم اینکه با مشکلات زیادی روبرو شد باز هم خم به ابرو نیاورد و به مبارزه ادامه داد.

حتی اگر خاطرتان باشد آریا توانست به داخل لنیستر‌ها نیز نفوذ کند و نیش خودش را به این خاندان بزند. آریا بیشتر این دستاورد‌ها را مدیون اراده قوی خودش است، اما از حق نباید گذشت که هاند که نقش او را روری مک‌کین در این سریال بازی می‌کند، کمک‌های زیادی به آریا استارک کرد و به‌رغم اینکه آریا او را در فهرست افرادی که باید بکشد قرار داده بود باز هم این دو شخصیت بار‌ها در کنار هم قرار گرفتند و آریا کمک‌های زیادی از هاند دریافت کرد.

سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones
سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones

جالب اینجاست که این رابطه نزدیک میان میسی ویلیامز و روری مک‌کین تنها در سریال وجود نداشت و این دوبازیگر در صحنه فیلمبرداری نیز دوستان خوبی برای هم هستند. در همین زمینه روری مک‌کین در مصاحبه‌ای با روینگ استون مدعی شد که بدون شک میسی ویلیامز هوش بیشتری نسبت به او دارد و در بیشتر صحنه‌های فیلمبرداری، این میسی ویلیامز بود که به روری مک‌کین برای بهتر بازی کردن کمک می‌کرد.

روری مک‌کین در ادامه صحبت ها‌ی خود اعتراف کرد که آدم دست و پا چلفتی است و میسی ویلیامز بسیاری از اشتباه‌های او را در فیلمبردای جبران می‌کند. رودی به قسمت‌های زیادی از این سریال اشاره کرد که دیالوگ‌هایش را فراموش می‌کرد و این میسی ولیامز بود که دیالوگ‌ها به خاطر او می‌آورد. با این حساب می‌توان گفت: از آنجایی که خصومت‌ها و رفاقت‌های آریا استارک و هاند هنوز به پایان نرسیده، امیدواریم در آخرین فصل بازی تاج و تخت باز هم ماجرا‌های جالبی را از این دو شخصیت ببینیم.

ایوان ریان نزدیک بود به‌جای کیت هرینگتون در بازی تاج و تخت حاضر شود

بدون شک شما هم همانند ما چهره خصمانه ایوان ریان در نقش رمزی بولتون را فراموش نمی‌کنید و بلا‌هایی که بر سر سانسا استارک و خاندانش آورد هنوز هم از جلوی چشم شما پاک نشده است. با این حساب بعید به نظر می‌رسد فکر کنیم قرار بود ایوان ریان به جای بازی در نقش رمزی بولتون خبیث، نقش جان اسنو شریف را بازی کند و پادشاه جدید شمال شود. از قرار معلوم ایوان ریان کاندید اول سازندگان این سریال برای بازی در نقش جان اسنو بود و همه چیز به‌خوبی پیش می‌رفت تا اینکه تهیه‌کنندگان به این نتیجه رسیدند که ایوان ریان بهتر می‌تواند نقش رمزی بولتون را بازی کند.

ایوان ریان در بازی تاج و تخت Game of Thrones
ایوان ریان در بازی تاج و تخت Game of Thrones

ایوان ریان در مصاحبه‌ای با تلگراف به این قضیه اشاره می‌کند و مدعی می‌شود او هم به با تهیه‌کنندگان هم عقیده بود که از عهده نقش رمزی بولتون بهتر بر می‌آید. با این حساب باید به انتخاب بازیگران سریال بازی تاج و تخت احسنت گفت: چرا که واقعاً ایوان ریان بهترین گزینه برای نقش رمزی بولتون بود و کیت هرینگتون نیز شخصیت شایسته‌ای برای ایفای نقش جان اسنو دارد.

پادشاه جافری شخصیت بسیار پیچیده‌ای داشت

شخصیت‌های بدذات زیادی را در بازی تاج و تخت دیدیم که هر کدام از آن‌ها در خبیث‌بودن دست دیگری را از پشت می‌بستند. یکی از این شخصیت‌ها پادشاه جافری با هنرنمایی جک گلیسون بود. این هنرپیشه ایرلندی که در سه فصل پیاپی او را در این سریال دیدیم و خون دل‌های زیادی از دستش خوردیم نقش پادشاهی کم سن و سال و بیرحم را بازی کرد که هیچ کسی از دستش در امان نبود.

سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones
سریال بازی تاج و تخت Game of Thrones

جک گلیسون در مصاحبه‌ای گفته بود که تلاش زیادی انجام داد تا تکبر و غرور بی حد و حساب جافری را به نمایش بگذارد، اما از طرف دیگر سعی داشت تا با توجه به سن و سال کم این پادشاه، ظرافت‌های نوجوانی و جوانی نیز در شخصیت او نمایان باشد. وی ادامه داد جافری عادت داشت پشت غرورش پنهان شود و ضعف‌های خود را مخفی نگه دارد، اما این پادشاه همیشه احساس عدم امنیت می‌کرد و به دنبال خانواده‌ای باثبات و پابرجا می‌گشت. به گفته جک گلیسون، جافری دوست داشت تا بقیه عاشق او باشند و اجرا کردن چنین ظرافت‌هایی در شخصیت پادشاه جافری کار بسیار دشواری بوده است.

