سیمرغسیمرغ

این دومین سالی است که پس از سال 2011، بیش از 10 فیلم موفق به فروش جهانی بیش از 500 میلیون دلار شده‌اند.

فیلم «انتقام جویان» محصول مشترک کمپانی «دیسنی» و «استودیو مارول» با فروش خیره کننده 1/5 میلیارد دلاری نه تنها نام خود را در مکان دوازدهم فیلم‌های میلیاردی تاریخ سینما ثبت کرد بلکه به عنوان اولین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان در سال 2012 نیز معرفی شد.

پس از فیلم «انتقام جویان»، فیلم «شوالیه تاریکی بر می‌خیزد» به کارگردانی «کریستوفر نولان» به عنوان دومین فیلم پرفروش سال 2012 با رقم زدن فروش یک میلیارد دلاری نام خود را به عنوان هفتمین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان ثبت کرد.

فیلم «سقوط آسمانی» جدیدترین فیلم از سری فیلم‌های«جمیزباند» نیز در حالی در مکان سومین پرفروش‌ترین‌های 2012 قرار گرفته است که با فروش 947 میلیون دلاری موفق‌ترین فیلم سری فیلم‌های «جیمز باند» نام گرفت.

در فهرست 10 فیلم پرفروش سال 2012 نام سه انیمیشن دیده می‌شود که انیمیشن «عصر یخی: جابه جایی قاره‌ای» محصول «فاکس» با فروش 875 میلیون در مکان چهارم این فهرست قرار گرفته است و انیمیشن‌های «ماداگاسکار» (محصول کمپانی پارامونت و دریم ووکس) با فروش 742 میلیون دلار و «دلاور»(محصول دیسنی و پیکسار) با فروش 355 میلیون دلار به ترتیب در مکان‌های هفتم و دهم پرفروش‌ترین‌های سینمای جهان در سال 2012 قرار گرفته‌اند.

مکان پنجم موفق‌ترین‌های سینمای جهان در گیشه در سال 2012 با فروش 794 میلیون دلاری توسط قسمت دوم فیلم «گرگ و میش: طلوع» تصاحب شده است و پس از آن فیلم «مرد عنکبوتی شگفت انگیز» محصول کمپانی «کلومبیا» و «استودیو مارول» با فروش 752 میلیون دلار قرار گرفته است.

فیلم «بازی‌های گرسنگی» به عنوان اولین فیلم سال 2012 که از مرز فروش 500 میلیون دلار عبور کرد، با مجموع فروش 686 میلیون دلار در مکان هشتم و فیلم «مردان سیاه پوش3» با فروش 624 میلیون دلار در مکان نهم این فهرست قرار گرفته‌اند.

این دومین سالی است که پس از سال 2011، بیش از 10 فیلم موفق به فروش جهانی بیش از 500 میلیون دلار شده‌اند.گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:isna.ir


مطالب پیشنهادی:
اسم بیضایی را از خاطراتم حذف کرده‌ام!
لعیا زنگنه "ستایش" می شود
برگزیدگان "جوایز ادبی دنیا" در سال 2012
با فروش "فیلم های خارجی با زیر نویس فارسی" به شدت برخورد خواهد شد
ده ترکیب طلایی "کارگردان و بازیگر" در سینمای ایران
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
جولیا رابرتز: به خاطر صحنه های ناجور بازی تاج و تخت را ندیدم!جولیا رابرتز: به خاطر صحنه های ناجور بازی تاج و تخت را ندیدم!

جولیا رابرتس بازیگر سرشناس آمریکایی و برنده جایزه اسکار فاش کرده که تا به حال حتی یک قسمت از «بازی تاج و تخت» را ندیده است. او در گفت‌وگو با پاتریشیا آرکت دیگر بازیگر برنده اسکار درباره دلایلش صحبت کرده است

ads-culture-left-2
 
X