در بین هنرمندان هالیوود، مرگ‌ ها و قتل ‌های عجیب و مشکوکی به وقوع پیوسته که به صورت معمایی ناشناخته در ذهن طرفداران آن ها باقی میماند. در ادامه به 5 مرگ عجیب و مرموز در هالیوود می پردازیم

از مرلین مونرو تا الویس پریسلی: مرموزترین قتل های هالیوودی 

معمای جنایت و قتل همیشه الهام بخش بسیاری از نویسندگان نمایشنامه نویسان و سازندگان فیلم برای خلق یک فیلم بزرگ یا داستان خواندنی برای مخاطبان است. گاهی اوقات نویسندگان و فیلمنامه نویسان از حوادث زندگی واقعی برای خلق آثار خود الهام می گیرند. این حوادث واقعی می توانند مربوط به اطرافیان ، و یا در هالیوود اتفاق بیفتند. در این مقاله ما به قتل های اسرار آمیز و مرموزی می پردازیم که تاکنون جواب قطعی برای آن ها پیدا نشده است.

بیشتر بدانید : درگذشت ناگهانی بازیگران سینما؛ از ناتالی وود تا مونرو، بروس لی و واکر + تصاویر

بیشتر بدانید : قتل‌های وحشتناک و فجیعی که در هالیوود رخ داد + عکس

مرگ بروس لی Bruce Lee

چطور ممکن است شخصی فقط با مسکن برای سردرد بمیرد؟ هالیوود است و هر اتفاقی می تواند در آن رخ دهد!

بروس لی در سال ۱۹۷۳ حین فیلمبرداری فیلم "اژدها وارد می‌شود" Enter the dragon برای سردردش یک قرص آسپرین از همکارش “بتی تینگ پی” گرفت و پس از خوردن قرص دراز کشید و هرگز از خواب بیدار نشد. بروس لی پس از خوردن قرص دچار ورم مغزی شده بود. بلافاصله او را به بیمارستان می‌رسانند. پزشکان به معاینه دقیق می‌پردازند. او به کما رفته بود بعد از مدت کوتاهی نیز حتی نفس هم نمی‌کشید. پزشکان متوجه شدند که مغزش تورم دارد. هیچ‌یک از رگهای خونی بسته یا پاره نشده بود. تمام اعضا و جوارح بدن مورد معاینه قرار گرفته و کالبد شکافی شد. در معده‌اش همان قرص آسپرین قوی بود که بتی به او داده بود. علاوه بر این چند دانه شاهدانه در معده‌اش یافت شد که مشخص نشد این شاهدانه‌ها را از دست چه کسی خورده‌است.

عده‌ای از پزشکان معتقد بودند که شاهدانه‌ها به زهر آغشته شده بود و همین امر سبب مرگ وی شده‌است. اما پزشک اصلی او معتقد بود که به دلیل خوردن آسپرین قوی، تومور فعال شده و مرگش فرا رسیده بود. در واقع چنین فردی با داشتن تومور مغزی نباید چنین آسپرینی مصرف می‌کرد. بروس ‌لی اسطوره هنرهای رزمی هنگام مرگ در ۲۰ ژوئیه ۱۹۷۳ تنها ۳۲ سال داشت. پزشکان پرونده مرگ بروس لی درباره شرایط مرگ اختلاف نظر داشتند. 

بیشتر بدانید : 10 نكته در مورد «بروس لي» كه شاید نمي‌دانيد + تصاوير

بروس لی Bruce Lee
بروس لی Bruce Lee

فرض بر این شد که خانواده لی مورد نفرین قرار گرفتند ، به خصوص پس از مرگ تصادفی و مرموز براندون لی (پسر بروس لی) در سال 1993. برندن لی 28 ساله، پسر بروس لی در سال ۱۹۹۳ در حین فیلمبرداری صحنه‌ای از فیلم The Crow به ‌اشتباه مورد اصابت یک گلوله واقعی قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

چه کسی مرلین مونرو را کشت؟

مرلین مونرو زیبا در 5 اوت سال 1962 در سن 36 سالگی درگذشت. اما علت مرگ او چه بود؟ برخی منابع اعلام کردند علت مرگ وی، مصرف بیش از حد داروی خواب‌آور بوده و دلیل رسمی مرگ وی هم خودکشی بر اثر مصرف بیش از حد داروهای خواب‌آور و آرام‌بخش اعلام شد.

