آکادمی اسکار در طول دهه گذشته به بازیگرانی مانند گری اولدمن، واکین فینیکس و بیشتر جایزه اهدا کرده است که در این گزارش به آنها پرداخته ایم

از دی کاپریو تا واکین فینیکس: بهترین مردان برنده اسکاری

وبگاه اسکرین رنت به رتبه بندی فیلم‌هایی پرداخت که در دهه اخیر توانسته اند جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار را دریافت کنند. این لیست بر اساس امتیاز و محبوبیت این فیلم‌ها در سایت معتبر IMDb رتبه بندی شده است.

این سایت نوشت: بازیگری می‌تواند یک فیلم را با شکست مواجه کند و یا آن را با موفق کند. البته فاکتور‌های زیاد دیگری نیز هستند که روی کیفیت فیلم تاثیر دارند و آن را بالا می‌برند، اما بازیگری نقش مهم و وسیعی را در خلق فیلم ایفا می‌کند. فیلمی می‌تواند کاملا بدون نقص فیلمبرداری، تدوین و نوشته شده باشد، اما بدون یک بازیگری قانع کننده تقریبا هیچ معنایی ندارد.

خوشبختانه در تمامی فیلم‌های این لیست بازی‌های خوبی ارائه شده است؛ به قدری خوب که باعث شده بازیگران آن‌ها برای بخش بازیگری مرد اسکار، جایزه دریافت کنند.در ادامه نمره ۱۰ فیلمی که در دهه اخیر فاتح اسکار بازیگری شدند را با نمره IMDb ( امتیاز مخاطبان حاضر) بررسی می‌کنیم.

بیشتر بدانید : از دی کاپریو تا رامی مالک: بازیگران مرد برنده اسکار در دهه اخیر

لینکلن – ۷/۳

در انتهای لیست، نام فیلم لینکلن را داریم که در حال حاضر و در کمال تعجب امتیاز ۷/۳ را دارد. در ابتدا به نظر نمی رسید که مخاطبان به این فیلم با روند کند و تا حدی پیچیده نظر مثبتی نشان دهند. دنی دی لوئیس برای نقش آبراهام لینکلن در این فیلم جایزه اسکار را از آن خود کرد. با این حال که بازی او بی نظیر بود اما در این لیست جایگاه آخر را دارد.

برندگان اسکار,بهترین بازیگران مرد,بازیگر مرد برنده اسکار
دانیل دی لوئیس در فیلم لینکلن

تاریکترین ساعت – ۷/۴

در این فیلم سینمایی که دوباره یک شخصیت سیاسی را شاهد هستیم، گری اولدمن نقش وینستون چرچیل را بازی می‌کند و فیلم داستان اقدامات او در طول جنگ جهانی دوم و بحران کابینه جنگ را دنبال می‌کند. بازی اولدمن با برنده شدن جوایز گلدن گلوب، بفتا و انجمن بازیگران مورد تحسین جهانی قرار گرفت.

برندگان اسکار,بهترین بازیگران مرد,بازیگر مرد برنده اسکار
گری اولدمن در تاریکترین ساعت

تئوری همه چیز - ۷/۷

واضح است که آکادمی اسکار فیلم‌های ژانر بیوگرافی را می‌پسندد. فیلم سینمایی «تئوری همه چیز، جزیئات زندگی تراژدی و زندگی استیفن هاوکینگ را روایت می‌کند که خیلی عالی توسط ادی ردمین بازی شد. او جوایز متعددی از جمله بفتا، گلدن گلوب، انجمن بازیگران و اسکار دریافت کرد.

برندگان اسکار,بهترین بازیگران مرد,بازیگر مرد برنده اسکار
ادی ردمین در تئوری همه چیز

منچستر کنار دریا – ۷/۸

کیسی افلک برای نقش آفرینی خود در فیلم سینمایی «منچستر کنار دریا»، داستان مردی پر از مشکل و افسرده است که از او درخواست می‌شود از برادرزاده اش پس از مرگ برادرش محافظت کند. افلک برای این نقش بسیار مورد توجه آکادمی بود و تعجبی نداشت او را برنده جایزه بدانیم. بر خلاف دیگر فیلم‌ها «منچستر کنار دریا» امتیاز بالایی از سایت راتن تومیتو دریافت کرده است.

