سیر تا پیاز ماجرای تغییر جنسیت محمدرضا فروتن؟ + عکس و بیوگرافی
پس از مطرح‌شدن شایعات متعددی طی ۲۴ ساعات گذشته در فضای مجازی درباره «محمدرضا فروتن»، این بازیگر سینما و تلویزیون در صفحۀ رسمی اینستاگرام خود به این موضوع واکنش نشان داد و شایعات مطرح شده را تکذیب کرد

تغییر جنسیت محمدرضا فروتن؟ از آغاز ماجرا تا پایان

از دیروز اخباری مبنی بر تغییر جنسیت محمدرضا فروتن ، بازیگر مشهور سینما شبکه های مجازی را پر کرده است. برخی فعالان رسانه ای مدعی تغییر جنسیت محمدرضا فروتن شدند، تا آنکه ساعتی قبل فروتن خود به این خبر واکنش نشان داد.

محمدرضا فروتن خود با انتشار متنی در اینستاگرام شایعه ی مطرح شده درباره ی خود را قویاً رد کرد و نوشت:

«خبری که شب گذشته در مورد من در شبکه های اجتماعی و رسانه های جمعی منتشر شده است دروغ و به دور از حقیقت است. ضمن احترام به تمامی تفاوت های جنسیتی، خبر منتشر شده را به تمام تکذیب می کنم. حق پیگیری و شکایت از رسانه ها و اشخاصی که چنین اطلاعات نادرستی را بدون هر گونه تحقیق و کاوش در سطح جامعه منتشر می کنند برای خویش محفوظ می دانم.»

واکنش محمدرضا فروتن به شایعه تغییر جنسیت
واکنش محمدرضا فروتن به شایعه تغییر جنسیت

شایعه تغییر جنسیت محمدرضا فروتن از کجا شروع شد؟

ماجرا از توییت علی احمدنیا، روزنامه نگار آغاز شد که به نقل از یکی از بستگان این بازیگر، خبر تغییر جنسیت او را تأیید می کرد.

احمدنیا در این توییت نوشت:

«طی صحبتی با یکی از بستگان آقای فروتن خبر تغییر جنسیت ایشان را تأیید کرد. این طور که پیداست که از این ماجرا بیش از ۲ ماه گذشته است و تازه خبرش رسانه ای شده.»

شایعه تغییر جنسیت محمدرضا فروتن
شایعه تغییر جنسیت محمدرضا فروتن

به دنبال انتشار این خبر، پناه فرهاد بهمن، خبرنگار هم در توییتی این خبر را تأیید کرد و مدعی شد نام جدید محمدرضا فروتن، «سحر» است.

فرهاد بهمن نوشت:

«محمدرضا فروتن سال ها برای تولد سحر برنامه ریخت. در اوج شهرت رفت دانشگاه و روانشناسی خوند. آروم نشونه های سحر رو نشون داد تا اوجش در مانکن. حالا دیگه وقت تولد سحری بود که ۵۱ سال در کالبد محمدرضا مخفی بود. اسمش در تاریخ ما می مونه و شهامتش الهام بخش خیلی های دیگه خواهد بود…»

شایعات منتشر شده درباره تغییر جنسیت محمدرضا فروتن
شایعات عجیب درباره تغییر جنسیت محمدرضا فروتن

زهرا کشوری فعال رسانه ای هم نوشت:

«محمدرضا فروتن دکترای روانشناسی داره و توی ۵۲ سالگی تصمیم می‌گیره تغییر جنسیت بده! حتی عجیب‌تر از تغییر جنسیت ….. بازیگر فیلم های قرمز و شب یلدا! البته سال‌هاست که فروتن بازی خوبی نداشته. شاید یکی از دلایلش همین وضعیت روحی‌ش بوده.»

در پی انتشار گسترده ی شایعه و ادعای تغییر جنسیت محمدرضا فروتن ، فعالان رسانه ای دیگر هم نسبت به این اتفاق واکنش نشان دادند.