شایعات خودکشی مرلین مونرو در حال منتشر شدن بود که افسر این صحنه ادعا کرد که مرگ وی بر اثر قتل بوده است. کتابها و نظریه های توطئه های مختلفی برای یافتن انگیزه احتمالی قتل مونرو نوشته شده است. حتی اکنون حدس و گمان هایی مطرح شده است که در اثر تجاوز کشته شده یا خودکشی کرده یا به قتل رسیده است.

بیشتر بدانید : قاتل اصلی مرلین مونرو پیدا شد؟

مریلین مونرو Marilyn Monroe
مرلین مونرو Marilyn Monroe

اتفاقاتی که در روز مرگ او رخ می دهد به این قرار است: ساعت 3:30 صبح، پرستار مرلین مونرو متوجه می شود هنوز چراغ اتاق خواب مرلین مونرو روشن است و از پنجره ااو را می بیند که روی تختخوابش افتاده است و حدس میزند که اتفاق غیرعادی رخ داده است. از این رو با دکتر گرینسون، روانپزشک مونرو، و دکتر انگلبرک، پزشک شخصی او تماس میگیرد و آنها را باخبر می کند. دکتر گرینسون خود را به آپارتمان مونرو می رساند و متوجه می شود که او مرده است، سپس دکتر انگلبرگ وارد می شود و مرگ او را اعلام می کند. در گزارش پزشک قانونی آمده است دلیل مرگ او مسمومیت شدید به واسطه مصرف بیش از حد باربیتورات - نوعی مسکن خواب آور - بوده است.

بیشتر بدانید : مرگ مریلین مونرو، خودکشی یا قتل؟

نظریه دیگری نیز وجود دارد که می گوید مریلین مونرو درباره خانواده کندی (رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا) خیلی چیزها می دانست و تهدید کرده بود که همه چیز را برملا می کند. و احتمال دارد که دست خانواده کندی به خون مرلین مونرو اغشته باشد.  ادعاهایی مبنی بر حصول یک توطئه از سوی برادران کندی که منجر به مرگ وی شد، همواره بحث‌برانگیز بوده ‌است.

بیشتر بدانید : در پرونده مرگ مریلین مونرو دست های خانواده کندی به خون آغشته است؟!+ تصاویر

بیشتر بدانید : فیلم جدید درباره مرگ مریلین مونرو

راز مرگ ناتالی وود Natalie Wood

یک آخر هفته عاشقانه در جزیره کاتالینا ، کالیفرنیا به طرز عجیب و مرموزی خونین شد و یا اگر بخواهیم خیلی ساده بگوییم ستاره هالیوود به نام ناتالی وود "به طور تصادفی در سال 1981 غرق شد"! 

اما به راستی چه رخ داده بود؟ شامگاه ۲۸ نوامبر ۱۹۸۱، ناتالی وود Natalie Wood هنرپیشه آمریکایی همراه با همسرش واگنر و کریستوفر واکن، همبازی اش در فیلم «مکاشفه مغزی» Brainstorm در یک سفر دریایی با قایق به جزیره سانتا کاتالینا کمی دورتر از ساحل کارولینای جنوبی رفته بودند. ناتالی وود یک روز ناپدید می شد و جنازه اش صبح روز بعد توسط مقامات پلیس کشف شد. علت مرگ غرق شدن ناگهانی اعلام شد.

بیشتر بدانید : بازیگری که معمای مرگش هرگز حل نشد + عکس

ناتالی وود Natalie Wood
ناتالی وود Natalie Wood

پزشک قانونی در خون ناتالی وود آثار الکل، یک داروی ضد تهوع و یک مسکن پیدا می‌کند، داروهایی که اثر الکل را افزایش می‌دهند. گزارش به کبودی‌ها و خرا‌ش‌هایی بر دست و پا و گردن متوفی اشاره می‌کند اما نتیجه می‌گیرد: "در این لحظه شک به جنایت مطرح نیست". علت مرگ خفگی و تصادفی اعلام می‌شود.