برندگان اسکار,بهترین بازیگران مرد,بازیگر مرد برنده اسکار
کیسی افلک در منچستر کنار دریا

آرتیست – ۷/۹

شاید این فیلم یکی از جنجالی‌ترین فیلم‌ها در دهه اخیر باشد. نه به خاطر اینکه کاری انجام داده باشد بلکه به این دلیل که بسیار مورد تحسین و تشویق قرار گرفت. اما برخی از مخاطبان عمومی حتی نمی‌توانستند این فیلم را مشاهده کنند. ژان دوژاردن با این فیلم به اولین فرانسوی تبدیل شد که جایزه اسکار را دریافت می‌کند و به این ترتیب بخشی از تاریخ اسکار شد.

برندگان اسکار,بهترین بازیگران مرد,بازیگر مرد برنده اسکار
ژان دوژاردن در آرتیست

سخرانی پادشاه – ۸/۰

سخرانی پادشاه یک فیلم زندگی نامه‌ای دیگر است که به ذائقه اسکار خوش آمد و جایزه بهترین فیلم را هم دریافت کرد. کالین فرث اولین بازیگری بود که در دهه گذشته اسکار جایزه بهترین بازیگر اسکار را در سال ۲۰۱۱ و دوره هشتاد و سوم اسکار دریافت کرد. در آن سال فرث بازیگرانی مثل جیمز فرانکو و خاویر باردام را برای این جایزه کنار زد.

برندگان اسکار,بهترین بازیگران مرد,بازیگر مرد برنده اسکار
کالین فرث در سخرانی پادشاه

باشگاه خریداران دالاس – ۸/۰

این درام در مورد خالق باشگاه خریداران دالاس با بازی متیو مک کانهی در اسکار موفق بود. این نقش آفرینی شاید بهترین بازیگری مک کانهی در کارنامه حرفه‌ای او باشد. او ویژگی‌های خودش را به عنوان یک بازیگر مهم در این فیلم نشان داد. گفتنی است مک کانهی تنها یک بار نامزد اسکار شده و همان یکبار هم جایزه را دریافت کرده است.

برندگان اسکار,بهترین بازیگران مرد,بازیگر مرد برنده اسکار
مک کانهی در باشگاه خریداران دالاس

از گور برخواسته – ۸/۰

از گور برخواسته یکی دیگر از فیلم‌های برنده اسکار در دهه اخیر بود. در حالی که خیلی‌ها معتقد بودند دی کاپریو در فیلم عالی بوده و سختی‌های زیادی را برای آن کشیده است بعضی‌ها نیز می‌گویند بازی او ارزش جایزه اسکار را نداشته است. با وجود اینکه این فیلم امتیازات متوسط را از نقد‌های معروف دارد، اما نمره آن در مخاطبان سینمایی قابل توجه است.

برندگان اسکار,بهترین بازیگران مرد,بازیگر مرد برنده اسکار
دی کاپریو در از گور برخواسته

بیشتر بدانید : 5 فیلمی که لئوناردو دی‌کاپریو باید برای آنها اسکار می گرفت!

حماسه کولی- ۸/۰

اگرچه رامی مالک برای این فیلم جایزه اسکار را دریافت کرده و امتیاز این فیلم نیز بالاست، اما فیلم اصلا مورد توجه منتقدان قرار نگرفته و امتیاز ۶۱ را از سایت راتن تومیتو دریافت کرده است. بیشتر آن‌ها معتقد هستند که بازی مالک بهترین چیزی است که می توان در این فیلم به آن اشاره کرد.

برندگان اسکار,بهترین بازیگران مرد,بازیگر مرد برنده اسکار
رامی مالک در حماسه کولی

بیشتر بدانید : درخشش فوق العاده رامی مالک، بهترین بازیگر مرد اسکار 2019 + عکس

 

جوکر- ۸/۶

فیلم سینمایی «جوکر» اکنون امتیاز ۸.۶ در سایت IMDb ثبت کرده است. این فیلم در اسکار ۲۰۲۰ دو جایزه بهترین موسیقی و بهترین بازیگری را برای واکین فینیکس دریافت کرد. جایزه‌ای که مورد انتظار و سزاوار بود. اما شگفت انگیز است که جوکر توسط مخاطب عام تحسین می‌شود چرا که نمره منتقدان به فیلم به ترتیب در سایت‌های معتبر راتن تومیتوز و متاکریتیک ۶۸ و ۵۹ از صد است.

برندگان اسکار,بهترین بازیگران مرد,بازیگر مرد برنده اسکار
واکین فینیکس در جوکر

بیشتر بدانید : اسکار شگفتی ساز 2020: انگل جوایز را درو کرد/ ناکامی اسکورسیزی + عکس

بیشتر بدانید : اسامی برندگان اسکار 2019 اعلام شد

بیشتر بدانید : برندگان اسکار 2018 +تصاویر

 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: yjc.ir


 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X