بهمن بابازاده، خبرنگار حوزه ی موسیقی در توییتی با اشاره به ادعای منتشر شده در مورد فروتن نوشت:

«تغییر جنسیت آن سوپر استار، با این سطح از معروفیت و مشهوریت، یک انتخاب شخصی نیست. یک انقلاب تک نفره است.»

پس از آن شاهین فلاح، فردی که خود را وکیل این بازیگر اعلام کرده بود، این خبر را تکذیب کرد. فلاح در استوری صفحه ی شخصی خود در اینستاگرام تغییر جنسیت وی را رد کرد و نوشت:

«اخیراً شایعاتی مبنی بر تغییر جنسیت آقای فروتن در فضای مجازی و برخی از خبرگزاری ها پخش شده که در تماس تلفنی با ایشان تکذیب گردیده است.»

واکنش وکیل محمدرضا فروتن به شایعه تغییر جنسیت
واکنش وکیل محمدرضا فروتن به شایعه تغییر جنسیت

تغییر جنسیت محمدرضا فروتن اگر صحت داشت، اولین تغییر جنسیت بین هنرمندان ایرانی نبود.

فرزانه ارسطو نیز با سختی های بسیار و حمایت تعدادی از هنرمندان توانست بعد از ۲۰ سال به سامان ارسطو تغییر کند.

تغییر جنسیت فرزانه ارسطو
تغییر جنسیت فرزانه ارسطو

زندگینامه محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن متولد ۱۳۴۷ در تهران است. او دانشجوی دکترای روان‌شناسی سلامت از دانشگاه آزاد است.

بازی او در یکی از قسمت های سریال سرنخ به کارگردانی کیومرث پوراحمد که در دهه ی ۷۰ از تلویزیون پخش می شد، به قدری تأثیرگذار بود که چند دقیقه بعد از پخش از تلویزیون، پیشنهاد بازی در فیلمی به کارگردانی مسعود کیمیایی به او شد.

فروتن با بازی در فیلم‌ های مرسدس و اعتراض به شهرت رسید و سپس فیلم‌ های قرمز، دو زن، متولد ماه مهر، زیر پوست شهر، شب یلدا و زن دوم او را به بازیگری مطرح در سینمای ایران تبدیل کردند. بازی در فیلم های قرمز و شب یلدا جایزه ی بهترین بازیگر نقش اول مرد را  به ترتیب از جشنواره فیلم فجر و جشن خانه سینما برای او به ارمغان آورد.

اواخر دهه ی ۷۰ و اوایل دهه ی ۸۰ دوران اوج فروتن بود. او در دهه ی ۸۰ به یکی از سوپراستارهای سینمای ایران بدل شد. فروتن رفته رفته به تجربه ی عرصه های دیگری هم روی آورد.

او در سال ۹۰ در اولین سریال تلویزیونی خود به نام از یاد رفته به کارگردانی فریدون حسن پور نقش آفرینی کرد، خوانندگی را تجربه کرد و در دو سریال شبکه نمایش خانگی نقش آفرینی کرد. فروتن در طی سال ها فعالیت هنری اش بارها نامزد و برنده ی جوایز بازیگری شده و تجربه ی همکاری با بسیاری از کارگردانان مطرح سینمای ایران را دارد.

با این حال، فعالیت هنری فروتن در سال های اخیر با انتقاداتی رو به رو بوده است. برخی معتقدند بازی فروتن با افت رو به رو بوده و در موردی دیگر هم سال گذشته پخش آهنگ و کلیپی با خوانندگی او به نام «ژنتیک» انتقادات زیادی را به لحاظ کیفی به دنبال داشت

بیشتر بدانید : افشاگری شخصیت اخگر با بازی محمدرضا فروتن در سریال مانکن

بیشتر بدانید : بازی محمدرضا فروتن در «مانکن» به پایان رسید + عکس

بیشتر بدانید : محمدرضا فروتن افسانه شخصی اش را با مردم درمیان گذاشت + عکس

بیشتر بدانید : انتشار آلبوم موسیقی محمدرضا فروتن بانام می فهممت

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: rooziato.com