از نیکلاس کیج تا کریس همسورث: بازیگران مشهوری که برای گرفتن نقش دروغ گفتند+ عکس
در این مقاله با تعدادی از بازیگرانی که برای گرفتن نقش های خود دروغ گفتند آشنا خواهیم شد 

بازیگرانی که برای گرفتن نقش به دروغ متوسل شدند!

به نظر شما نگفتن حقیقت فرقی با دروغگویی ندارد؟ این سؤال همیشه وجود داشته و جواب مشخصی هم برای آن مطرح نشده. در هر حال جالب است بدانید که بسیاری از بازیگران مشهور هالیوودی نقش های مهم خود را با چند دروغ کوچک به دست آوردند. مثلاً ربل ویلسون تا مدت ها سن واقعی اش را پنهان می کرد. اما بازیگرانی هم بوده اند که پا را از این فراتر گذاشتند و مثلاً به دروغ گفتند که سوارکاری بلدند. این دروغ ها اما گاهی دردسرهایی هم ایجاد کرده بود. در ادامه با تعدادی از این بازیگران آشنا خواهیم شد.

کریس همسورث Chris Hemsworth

ما حالا می دانیم که کریس همسورث بازی خوبی در نقش «ثور»، خدای رعد، در دنیای سینمایی مارول داشته. به همین خاطر شاید عجیب به نظر برسد که بفهمیم این بازیگر استرالیایی قبلاً برای گرفتن چندین نقش مجبور شده بود در مورد فیزیکش دروغ بگوید.

کریس همسورث
کریس همسورث

همسورث در مورد قدش دروغ گفته بود. او قدش را کوتاه از اندازه ی واقعی اش گفته بود، در حالی او در واقع ۱۹۰ سانتیمتر قد دارد. جالب آنکه، نقش «ثور» به بازیگری احتیاج داشت که قدش بیشتر از ۱۸۰ سانتیمتر باشد به همین خاطر او مجبور نشد برای این نقش دروغ بگوید.

ادی ردمین Eddie Redmayne

ادی ردمین، بازیگر برنده جایزه اسکار در تست بازیگری نقش «آنتونی بابینگتون» در فیلم «الیزابت: عصر طلایی» (Elizabeth: The Golden Age) به دروغ گفته بود سوارکاری بلد است.

ادی ردمین
ادی ردمین

اما وقتی زمان فیلمبرداری فرا رسید، همه متوجه دروغ او شدند و تیم تولید مجبور شد برای بسیاری از سکانس ها به جای ردمین از بدلکار استفاده کند. سال ها بعد او برای فیلم تاریخی دیگری به نام «دختر دیگر بولین» (The Other Boleyn Girl) تست بازیگری داد. این بار اما او حقیقت را گفت و او را دو ماه به کلاس سوارکاری فرستادند و ردمین بالاخره سوارکاری را یاد گرفت.

ساندرا بولاک Sandra Bullock

ساندرا بولاک فعالیت بازیگری خود را زمانی آغاز کرد که فرصت بازی در یک فیلم کمدی رمانتیک به نام «عاشقانه شماره نُه» (Love Potion No. 9) برایش فراهم شد. این فرصت را نباید از دست می داد به همین خاطر دروغ کوچکی گفت تا مطمئن شود که کارگردان او را انتخاب خواهد کرد.

ساندرا بولاک
ساندرا بولاک

بولاک اقرار کرده برای اینکه بتواند نقش «دایان» در این فیلم را بگیرد، در رزومه اش سن خود را چند سال بیشتر عنوان کرده بود.

پل مسکال

پل مسکال نقش اصلی سریال «مردم عادی» (Normal People) را تقریباً از دست داده بود که با دروغ مصلحتی ایجنت بازیگری اش توانست این نقش را تصاحب کند. این نقش نیاز به بازیگری داشت که رانندگی بلد باشد اما مسکال حتی گواهینامه رانندگی هم نداشت.

پل مسکال
پل مسکال

به همین خاطر مسکال چند روز به طور فشرده آموزش رانندگی دید و اینگونه شد که مخاطبان توانستند شاهد بازی بسیار خوب او در نقش «کانل» باشند.

نیکلاس کیج Nicolas Cage

اولین نقش آفرینی نیکلاس کیج در فیلم کمدی «اوقات خوش در ریجمونت های» (Fast Times at Ridgemont High) در سال ۱۹۸۲ بود. کیج ابتدا برای بازی در یکی از نقش های اصلی فیلم یعنی شخصیت «برد همیلتون» در نظر گرفته شده بود. همه چیز داشت خوب پیش می رفت تا آنکه سازندگان فیلم فهمیدند کیج ۱۷ سال دارد، در حالی که او در تست بازیگری اش گفته بود ۱۸ ساله است.

نیکلاس کیج
نیکلاس کیج

وقتی سازندگان فیلم واقعیت را فهمیدند، کیج آن نقش را از دست داد چون طبق قوانین آن زمان، ساعت کاری او نباید به اندازه ی یک فرد ۱۸ ساله می بود. کیج در نهایت در یکی از نقش های فرعی این فیلم بازی کرد.

آن هاتاوی Anne Hathaway

انگ لی، کارگردان هالیوودی برای فیلم خود «کوهستان بروکبک» (Brokeback Mountain) دنبال یک بازیگر زن بود که سوارکاری بلد باشد و آن هاتاوی وقتی برای نقش «لورین» تست بازیگری داد بدون لحظه ای تردید به دروغ گفت سوارکاری بلد است.

آن هاتاوی
آن هاتاوی

البته نتیجه آن شد که هاتاوی مجبور شد دو ماه آموزش سوارکاری ببیند. این فیلم در نهایت چندین جایزه ی اسکار دریافت کرد.

ربل ویلسون Rebel Wilson

در سال ۲۰۱۵، رسانه های استرالیایی شروع به گمانه زنی درباره ی سن و نام واقعی ربل ویلسون، بازیگر و کمدین مشهور کردند. نشریات زرد می گفتند ویلسون بسیاری از نقش هایش را با دروغگویی به دست آورده بود.

ربل ویلسون
ربل ویلسون

در نهایت ویلسون از رسانه ها به خاطر تهمت زدن به او شکایت کرد. حالا می دانیم که او ۴۰ سال دارد و اسم کاملش ربل ملانی الیزابت ویلسون است. 

 

بیشتر بدانید : ستاره‌هایی که نقش‌های بزرگ را رد کردند + عکس

بیشتر بدانید : شرم‌آورترین فیلم‌های بازیگران اسکاری هالیوود! + تصاویر

بیشتر بدانید : بازیگران محبوب ایرانی و خارجی، با نقش های بدی که از آنها توقع نداشتیم!

بیشتر بدانید : کسالت‌بارترین فیلم‌های تاریخ سینما!!

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: rooziato.com