حضور آتوسا قلمفرسایی، محسن حسینی و امیرحسین طاهری در «نمایش تن تن و راز قصر مونداس» قطعی شد.

این نمایش؛‌ آتوسا قلمفرسایی به عنوان طراح لباس، محسن حسینی و امیرحسین طاهری به ترتیب برای بازی در نقش «فیلی پولوس» و «نستور» انتخاب شدند تا در کنار حسن معجونی، سعید چنگیزیان، سحر دولتشاهی و كاظم سیاحی ماجراهای تن‌تن را به تماشاخانه ایرانشهر بیاورند.

آروند دشت‌آرای با انتخاب این نمایشنامه به نویسندگی محمد چرم‌شیر قصد دارد تا اجرای متفاوتی از این داستان مهم تصویری داشته باشد. «تن تن و راز قصر مونداس» اولین تئاتر برگرفته شده از این داستان مصور است.تن تن توانست جذابترین، زیبا ترین و در عین حال پر فروش‌ترین مجموعه کتاب‌‌های مصور قرن بیستم در دنیا باشد. در سال ۱۹۳۰ اولین داستان از این مجموعه فرار از شوروی بصورت سیاه و سفید چاپ شد . ۸ کتاب دیگر این مجموعه نیز در ابتدا بصورت سیاه و سفید به چاپ رسیدند و سپس در سال‌های ۱۹۴۵ تا ۱۹۵۵رنگی شدند. قهرمان اصلی داستان‌ها «تن تن» خبرنگاری است زیرك و ماجراجو كه با كمك سگ وفادار خود «میلو» به گوشه و كنار دنیا سفر می‌كند، در مسائل پیچیده و مشكوك كنجكاوی می‌كند و به كشف حقایق می‌پردازد.

گروه هنرهای اجرایی ویرگول، تئاتر «تن تن و راز قصر مونداس» را برای اجرا اوایل بهمن‌ماه سال جاری در تماشاخانه ایرانشهر آماده می‌کنند.
گردآوری:گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع:caffecinema..com


مطالب پیشنهادی:
امضای کدام چهره معروف بیش از همه جعل شده است؟
آقای خواجه امیری تولدتون مبارک
مشکلات خط فارسی حل‌شدنی است؟
آقای شهریاری چرا می خواهید با "فیتیله ای ها" همراه شوید؟
منتخب داستانهای پلیسی هیچکاک را بخوانید
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
«بختک» تجاوز جنسی محارم: در تماشاخانه مهرگان + عکس «بختک» تجاوز جنسی محارم: در تماشاخانه مهرگان + عکس

از 23 اردیبهشت ماه، تماشاخانه مهرگان، میزبان نمایشی با موضوع تجاوزهای خانوادگی با عنوان "بختک" شده است

 
X