بیوگرافی نازنین بنیادی، بازیگر ایرانی سریال "ارباب حلقه ها" + عکس
 نازنین بنیادی متولد ۱۳۵۹ در تهران است. وی کودکی اش را در انگلیس گذارنده و برای تحصیل به آمریکا رفته است. او هم اکنون در تلویزیون و هم در سینمای آمریکا بازی می‌کند. او نقش برونوین را در سریال ارباب حلقه ها: حلقه‌های قدرت بازی می‌کند

نازنین بنیادی، بازیگر سریال ارباب حلقه‌ها کیست؟

 نازنین بنیادی بازیگری است که حدود ۱۶ سال است این حرفه را آغاز کرده و براساس اعلام سازندگان «سریال ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» نام اش در میان نقش‌ های اصلی این سریال پر هزینه قرار گرفته است. او اصالیت ایرانی - انگلیسی دارد و نقش برونوین را در سریال ارباب حلقه‌ ها بازی می کند.

 او در ویدیویی در توییترش در مورد بازی اش در سریال ارباب حلقه‌ها منتشر کرد. نازنین بنیادی در این ویدیو اجرای خود در سریال ارباب حلقه‌ها را به زنان ایران تقدیم کرد. او همچنین گفته که این نقش از زنان شجاع وطنم الهام گرفته شده است.

نازنین بنیادی در سریال ارباب حلقه ها
نازنین بنیادی در سریال ارباب حلقه ها

طبق اعلام سازندگان سریال ارباب حلقه ها: حلقه‌های قدرت داستان تعدادی از شخصیت‌های حاضر در سه گانه ارباب حلقه‌های را روایت کند که هزاران سال قبل اتفاق افتاده است.  

براساس آنچه از تصاویر منتشر شده بر می‌آید ما باید شاهد قصه‌ای در سرزمین میانی با حضور شخصیت‌های ازجمله پادشاه ایزیلدور با بازی ماکسیم بالدری، سال‌ها پیش از قطع انگشت سائورون و کشف حلقه یگانه باشیم.

نازنین بنیادی نقش برونوین را در سریال «ارباب حلقه ها: حلقه‌های قدرت» بازی می‌کند و متولد ۱۳۵۹ در تهران است. اما کودکی اش را در انگلیس گذارنده و برای تحصیل به آمریکا رفته است. او هم اکنون در تلویزیون و هم در سینمای آمریکا بازی می‌کند.

بیوگرافی نازنین بنیادی

نازنین بنیادی Nazanin Boniadi متولد تولد ۲۲ مه ۱۹۸۰در تهران است. والدین نازنین در بیستمین روز بعد از تولدش به لندن مهاجرت کردند. نازنین بنیادی Nazanin Boniadi تا ۱۹ سالگی در لندن زندگی می کرد و سپس به لس آنجلس آمریکا رفت.

وی بازیگر و کنشگر بریتانیایی زادهٔ ایران است. این هنرمند در طول دوران فعالیت خود علاوه بر حضور در عرصه بازیگری به عنوان فعال حقوق بشر نیز فعالیت‌ هایی داشته است . از این جهت نیز شناخته شده است او چندین سال سخنگوی سازمان عفو بین‌الملل بود و پس از آن نیز در سال ۲۰۱۵ به عنوان عضو هیئت مدیره مرکز حقوق بشر در ایران انتخاب شد و فعالیت کرد.

رابطه نازنین بنیادی با تام کروز

مادر نازنین عضو کلیسای ساینتولوژی بود. او نیز در میانه دهه ۲۰۰۰ (میلادی) خود را وقف کار داوطلبانه برای کلیسای ساینتولوژی کرد. زیرا فکر می‌کرد کلیسا کارهای انسان دوستانه انجام می‌دهد. در سال ۲۰۰۵ به خاطر رکورد فروش کتاب برای کلیسا، از او تقدیر شد.

در سال ۲۰۰۴ هنگامی که تام کروز برای گشایش یک کلیسای جدید در مادرید اسپانیا بود از نداشتن یک دوست‌دختر شکایت می‌کرد. دفتر امور ویژه کلیسا نیز نازنین بنیادی را برای او انتخاب کرد.

