تصمیم آلن دلون برای مرگ خودخواسته!
آلن دلون Alain Delon بازیگر افسانه ای سینمای فرانسه تصمیم گرفته به زندگی خود به شیوه اتانازی پایان دهد 

آلن دلون تصمیم گرفته در ۸۶ سالگی به زندگی خود پایان دهد

 به نقل از اکسپرسو، «آنتونی دلون» فرزند آلن دلون در گفت‌وگو با شبکه  RTL آلمان فاش کرد که پدرش از او خواسته است علاوه‌ بر اجرای اتانازی، تا آخرین دقیقه در کنارش بماند اما او نپذیرفته و از همین رو، خواهرش «آنوشکا» پایان دادن به زندگی پدرشان را بر عهده گرفته است.

در اُتانازی یا مرگ خودخواسته فرد عامدانه به زندگی خود پایان می‌دهد تا از رنج و درد رهایی یابد.

ظاهرأ «آلن دلون» در کتابی درباره زندگی خودش که در نوبت انتشار قرار دارد از دلایل این تصمیم پرده برداشته است. زندگی‌نامه خودنوشت آلن دلون با عنوان «بین سگ و گرگ» به زودی منتشر می‌شود.

«آلن دلون» که بازی در ۸۰ فیلم از جمله چندین شاهکار سینمایی را در کارنامه دارد، اولین بار در سال ۱۹۶۰ و زمانی که ۲۵ سال داشت با بازی در فیلم «ظهر بنفش» توسط «رنه کلمنت» کارگردان فیلم کشف شد.

بسیاری از فیلم‌ها با بازی «آلن دلون» تبدیل به کلاسیک‌ های سینما شدند و وی در طول دوران حرفه‌ای خود با کارگردانان نامداری چون «آنتونیونی»، «ویسکونتی»، «ملویل» و «گدار» همکاری کرد و در کنار بازیگران بزرگی نیز چون «ژن گابن»، «عمر شریف»، «لینو ونتورا»، «کلودیو کاردیناله»، «مونیکا ویتی» و… مقابل دوربین رفت.

«دلون» اولین بار در سال ۱۹۶۱ با فیلم «لذت زندگی» قدم به جشنواره کن گذاشت و سپس با فیلم‌های «خسوف» (۱۹۶۲)، «یوزپلنگ» (۱۹۶۳) و «آقای کلین» (۱۹۷۶) حضور در جشنواره کن را تجربه کرد و در سال ۲۰۱۹ جایزه نخل افتخاری کن را دریافت کرد.  

 

بیشتر بدانید : «آلن دلون» چهره‌ ای مرموز و استثنایی! + تصاویر

بیشتر بدانید : گفت‌و‌گویی از آلن دلون درباره كتاب زندگی و حضورش در سریال‌های تلویزیونی

بیشتر بدانید : آلن دلون قدرت تکلمش را از دست داد؟ + وضعیت جسمانی پس از سکته

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir