بازیگر سریال خط قرمز: مادرم از مقربین خداست! + بیوگرافی و عکس های ایمان اشراقی
ایمان اشراقی ، یکی از بازیگران سریال خط قرمز که به تازگی مادرش را از دست داده است، مدعی شده مادرش، شهلا فرد خاصی بوده و از مقربین خدا است 

بازیگر سریال خط قرمز: مادرم از مقربین خدا است! + ویدئو

به تازگی ویدئویی از اشراقی در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که او را در حال سخنرانی در مراسم ختم مادر تازه درگذشته ی خود نشان می دهد.

ایمان اشراقی و مادرش
ایمان اشراقی و مادرش

ایمان اشراقی مادرش را از دست داد در اظهار نظری عجیب او را از مقربین خواند و فریاد لبیک یا شهلا سر داد. او در بخشی از صحبت های خود می گوید: اشهد ان لا اله الا الله، لبیک یا شهلا!

بیوگرافی ایمان اشراقی

ایمان اشراقی متولد ۱۷ مرداد ۱۳۵۵ در تهران، است. او دکترای تخصصی پیشگیری از بیماری های قلبی از کالج سلطنتی لندن دارد و تخصص پوست و موی خود را هم از فرانسه گرفته است. شغل اصلی ایمان اشراقی طبابت است اما در کنار آن گهگاهی هم بازیگری میکند.

ایمان اشراقی
ایمان اشراقی

ایمان اشراقی یک برادر کوچکتر از خود دارد و پدرش مهندس احمدی اشراقی اصالتا اهل شهرستان گلپایگان و رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های ساختمانی استان تهران بود. این هنرپیشه در کلاس های خصوصی بازیگری امین تارخ شرکت کرده و در سال ۱۳۷۸ در سن ۲۳ سالگی برای بازی در فیلم متولد ماه مهر با بازی میترا حجار جلوی دوربین رفت.

ورود ایمان اشراقی به دنیای بازیگری

علاقه به هنر، اشراقی را به شرکت در کلاس های بازیگری امین تارخ سوق داد.

برای اولین بار در سال ۷۸ وقتی ۲۳ سال داشت با بازی در فیلم سینمایی متولد ماه مهر به کارگردانی احمدرضا درویش رسماً پا به عرصه ی بازیگری گذاشت. دومین تجربه ی سینمایی او در سال ۸۰ با بازی در فیلم سینمایی اتاناری به کارگردانی رحمان رضایی بود. اشراقی در سال ۷۹ ابتدا به بازی در سریال همسفر به کارگردانی قاسم جعفری پرداخت. همان سال، همزمان با تحصیل در رشته ی پزشکی برای بازی در سریال خط قرمز انتخاب شد.

ایمان اشراقی در سریال خط قرمز و شهرت وی

سریال خط قرمز که کارگردان آن هم قاسم جعفری بود به یکی از سریال های محبوب و پربیننده ی دهه ی ۸۰ تلویزیون ایران بدل شد. این سریال در زمان خود سر و صدای زیادی به پا کرد و بسیاری کلیشه های رایج آن روزها را شکست.

سریال خط قرمز
سریال خط قرمز

سریال خط قرمز که کارگردان آن هم قاسم جعفری بود به یکی از سریال های محبوب و پربیننده ی دهه ی ۸۰ تلویزیون ایران بدل شد. این سریال در زمان خود سر و صدای زیادی به پا کرد و بسیاری کلیشه های رایج آن روزها را شکست. 

ایمان اشراقی در خط قرمز
ایمان اشراقی در خط قرمز

داستان این سریال درباره ی چند جوان حدوداً بیست ساله بود که هر یک برای گریز از مشکلات زندگی خود از خانه فرار کردند، دور هم جمع شدند و با هدف سفر به سوی آرمان‌ ها و خواسته‌ های خود پا به راهی با مقصد نامعلوم گذاشتند. بازی در سریال خط قرمز که ایمان اشراقی در آن نقش کامران را برعهده داشت، او را به شهرت رساند.

بیشتر بدانید : سرنوشت بازیگران سریال محبوب خط قرمز +عکس

تحصیلات ایمان اشراقی

ایمان اشراقی بعد از بازی در خط قرمز برای ادامه تحصیل و گرفتن تخصص به دانشگاه امپریال لندن رفت و تخصص رشته preventive cardiology یا جلوگیری از بیماری های قلبی را خواند. همانطور که اشاره کردیم او سپس به فرانسه رفت و دوره های پوست و مو و زیبایی را در این کشور گذراند. پس از بازگشت به ایران کلینیک تخصصی و درمانی ایمانمهر را راه اندازی کرد که در زمینه زیبایی و پوست و مو فعالیت می کند.

شایعه تغییر جنسیت ایمان اشراقی

مدتی پیش بعد از انتشار تصاویری از آقای اشراقی این شایعه قوت گرفت که ایشان عمل تغییر جنسیت داده اند اما بعدها مشخص شد که آن عکس ها مربوط به گریم ایشان در یک تئاتر بوده است و چنین خبری صحت ندارد.

پویا امینی و ایمان اشراقی در نمایش «بولدوزر»
پویا امینی و ایمان اشراقی در نمایش «بولدوزر»

ایمان اشراقی حالا ۴۵ ساله است و هنوز ازدواج نکرده. او که در سال های اخیر کم کار شده بود و کمتر در آثار سینمایی و تلویزیونی دیده می شد ایمان اشراقی با بازی در چند تئاتر در سال های اخیر بار دیگر به عرصه ی بازیگری بازگشته است.

شبنم قلی خانی و ایمان اشراقی
شبنم قلی خانی و ایمان اشراقی

چندی پیش با تئاتر بولدوزر در کنار بازیگران شناخته شده ای چون، شبنم قلی خانی و پویا امینی به ایفا نقش پرداخت.


بیشتر بدانید : نمایش پربازیگر «بولدوزر» با بازی شبنم قلی خانی، پویا امینی و....


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: rooziato.com