نازنین بنیادی و تام کروز
نازنین بنیادی و تام کروز

دیوید میسکوج (رهبر کلیسای سابنتولوژی) «گریگ ولهیِر» را مأمور کرد تا نازنین را از لحاظ تناسب و مقبولیت در برنامه فشرده یک‌ ماهه چک امنیتی، مصاحبه و بازرسی کند. سپس نازنین را از خانواده جدا کرده و به مرکز ستاره‌ ها بردند. در آنجا مشکلات خاص نیز حل شدند. از جمله، رابطه عشقی نازنین با دوست‌ پسر خود که مدت‌ ها با یکدیگر ارتباط داشتند. آن‌ ها به نازنین نشان دادند که دوست‌ پسر او در جلسه اعتراف گفته که به نازنین خیانت کرده‌ است؛ بنابراین رابطه آن‌ ها پایان یافت.

پس از آن ارتودنسی دندان‌های نازنین را بیرون کشیدند و از فروشگاه بربری بورلی هیز بیست هزار دلار آمریکا برایش لباس خریدند. در گام بعدی آرایشگر و طراح سبک موی تام کروز موهای نازنین را طبق ذائقه تام کروز رنگ کرد. به نازنین گفته شد که این کارها بخشی از مأموریت بشردوستانه کلیسا هستند؛ زیرا او باید هنگام دیدار با رهبران جهان زیبا باشد. تنها، هنگامی که نازنین به نیویورک رسید نقش واقعی خود به عنوان معشوقه تام کروز را فهمید.

در اواخر سال ۲۰۰۴ آن‌ها زندگی با یکدیگر را آغاز کردند. در آغاز تام کروز بسیار رمانتیک بود. اما در مدت کوتاهی، بسیار خشن و بداخلاق شد. هنگامی که دیوید میسکویج به مهمانی آن‌ها رفت نازنین بیمار بود و به حضور مسکویج توجهی نشان نداد. اینکار موجب خشم مسیکویج شد. روز پس از آن کروز با مشت بر میز کوبیده و نازنین را متهم به توهین به رهبر کلیسا کرد. دو هفته بعد در ژانویه ۲۰۰۵ به نازنین اطلاع دادند که رابطه اش با تام کروز تمام شده‌ است. اعضای ساینتولوژی به خانه بنیادی رفته و همه تصاویر مشترک و نامه‌های او با کروز را با خود بردند. هنگامی که بنیادی از بدرفتاری میسکویج و کروز با دوست ساینتولوژیست خود درد دل کرد او این مسئله را فوراً گزارش داد. برای مجازات، بنیادی را به شستن دستشویی‌ها با مسواک مجبور کردند.

کلیسای ساینتولوژی او را مجبور به امضای پیمان‌ نامه عدم افشا کرد. خودِ کلیسا و وکیل تام کروز این موضوع را رد می‌کنند. اما پل هگیس این موضوع را تأیید کرد. گفته‌های بنیادی از آنچه بر او در دوران عضویت در ساینتولوژی گذشت، از روی اعترافات او به اداره تحقیقات فدرال (اف‌بی‌آی) بدست آمده‌اند.

دیوید میسکویج ادعا می‌کند که هیچگاه در زندگی کروز دخالت نکرده و هرگز برای او دنبال دوست‌دختر نبوده‌است.

پس از آن، نازنین، کلیسا را ترک کرد. او هم‌اکنون خود را «مسلمان غیرمتعهد» می‌داند.

در سال ۲۰۱۷ در توئیتر به لیه رمینی و مایک ریندر برای برنده‌شدن جایزه امی برای مجموعه تلویزیونی لیه رمینی: ساینتولوژی و پس از آن تبریک گفت.

