چرا رضا عطاران با تلویزیون قهر کرده و سریال نمی سازد؟
شواهد و قرائن می‌گوید در این دوره نه تنها ساخت سریالی همچون "بزنگاه" در تلویزیون امکان ندارد حتی ساخت سریال‌هایی مثل "متهم گریخت" و "خانه به دوش" هم با اما و اگر همراه است 

۵ دلیل که بازگشت عطاران به تلویزیون را منتفی می‌کند

طی روزهای گذشته گفت ‌و‌ گویی از مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه منتشر شد که گفته بود با وجود تلاش‌ هایی که طی این مدت شده رضا عطاران مایل نیست با تلویزیون کار کند اما چه عوامل باعث این بی تمایلی شده؟

تجربه تلخ عطاران

شاخص ‌ترین دلیل برای عدم بازگشت عطاران به تلویزیون تجربه آخر او؛ یعنی سریال "بزنگاه" است. سریالی که عطاران بعد از اتفاقات و ممیزی ‌هایش همکاری ‌اش را با صدا سیما قطع کرد. بدون توجه به مقصر آن اتفاقات، سوال این است که حالا تلویزیون ظرفیت همان شوخی‌ ها را دارد؟ شواهد و قرائن می‌گوید نه تنها ساخت "بزنگاه" امکان ندارد حتی ساخت سریال‌ هایی مثل "متهم گریخت" و "خانه به دوش" هم با اما و اگر همراه است.

مسیر سخت و انتظارات بالا

عطاران اگر بخواهد به سریال ‌سازی برگردد باید سراغ پروژه‌ ایی برود که برای او چند گام رو به جلو باشد. یک روی ماجرا نگرانی خود اوست که آیا موفق می‌شود یا نه یک روی دیگر ظرفیت مدیران است که آیا آنقدر بالا هست که عطاران کمدی خودش را بسازد؟

تجربه تلخ "در حاشیه" و مدیری

طبعا عطاران به مهران مدیری دیگر کمدی ‌ساز مطرح نگاه می‌کند. او که با انرژی فراوان به تلویزیون بازگشته بود و "در حاشیه" را ساخته بود اما اعتراض پزشکان نفس سریالش را گرفت و تلویزیون هم پشت او نایستاد تا قصه فصل دوم این سریال به طور کلی تغییر کند و مدیری هم قید حضور مقابل دوربین را بزند و بعد از آن هم دیگر برای تلویزیون سریال نساخت

شکست رضویان

حتما توانایی کارگردانی عطاران با رضویان متفاوت است اما او هم بازیگر محبوبی بود که تجربه اش با سیامک انصاری به نتیجه نرسید. همین باعث می‌شود عطاران به خودش نهیب بزند اگر قرار است سریالی برای تلویزیون بسازد باید همه شرایط (از فیلمنامه و بازیگران تا همراهی مدیران) فراهم باشد.

قدرت پایین شبکه‌ ها

تا پیش از محمد سرافراز اختیار سریال‌‌ سازی در اختیار مدیران شبکه ها بود  این قدرت حالا از آنها سلب شده و سریال‌سازان مسیر طاقت ‌فرسایی را از تصویب تا پخش در بروکراسی‌ های موجود در سیمافیلم طی می‌کنند. دیگر مدیر شبکه نمی‌تواند با اختیار خودش تسهیلات مادی و معنوی برای کارگردان‌ها مطرح فراهم کند  و به واسطه اینکه سریال زیر نظر خودش ساخته می‌ شود سپر انتقادات شود. عطاران می‌داند در شرایط فعلی اگر نتیجه کارش مورد پسند مدیران نباشد پشتش را خالی می ‌کنند. در این شرایط رضا عطاران چرا باید به تلویزیون برگردد و سریال بسازد؟

 

بیشتر بدانید : ناگفته های رضا عطاران از سال های دوری اش از تلویزیون

بیشتر بدانید : آرزوی عجیب رضا عطاران برای مصادره شدن سینمای ایران از سوی فردی خاص + فیلم

بیشتر بدانید : مهران مدیری: از معرفی رضا عطاران پشیمانم !

بیشتر بدانید : حرکت عجیب رضا عطاران در پشت صحنه "شیشلیک" + عکس

بیشتر بدانید : آقای مدیری، واقعا کمدی رضا عطاران چرک است؟/ نگاهی به طنز عطاران + عکسگردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: 7sobh.com