از آمیتاب باچان تا پریانکا چوپرا: درآمد بازیگران بالیوود در فضای مجازی چقدر است؟
سلبریتی‌ها و بازیگران در سراسر جهان با تبلیغات و گذاشتن پست در فضای مجازی درآمدزایی می‌کنند که گاهی این درآمد‌ها به ارقام نجومی می‌رسن 

ستاره‌های بالیوود از فضای مجازی چقدر درآمد دارند؟

 بازیگران در کشور‌های مختلف که سینمای معروف و جهانی دارند محبوبیت و در واقع دنبال کننده‌های زیادی در فضای مجازی دارند. فضایی که این روز‌ها نقشی بیش از نزدیک کردن بازیگران به طرفدارانشان ایفا می‌کند. فضای مجازی به وسیله‌ای تبدیل شده تا شخصیت‌های معروف با به اشتراک گذاشتن تنها یک پست تبلیغاتی درآمد‌های میلیونی به جیب بزنند، چرا که میزان زیادی از مخاطبان فضای مجازی تحت تاثیر این تبلیغ که توسط بازیگر مورد علاقه آن‌ها انجام می‌شود قرار خواهند گرفت.

کشور هند دومین کشور بر جمعیت جهان است. این کشور در میان سه کشوری است که بیشترین میزان کاربر اینترنت را جهان دارد. طبق آمار در سال ۲۰۱۸، ۵۰۰ میلیون کاربر در این کشور از اینترنت استفاده می‌کنند. این تعداد از کاربران به سلبریتی‌ها اجازه می‌دهد که از قدرت فضای مجازی برای تاثیرگذاری بر مردم استفاده کنند. در ادامه با میزان درآمدی که بازیگران بالیوودی از فضای مجازی کسب می‌کنند آشنا می‌شویم.

پریانکا چوپرا

چوپرا نه تنها در بالیوود بلکه در هالیوود هم فعال است و یک ستاره جهانی شناخته می‌شود.

پریانکا چوپرا
پریانکا چوپرا

او از زمانی که با نیک جوناس، ستاره هالیوودی ازدواج کرد، دایره مخاطبان خود را افزایش داد. طبق آماری که در سال ۲۰۱۹ از سوی مجله فوربز منتشر شد او از پردرامد‌ترین‌ها در ایسنتاگرام است. او برای هر پست تبلیغاتی ۱.۸۷ کرور معادل ۲۵۵ هزار دلار درامد زایی می‌کند.

بیشتر بدانید : زیباترین و محبوبترین بازیگر زن سینمای هند+ تصاویر

آمیتاب باچان

با اینکه فضای مجازی اصولا فضایی جوان پسند دارد و سلبریتی‌های جوان بیشتر مورد توجه هستند، اما آمیتاب باچان مثال نقض این ماجرا است. او در اینستاگرام تعداد زیادی دنبال کننده دارد و گزارش شده با هر پست اسپانسری در این پلتفرم ۴۰ الی ۵۰ لک در آمد زایی می‌کنند. هر لک معادل ۱۰۰ هزار روپیه است. معادل دلاری این درآمد حدود ۶۸۰ هزار دلار می‌شود.

بیشتر بدانید : گفتگویی جالب با «آمیتاب باچان» درباره زندگی و سینمای هند

شاهرخ خان

شاهرخ خان نیز از بایگران مهم هالیوودی است، اما در زمینه فضای مجازی از آمیتاب باچان پیشی گرفته است. او نیز از محبوب‌های پلتفرم اینستاگرام است که طبق گزارش‌ها ۸۰ لک (۸۰ الی ۱۰۰ میلیون روپیه) بابت هر پست دریافت می‌کند که با حساب رقم دلاری آن به در آمد شگفت آور یک میلیون الی یک میلیون و سیصد هزار دلار میرسیم.

شاهرخ خان
شاهرخ خان

شاهید کاپور

او سال‌های اخیر به کمک بازی پیوسته در فیلم‌های موفق، توانسته موفقیت و محبوبیت زیادی پیدا کند که درآمدزایی او از فضای مجازی را به همراه داشته است. گفته می‌شود کاپور نیز برای هر پستی که در اینستاگرام می‌گذارد ۲۰ الی ۳۰ لک در امدزایی می‌کند. چیزی در حدود ۲۸۰ الی ۴۱۰ هزار دلار بابت هر پست.

آلیا بات

یکی دیگر از محبوب‌ترین بازیگران زن از دنیای بالیوود الیا بات است که گزارش شده او هم حدود ۱ کرور (۱۳۵ هزار دلار) از هر پست تبلیغاتی خود در آمد زایی می‌کند.

دیپیکا پادوکنه

او یکی ستارگان پر درامد بالیوود است که در فضای مجازی دنبال کننده‌های زیادی دارد. طبق گزارش‌ها او برای هر پست تبلیغاتی اینستاگرام خود ۱.۵ کرور دریافت می‌کند که برابر با ۲۰۳ هزار دلار است. 

 

بیشتر بدانید : پردرآمدترین ستارگان سینمای بالیوود را بشناسید + تصاویر

بیشتر بدانید : کدام بازیگران بالیوود پولسازترین هستند؟

بیشتر بدانید : از آیشواریا رای تا پریانکا چوپرا ثروتمندترین ستاره های زن بالیوود + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: yjc.ir