بازیگری نازنین بنیادی

 نخستین نقش بزرگ بازیگری‌ اش را در درام پزشکی بیمارستان عمومی (۲۰۰۹–۲۰۰۷) و اسپین‌آف آن، بیمارستان عمومی: شیفت شب (۲۰۰۷) ایفا کرد. از آن هنگام، او در فیلم‌ها و سریال‌های سرشناس جهانی حضور یافت و بیشتر بابت بازی در نقش نورا در سریال تلویزیونی آشنایی با مادر، فارا شیرازی در سریال سیاسی-هیجانی میهن (۲۰۱۴–۲۰۱۳)، استر در فیلم درام تاریخی بن هور (۲۰۱۶)، کلر کوئیل در سریال هیجانی علمی‌تخیلی همتا (۲۰۱۸–۲۰۱۷) و زهرا کاشانی در فیلم هیجانی اکشن هتل بمبئی (۲۰۱۸) شناخته شده‌است.

نازنین بنیادی در فیلم بن هور
نازنین بنیادی در فیلم بن هور

خانم بنیادی در فیلم کوتاه Kal : Yesterday & Tomorrow بازی کرد و در سال 2007 با فیلم بلند Gameface در نقش تیلور وارد سینما شد. سال 2008 در فیلم مرد آهنی حضور درخشانی داشت و بازی در سریال 24 را نیز تجربه کرد. وی همچنین نامزد دریافت جایزه ایمیج به دلیل نقش خود در بیمارستان عمومی شده بود.

نازنین بنیادی در فیلم هتل بمبئی
نازنین بنیادی در فیلم هتل بمبئی

تحصیلات نازنین بنیادی

نازنین بنیادی در تهران، پایتخت ایران، زاده شد. خانوادهٔ او در بیستمین روز پس از تولد او، به لندن مهاجرت کردند. او تا ۱۹ سالگی در لندن زندگی می‌کرد و سپس به لس آنجلس ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد. او در کودکی رقص باله و نواختن ویولن را آموخت و تجربیاتی هم در اسکیت روی یخ، رقص شکم و غواصی دارد.

نازنین بنیادی
نازنین بنیادی

نازنین از یک آموزشگاه خصوصی در لندن فارغ‌التحصیل شد. او دارای مدرک تحصیلی عالی از دانشگاه کالیفرنیا، ارواین در رشته زیست‌شناسی است و پژوهش‌هایی هم در مورد سرطان داشته‌ است که باعث شد برنده جایزه چانگ پی-چون دانشجویان دوره کارشناسی شود.

او هم اکنون در حال گذراندن دوره دکترا در دانشگاه تورنتو است و  عضو عفو بین الملل ایالات متحده آمریکا است. بنیادی حرفه خود را در سال ۲۰۰۶ از زیست‌شناسی به بازیگری تغییر داد. نخستین نقش او با عنوان لیلا میر در سریال درام بیمارستان عمومی بود.

فیلم ها و سریال های نازنین بنیادی

 • Game Face با کارگردانی جیمز رودیمر(۲۰۰۷)
 • Kal: Yesterday & Tomorrow به کارگردانی فریا پارخ (۲۰۰۶)
 • The Game در نقش جویس (۲۰۰۷)
 • General Hospital: Night Shift سریال تلویزیونی در نقش لیلا میر (۲۰۰۷)
 • Charlie Wilson’s War در نقش زن افغانی (۲۰۰۷)
 • Iron Man در نقش آمیرا احمد (۲۰۰۸)
 • Shade of Ray به کارگردانی جعفر محمود در نقش فرح (۲۰۰۸)
 • General Hospital سریال تلویزیونی در نقش لیلا میر (۲۰۰۷-۲۰۰۹)
 • Diplomacy در نقش مترجم فارسی (۲۰۰۹)
 • ۲۴ سریال ۲۴ (۲۰۱۰)
 • Hawthorne سریال تلویزیونی در نقش آنیسا آمارا (۲۰۱۰)
 • The Next Three Days در نقش آنیسا الین (۲۰۱۰)
 • How I Met Your Mother سریال تلویزیونی کمدی و پرطرفدار آشنایی با مادر در نقش نورا (۲۰۱۱)
 • Homeland سریال تلویزیونی در نقش مامور ایرانی الاصل سازمان سیا آمریکا(فصل سوم و چهارم)
 • آشنایی با مادر در نقش نورا (۲۰۱۱ و ۲۰۱۴)
 • شیرین عاشق در نقش شیرین سال 2012
 • سی‌اس‌آی پرستار لورن قسمت: "Seeing Red"  در سال 2012
 • Best Friends Forever در نقش نایاقسمت ۲ سال 2012
 • Go On در نقش حنا قسمت ۱ سال 2013
 • آناتومی گری در نقش آرمیتا قسمت ۱ سال 2013
 • میهن (فصل ۳) در نقش فارا شرازی  سال  ۲۰۱۳–۲۰۱۴
 • رسوایی در نقش عدنان سلیف سال 2014
 • رقصنده صحرا در نقش پریسا غفاریان سال 2015
 • بن هور در نقش استر سال 2016
 • مسافران در نقش سلام دهنده هلوگرافیک در سال 2016
 • هتل بمبئی در نقش زهرا در سال 2018
 • بامب‌ شل در نقش رودابه بختیار در سال 2019
 • همتا در نقش کلر کوئیل سال 2018
 • ارباب حلقه‌ ها (مجموعه تلویزیونی) در نقش برونوین سال 2021