جالب است بدانید جک گلیسون که انصافاً به خوبی از اجرای نقش پیچیده شاه جافری برآمد پس از بازی در این نقش دنیای سینما را فعلاً کنار گذاشته است و در همین زمینه به اینترتینمت گفته بود از ۸ سالگی مشغول بازیگری بوده است و دیگر اینکار برای او شور و حالی ندارد، همین امر باعث شد تا جک گلیسون ۲۶ ساله، تحصیل در رشته فلسفه را در دانشگاه دابلین پیش بگیرد.

پیتر دینکلیج اصرار زیادی داشت که نقش یک کوتوله بی‌دست و پا را بازی نکند

پیتر دینکلیج را با سریال بازی تاج و تخت شناختیم، اما جالب است بدانید این هنرپیشه ۴۹ ساله، سابقه درخشانی در سینما و تلویزیون دارد و بیشتر از ۳۰ اثر بلند سینمایی را در کارنامه او مشاهده می‌کنیم. پیتر دینکلیج به‌رغم قد کوتاهی که دارد، مرد بسیار موفقی در زندگی و کارش شناخته می‌شود و در سریال بازی تاج و تخت نیز نقش تیریون لنیستر را بازی می‌کرد که به دلیل قد کوتاهش بار‌ها مورد تحقیر و خشم سایرین قرار گرفته بود.

اما اگر این سریال را دنبال کرده باشید حتماً به‌خوبی می‌دانید که تتیریون هرگز در برابر این تحقیر‌ها کوتاه نیامد و توانست احترام و اعتماد بانفوذترین افراد سرزمین وستروس را بدست بیاورد. شوخ‌طبعی و ذکاوت تیریون لنیستر او را به یکی از زیرک‌ترین شخصیت‌های بازی تاج و تخت تبدیل کرد و به‌رغم اینکه در کتاب و فیلمنامه این سریال تأکید زیادی به ذکاوت و هوشمندی تیریون شده بود، شخص پیتر دینکلیج نیز اصرار زیادی داشت تا تیریون هرگز دست‌مایه بزرگان وستروس نشود و نقش یک کوتوله بی‌دست و پا را در این سریال بازی نکند.

بیشتر بدانید : بیوگرافی پیتر دینکلیج کوتوله سریال بازی تاج و تخت/ازدواج و فیلم هایش + تصاویر

پیتر دینکلیج
پیتر دینکلیج

در همین راستا پیتر دینکلیج در مصاحبه‌ای با گاردین گفت: ایفای نقش در سریال بازی تاج و تخت را تنها به این دلیل قبول کرده بود که شخصیت تیریون لنیستر شخصیتی بود که ظاهر جسمانی‌اش، شخصیت او را تعریف نمی‌کرد و این اراده و خواست تیریون بود که او را از بسیاری دیگر از چهره‌های سرشناس این مجموعه بالاتر قرار می‌داد.

وی در ادامه صحبت‌های خود گفت: من عاشق کتاب‌های ارباب حلقه‌ها هستم، اما در این کتاب‌ها کوتوله‌ها به‌عنوان مخلوقاتی به‌غیر از انسان‌ها به‌تصویر کشیده شده اند و در‌واقع کوتوله‌ها در این داستان‌ها، انسان نیستند. اما در زندگی واقعی کوتوله‌ها وجود دارند و من به‌عنوان یک کوتوله از این نکته خوشحالم که برای یک بار هم که شده، جی. آر. آر مارتین در مجموعه کتاب‌های خود کوتوله‌ها را مخلوقاتی جدای انسان‌ها به تصویر نکشید و وجود کوتوله‌ها را در کنار انسان‌ها نمایش داد. پیتر دینکلیج در این مصاحبه تأکید کرد پیشنهاد بازی در نقش‌های کلیشه‌ای برای کوتوله‌ها را هرگز قبول نمی‌کند و همیشه دوست دارد نقش‌های کوتوله‌هایی را قبول کند که تأثیر کلیدی در روند پیشبرد داستان فیلم دارند.
 

بیشتر بدانید : ۸ بازیگر سریال «بازی تاج و تخت» که قرار بود نقش شخص دیگری را بازی کنند

بیشتر بدانید : 16 بازیگر «بازی تاج و تخت» که اگر در خیابان ببینید نمی شناسید!!

بیشتر بدانید : بازیگران «بازی تاج و تخت» در زندگی واقعی چه شکلی هستند؟! + عکس (2)

بیشتر بدانید : حقایق جالب درباره سریال «بازی تاج و تخت» که نمی دانستید!!گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: زندگی ایده آل