 واگنر در سال ۲۰۰۸ در کتاب خاطرات خود در این باره نوشته است که وی و واکن آن شب با هم جروبحث داشته اند  و سپس وود ناپدید شده و واکن نیز قبل از همه به رختخواب رفت. وی ادعا می کند که تنها بعد از آرام شدن متوجه ناپدید شدن ناتالی و قایق نجات شده است. وی در طول تمام بازجویی های خود این ادعا را تکرار کرده و گفته که هیچ نقشی در مرگ همسر خود نداشته است.درباره راز مرگ ناتالی وود کتاب‌ها و گزارش‌های متعددی منتشر شده و در سال ۲۰۰۴ میلادی فیلمی تلویزیونی به نام "راز ناتالی وود" ساخته شد.

یکی از تئوری ها این است که وود مست بوده و ممکن است کنترل خود را از دست داده باشد و بدین ترتیب در آب غرق شده است. مقامات در سال 2011 پرونده وی را دوباره گشودند و علت مرگ را به عوامل نامشخص تغییر دادند.

بیشتر بدانید : پرونده مرگ مشکوک بازیگر هالیوود بار دیگر به جریان می‌افتد + عکس

الویس پریسلی Elvis Presley

مرگ الویس پریلی از همه موارد بدتر بود. در توالت به علّت خفگی ناشی از استفراغ خودش از دنیا رفته بود! راجع به مرگ الویس پریسلی حدس ها و گمانه زنی های زیادی شده است. الویس پریسلی در 16 آگوست 1977 در عمارت Graceland خود در ممفیس، تنسی مرد. او در زمان مرگ 42 سال داشت. گفته می‌شود که مرگ الویس پریسلی بدلیل مصرف زیاد الکل و مواد مخدر بوده است. از طرف دیگر عده‌ای بر این باورند که الویس پریسلی هنوز زنده است. آیا خبر درگذشت او ساختگی بوده است؟

بیشتر بدانید : همه چیز درباره الویس، مرده پر درآمد

الویس پرسلی
الویس پرسلی

تحقیقات درباره مرگ الویس در سال 1994 مجددا آغاز شد و علت مرگ وی به جای مصرف مواد مخدر و اوردوز، حمله ی قلبی اعلام شد. یک پاتولوژیست برجسته در یک برنامه تلویزیونی فاش کرد که این ستاره موسیقی رژیم غذایی غیرسالمی داشت که باعث اضافه وزن او شد. تحقیقات نشان می‌دهند که او به دلیل این بیماری که مرتبط با اعصاب است معتاد به خوردن بیش از حد به خصوص غذاهای با چربی بالا و قند بالا شده بود.

مرگ کرت کوبین Kurt Cobain

جسد کرت کوبین Kurt Cobain رهبر گروه موسیقی نیروانا حدود ساعت ۸:۴۰ صبح ۸ آوریل ۱۹۹۴ سه روز پس از مرگش در خانه اش توسط برقکاری برای نصب تجهیزات ایمنی به منزل کوبین رفته ‌بود پیدا شد. صورت جسد متلاشی شده ‌بود و چهره قابل تشخیص نبود. به همین دلیل پلیس از جسد انگشت نگاری کرد و سپس اعلام کرد که جنازه متعلق به کرت کوبین است. شواهد نشان می داد کرت کوبین به‌ وسیلهٔ شات‌گان خودکشی کرده است با این وجود عده‌ای معتقد بودند که وی به قتل رسیده و کورتنی لاو همسر کوبین در ماجرای مرگ او نقش داشته و خودکشی او را صحنه سازی کرده است.

کرت کوبین Kurt Cobain
کرت کوبین Kurt Cobain

در کالبد شکافی مشخص شد در خون کرت کوبین مقدار دویست بیست و پنج میلی گرم هرویین یافت شد که از طریق سرنگ و در دو دست او تزریق شده و جای سوزن نیز قابل رویت بود. کارگاه خصوصی براین باور بود که میزان هروئینی که در بدن کوبین یافت شد به ‌اندازه‌ای بوده که عملاً او را از کشیدن ماشهٔ اسلحه ناتوان می‌کرده و این‌کار توسط شخص دیگری انجام شده‌است.

 

بیشتر بدانید : اسرار زندگی کرت کوبین که پس از مرگش برملا شد + عکس

بیشتر بدانید : هنرمندانی که با مرگشان دنیا را متعجب کردند + عکس

بیشتر بدانید : 6 مرگ غیرعادی چهره های مشهور! (+عکس)

بیشتر بدانید : مرگ‌های مشکوک سینمای هالیوود!!

 

تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ


 
 

پربیننده های این بخش

 
X