 فعالیت سیاسی نازنین بنیادی

نام نازنین بنیادی این روزها بیشتر به واسطه ی فعالیت های سیاسی اش از زمان آغاز وقوع اعتراضات در ایران بر سر زبان ها افتاده و حالا در جدیدترین مورد، با سخنرانی خود درباره ی ایران در سازمان ملل خبرساز شده است.

روز چهارشنبه ۱۱ آبان ماه در مقر سازمان ملل در نیویورک به درخواست آمریکا و آلبانی نشستی غیررسمی موسوم به «آریا فرمولا» پیرامون حوادث اخیر در ایران برگزار شد. نازنین بنیادی، بازیگر و فعال حقوق بشر ایرانی و شیرین عبادی، حقوقدان ایرانی، از جمله کسانی بودند که از سوی آمریکا به این نشست دعوت شدند و به سخنرانی پرداختند.

نازنین بنیادی در سخنان خود در این نشست جمهوری اسلامی را «اصلاح‌ ناپذیر» خواند و گفت: «گذار به دموکراسی در ایران می‌ تواند عاملی کلیدی به صلح در خاورمیانه باشد. وقت آن است که از کمک به جمهوری اسلامی خودداری کنیم.»

بنیادی پس از شرکت در این نشست در گفتگویی عنوان کرد: «وظیفه ما این است که صدای مردم ایران را به جهان برسانیم و آنقدر ادامه می‌دهیم تا مطمئن شویم جهان صدای مردم ایران را شنیده. وضعیت به نفع مردم ایران در حال تغییر است.»

وی همچنین در گفتگویی با بی‌بی‌سی فارسی گفت: «خیلی مهم بود که چنین گردهمایی به وجود بیاید که بین نهادهای مختلف اتحاد به وجود بیاورد. برای ما دلگرم کننده بود که معاون رئیس جمهور آمریکا گفتند می‌خواهند ایران را از کمیسیون زنان در سازمان ملل بیرون کنند. مهم است این اتحاد به وجود بیاید و سران کشورهای مختلف همراه با مردم ایران باشند و با رژیم ایران به هیچ وجه همکاری نکنند. هر چه ما تمرکز را روی مردم بگذاریم به مردم بیشتر امید می‌دهیم. خیلی مهم است که ایران از جامعه بین‌الملل اخراج شود و تمام قدرت را به مردم ایران بدهیم و از آنها حمایت کنیم.»

بنیادی در روزهای گذشته نیز دیدارهایی با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، کامالا هریس، معاون اول رئیس جمهور و همچنین آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در رابطه با وقایع اخیر ایران داشته است.

 

بیشتر بدانید : بازیگران دورگه ایرانی: از نازنین و یارا تا نوید و کاترین + عکس

بیشتر بدانید : مهناز افشار در فستیوال فیلم نور امریکا،در کنار مدل ایرانی + تصاویر

بیشتر بدانید : اولین تصویر "ارباب حلقه ها" منتشر شد + زمان پخش سریال

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